خودروبر کرج

خودروبر کرج emdadkhodrofalahi


موضوع خودروبر کرج
نویسنده مهسا شیاسی
دپارتمان عالی و عالی
تعداد کلمه 1062 کلمه
مدت زمان 10 دقیقه

 

فهرست مطالب

5 نوع از @یدک کش خودروبر کرج برای حمل خودرو چیست؟

7 محدودیتی که یدک کش کرج برای حمل خودروها دارد چیست؟

4 دلیلی که اثبات می کند یدک کش در کرج #ایمنی بالایی دارد!

4 نوع خودرویی که امکان استفاده از یدک کش کرج را دارند!

 

فهرست تصاویر

شکل 1 خودروبر کرج

شکل 2 یدک کش کرج

شکل 3 امدادخودرو فلاحی

 

5 نوع از @یدک کش خودروبر کرج برای حمل خودرو چیست؟

یدک کش یا همان چرخگیر، وسیله ای برای حمل و جابه جایی خودرو ها بکار می رود. یدک کش می تواند خودرو هایی را که میتواند وزنشان را تحمل کند، حمل و جابه جا کند. از یدک کش Emdadkhodrofalahi برای حمل و جابه جایی خودروهای آسیب دیده و خراب شده استفاده می شود. یدک کش در کرج، خودروتان را به هر مکانی که بخواهید، درون شهر و برون شهر انتقال می دهد. یدک کش بیشتر برای حمل و جابه جایی خودرو های سبک مناسب است. اگر خودرویی وزنش بیش از حد باشد، امکان دارد به خودرو آسیب وارد شود. یدک کش های انواع زیادی دارند که حال به 5 نوع از آنها می پردازیم.

 1. یدک کش زنجیری:

برای حمل خودروهایی که تصادف شدید کردند و خودروشان به شدت آسیب دیده، از یدک کش زنجیری استفاده می شود. این نوع یدک کش کرج، با زنجیر مخصوص خود و قدرت آن، خودرو آسیب دیده را حمل می کند.

 1. یدک کش چرخگیر:

برای حمل و جابه جایی خودرو های سبک سواری و ون، از یدک کش زنجیری استفاده می شود. این نوع یدک کش، به دلیل اینکه سرعت بالا و هزینه مناسبی دارد، بیشتر مورد استفاده عموم قرار می گیرد. در این نوع، دو دستگاه به نام ضربه گیر در قسمت پشت یدک کش وجود دارد. همچنین این دستگاه به پلتفرم کوچکی متصل شده است. برای بلند کردن خودرو، دو بازوی دستگاه ضربه گیر در زیر جلوی خودر، به صورت موازی روی زمین قرار میگیرد. سپس دستگاه بالابر کوچک، خودرو را از روی زمین بلند می کند و پلتفرم به دستگاه ضربه گیر متصل میشود. برای درک بهتر مطالب به(شکل 1 خودروبر کرج) و (شکل 2 یدک کش کرج) و (شکل 3 امدادخودرو فلاحی) مراجعه کنید.

شکل 1 خودروبر کرج

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi
 1. یدک کش پلتفرم تخت:

برای حمل و جابه جایی خودروهای مسابقه ای و سبک، می توان از یدک کش پلتفرم تخت استفاده کرد. این یدک کش دست ساز است و فقط برای مسافت های کوتاه از آن استفاده می شود. برای حمل کردن خودرو، خودرو روی پلتفرم تخت قرار می گیرد. به دلیل چسبندگی هایی که روی پلتفرم وجود دارد، خودرو روی یدک کش کرج ثابت می ماند.

 1. یدک کش پوششی:

برای حمل و جابه جایی خودروهایی که به حفاظت نیاز دارند، از یدک کش پوششی خودروبر کرج استفاده می شود. از این نوع یدک کش، در حمل و جابه جایی زیاد استفاده نمی شود. این نوع یدک کش، یک پلتفرم پوششی دارد که خودرو روی آن قرار میگیرد و بدلیل چسبانندگی، خودرو ثابت میماند. این پوشش از جنس پلاستیک و فلز می باشد

 1. یدک کش مخصوص خودروهای سنگین:

برای حمل خودرو های سنگین مانند کامیون ها، اتوبوس ها و ماشین آلات، از این نوع یدک کش استفاده میشود. یدک کش خودروهای سنگین، چهار محوری است و بدلیل قدرت کششی بالایی که دارد، میتواند خودروهای سنگین را حمل کند.

 

7 محدودیتی که یدک کش کرج برای حمل خودروها دارد چیست؟

برای اینکه اتفاقی در حین جابه جایی خودرو نیافتد، باید محدودیت هایی را رعایت کند.

 1. وزن خودرو باید متناسب با یدک کش باشد:

یدک کش های Emdadkhodrofalahi محدودیت های وزنی دارند که باید رعایت شود. هر خودرویی باید متناسب با یدک کشی که متناسب با وزنش است، حمل شود.

 1. ابعاد خودرو باید متناسب با یدک کش باشد:

به طور کلی خودروبر کرج، تا ابعاد خاصی را می توانند حمل و جابه جا کند. ابعاد خودرو نباید بیش از حداکثر یدک کش باشد، تا آسیبی به خودرو و یدک کش وارد نشود.

شکل 2 یدک کش کرج

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi
 1. سیستم نیروی محرک خودرو باید متناسب با یدک کش باشد:

خودرو باید دارای سیستم نیروی محرک باشد. این سیستم در جلو یا پشت خودرو قرار دارد. در غیر این صورت خودرو امکان جابه جایی با یدک کش کرج را ندارد.

 1. سرعت یدک کش:

بعضی از یدک کش ها دارای محدودیت سرعت می باشند. باید با سرعتی که یدک کش ها مجاز کردند، حرکت کرد.

 1. مسیر عبور یدک کش:

مسیر هایی که دارای ترافیک می باشد، ممکن است برای یدکش هایی که خودرو حمل می کنند، دارای محدودیت باشند.

 1. مجز یدک کش:

برای حمل و جابه جایی خودرو ها، یدک کش باید دارای مجوز باشد و تمام قوانین را رعایت کند. Emdadkhodrofalahi از تمامی مجوز ها برخوردار است. همچنین تمام قوانین و مقررات را برای خودروبر کرج رعایت کرده است.

 

4 دلیلی که اثبات می کند یدک کش در کرج #ایمنی بالایی دارد!

اگر استاندارد و قوانین مخصوص یدک کش ها رعایت نشود، ایمنی آن ممکن است کم شود. پس برای ایمن کردن یدک کش و خودرو، باید این قوانین و استاندارد ها رعایت شود. تا خودرو بدون مشکلی به مکان مورد نظر حمل شود. امدادخودرو فلاحی تمام این نکات را کرده و از خودروبر های پیشرفته ای استفاده می کند.

 1. خودرویی که قرار است حمل شود باید از نظر ابعاد و وزن، مناسب یدک کش باشد.
 2. خودرو باید درست به سیم بکسل وصل شده باشد تا مشکلی ایجاد نشود.
 3. خودرو باید روی پلتفرم چسبیده و به صورت ثابت قرار گرفته باشد.
 4. خودروهایی که سیستم ترمز هیدرولیکی دارند، باید از ترمز خودروبر کرج استفاده کرد.
 5. خودرویی که روی یدک کش قرار میگیرد، باید وسایل هایی مانند کابل ها را از آن جدا کرد.

شکل 3 امدادخودرو فلاحی

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi

4 نوع خودرویی که امکان استفاده از یدک کش کرج را دارند!

 1. خودروهای سبک 2. خودروهای کلاسیک و قدیمی 3. خودروهای مسابقه ای 4. خودروهای باربری.

برای حمل خودرو های سبک از یدک کش چرخگیر باید استفاده کرد. خودروهایی که قرار است با یدک کش حمل شوند باید چند امکانات داشته باشند. امکاناتی از قبیل سیستم نیروی محرک در عقب و یا جلو و چندین چرخ محرک. با استفاده از این امکانات، می توان خودرو آسیب دیده را حمل و به مکان مورد نظر انتقال داد. امدادخودروفلاحی زمانی که خودروتان دچار مشکل شد، امدادگران متخصص خود را سریع به محل اعزام می کند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *