امدادخودرو کرج

امدادخودرو کرج emdadkhodrofalahi


موضوع: امدادخودرو کرج
نویسنده: ندا عباس زاده
دپارتمان: عالی و عالی
تعداد کلمه: 1033
مدت زمان: 10 دقیقه

 

فهرست مطالب:

8 توصیه امدادخودرو کرج راجب #نگهداری خودرو در فصل زمستان!

5 مشکل که خودروبر کرج احتمال میدهد زمستان برای $خودرو پیش بیاید چیست؟

5 عیب که ^نشان از خرابی استارت خودرو است امدادخودرو فلاحی؟

 

فهرست تصاویر:

شکل 1امدادخودرو کرج

شکل 2 خودروبر کرج

شکل 3 امدادخودرو فلاحی

 

8 توصیه امدادخودرو کرج راجب #نگهداری خودرو در فصل زمستان!

 1. تعویض لاستیک:استفاده کردن از لاستیک­های مناسب فصل زمستان به شدت مهم است(لاستیک ضد لغزش یا لاستیک زمستانی).
 2. عوض کردن مایعات: بررسی و تعویض مایعات خودرو مثل روغن موتور، ضدیخ، آب‌سردکن و روانکاری بسیار مهم است. استفاده از روغن مناسب عمر موتور را بیشتر میکند و از روشن نشدن خودرو در زمستان جلوگیری می‌کند.
 3. . بررسی سیستم ترمز: خودروبر کرج توصیه میکند حتما از عملکرد صحیح ترمز خودرو مطمئن شوید. بررسی وتعویض صفحات ترمز، بررسی سیال ترمز و تنظیم کابل‌های ترمز می‌تواند به عملکرد بهتر ترمز در زمستان کمک کند.
 4. بررسی باتری: سردی هوا در زمیتان میتواند روی باتری اثر بگذارد و عمر باتری را کم کند. امدادخودرو کرج توصیه میکند که از درست بودن باتری مطمئن شوید و درصورتی نیاز آن را شارژ یا عوض کنید.
 5. تمیز کردن خودرو:تمیز کردن ماشین در فصل زمستان مانع از جمع شدن رسوبات ونمک میشود. اگر خودرو را به موقع تمیز کنید مانع از خوردگی بدنه میشود همچنین خشک بودن کفی خودرو مهم است. امدادخودرو کرج توصیه میکند به تمیزی و نظافت خودرو اهمیت دهید.
 6. استفاده کردن از کاور خودرو: کاور خودرو در فصل­های سرد محافظت بهتری از شیشه و بدنه خودرو دارد.
 7. بررسی سیتم گرمایش و تهویه:در فصل زمستان به دلیل سرما از سالم بودن سیستم گرمایش خودرو مطمئن شوید. حتما مطمئن بشوید که بخاری،هواکش،سیستم تهویه درست کار میکند تا در فصل سرد بتوانید از انها استفاده کنید. خودروبر کرج توصیه میکند برای جلوگیری از ایجاد بخار داخل خودرو و دید بهتر پنجره­ها را باز و بسته کنید.

تمیز کردن شیشه­ها:شیشه­های داخل و خارج خودرو را مرتب تمیز کنید و برای تمیزکردن از پارچه­های نرم استفاده کنید. تمیز کردن باعث میشود برآمدگی یخ و مه روی شیشه ایجاد نشود و راننده دید بهتری داشته باشد. در (شکل 1امدادخودرو کرج) را مشاهده می کنید.

امدادخودرو کرج
امدادخودرو کرج emdadkhodrofalahi

شکل 1امدادخودرو کرج

5 مشکل که خودروبر کرج احتمال میدهد زمستان برای $خودرو پیش بیاید چیست؟

 1. روشن نشدن خودرو:در دماهای پایین، باتری خودرو ممکن است ضعیف باشد و مشکل روشن شدن خودرو را ایجاد کند. مشکل در سیستم اشتعال مثل بوجی­ها و کابل­های اشتعال میتواند باعث روشن نشدن موتور باشد.
 2. خرابی سیستم ترمز:برودت هوا سیستم ترمز را تحت تاثیر قرار میدهد و عملکرد ترمز را کم میکند. صفحات ترمز که با رسوبات یخ و نمک پوشیده شده­اند میتواند باعث خرابی ترمز خودرو شود.
 3. مشکل در سیستم گرمایش و تهویه: امدادخودر کرج میگوید عملکرد نادرست سیستم گرمایش و تهویه مشکلاتی را ایجاد میکند. مثل عدم توانایی در گرم کردن داخل خودرو و پاک کردن شیشه‌ها از برف و یخ میشود. خرابی در بخاری، فن‌های گرمایش و تهویه، ولوم‌های هواکش و سیستم تهویه می‌تواند مشکلات را ایجاد کند.
 4. خرابی سیستم تعلیق و آماده‌باش جاده: برف و یخ در جاده‌ها می‌تواند سیستم تعلیق خودرو را تحت فشار قراردهد. همچنین باعث خرابی در قطعات مانند سیستم تعلیق، آماده‌باش جاده (زنجیر برف و ماشین‌های خریداری شده) و سیستم ترمز شود. خودروبر کرج آماده امدادرسانی به شما عزیزان میباشد.
 5. خرابی شیشه‌ها و سیستم تمیزکننده: یخ‌زدگی می‌توانند باعث خراب شدن در سیستم تمیزکننده شیشه‌ها شوند. همچنین میتواند خطر بخار آب را به وجود آورد که باعث کاهش دید راننده میشود.
 6. خرابی در سیستم الکتریکی: دماهای پایین باعث مشکلات در سیستم الکتریکی خودرو مثل خرابی سیستم روشنایی، سیستم صوتی و سیستم هشدارها.
 7. یخ زدگی آب باتری: اب باتری در هوای سرد یخ میزند وباعث خراب شدن باتری ماشین میشود.

برای جلوگیری از این خرابی ها می توانید از خودرو خود مراقبت­های لازم را انجام دهید تا خودرو شما دچار خسارت نشود. مهم­ترین چیز در زمستان برای خودرو وجود باتری قوی و سالم است. اگر شارژ باتری خودرو شما کم است حتما نسبت به شارژ باتری خودرو خود اقدام کنید. در (شکل 2 خودروبر کرج)را مشاهده می کنید.

امدادخودرو کرج
امدادخودرو کرج emdadkhodrofalahi

شکل 2 خودروبر کرج

اگر در جاده برای خودرو شما مشکلی پیش آمد با امدادخودرو کرج تماس بگیرید و از انها تقاضای کمک کنید.

5 عیب که ^نشان از خرابی استارت خودرو است امدادخودرو فلاحی؟

علائم خرابی استارت خودرو ممکن است بسته به نوع خرابی و مدل خودرو متفاوت باشد.

 1. عدم واکنش استارت: وقتی کلید استارت را بچرخانید، استارتر باید بچرخد و موتور را روشن کند. اگر استارتر به درستی کار نکند و هیچ واکنشی نشان ندهد، ممکن است خرابی در استارتر وجود داشته باشد. برای درخواست کمک میتوانید با امدادخودرو کرج تماس بگیرید.
 2. صداهای غیرعادی: زمان چرخاندن کلید استارت، صداهای غیرعادی مانند صدای مکانیکی، صدای چرخش خردلی یا صدای خمیرکاری شنیده شود. ممکن است به نشتی در روغن استارتر، مشکل در چرخش دنده‌های استارتر، یا مشکل در قطعه­های دیگر استارت اشاره کند.
 3. چراغ‌های هشدار: برخی خودروها دارای چراغ‌های هشدار خاصی هستند که در صورت وجود مشکل در سیستم استارت، روشن می‌شوند. این چراغ‌ها ممکن است نشانگر باتری ضعیف، مشکل در سیستم شارژ باتری، یا خرابی استارت باشد. برای بهره بردن از خدمات خودروبر کرج با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.
 4. کاهش قدرت موتور: گاهی اوقات استارت خراب می‌تواند باعث کم شدن قدرت موتور بشود. به عبارت دیگر، موتور ممکن است با عوض کردن استارت به سختی یا به طور کامل روشن شود.
 5. استارت زدن چندباره: اگر برای روشن کردن خودرو باید استارت را چندین بار بچرخانید احتمالا استارت شما خراب شده است. اگر در سفر بودید و در جاده استارت خودرو شما اسیب دید با امدادخودرو کرج تماس بگیرید.

دلایلی که باعث خرابی استارت میشوند عبارتند از: سوختن زغال استارت:زغال استارت برق را از باتری به استارت منتقل میکند. در صورتی که زغال خودرو بسوزد یا فرسوده شود خودرو نمیتواند درست کار کند. خرابی اتوماتیک استارت:اتوماتیک قطعه­ای است که وظیفه درگیر کردن و رها کردن خودرو را برعهده دارد. در (شکل 3 امداد خودرو فلاحی)را مشاهده می کنید

امدادخودرو کرج
امدادخودرو کرج emdadkhodrofalahi

شکل 3 امدادخودرو فلاحی

خودروبر کرج وظیفه دارد در هر زمان که خودرو شما دچار اسیب شد با سرعت خود را به شما برساند.

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *