امدادخودرو کرج

امدادخودرو کرج emdadkhodrofalahi


موضوع: امدادخودرو کرج
نویسنده: ندا عباس زاده
دپارتمان: عالی و عالی
تعداد کلمات: 1075کلمه
مدت زمان: 10دقیقه

 

فهرست مطالب:

5 دلیل امدادخودرو کرج *راجب جوش آوردن ماشین چیست؟

6 مزایا و معایب %جوش آوردن خودرو از دید خودروبر کرج چیست؟

7 اقدامی که ^امدادخودرو فلاحی در هنگام جوش آوردن ماشین توصیه میکند چیست؟

فهرست تصاویر:

شکل 1 امداد خودرو کرج

شکل 2 خودروبر کرج

شکل 3 امداد خودرو فلاحی

5 دلیل امدادخودرو کرج *راجب جوش آوردن ماشین چیست؟

جوش آوردن ماشین از نگاه مردم ترسناک است چون فکر میکنند بعد از جوش آوردن خودرو بلافاصله خودرو منفجر میشود. علت اصلی جوش آوردن ماشین کم آب شدن رادیات است به همین دلیل تاکید بر چک کردن آب رادیاتور خودرو دارند. اما گاهی اوقات به دلیل گرمای زیاد مخصوصا در فصل تابستان و کارنکردن فن خودرو این مشکل به وجود می­آید. امدادخودرو کرج به شما میگوید زمانیکه خودرو جوش می­آورد آب خروجی از سیلندر که گرم است خنک نمیشود. و دوباره به طرف موتور برمیگردد و گرم­تر از قبل بیرون می­آید اگر این کار تکرار شود. باعث گرم­تر شدن بیشتر خودرو میشود که به این کار سوپرهیت میگویند در اینصورت آب به بالاترین درجه خود میرسد. از دلایل دیگر جوش آوردن خودرو این است که در رادیات ماشین مایع ضد جوش ریخته نشود. ضدجوش مایعی است که برعکس آب نقطه جوش بالایی دارد سپس با آب ترکیب میشود و در رادیات میریزند.(emdadkhodrofalahi)

هر زمان در جاده خودروی شما جوش آورد و نیاز به کمک داشتید با خودروبر کرج تماس بگیرید. انها در سریع­ترین زمان خود را به شما میرسانند و کمک خواهند کرد. مهم­ترین قسمت­ رادیاتور فن خودرو است،فن خودرو با پره­های بزرگ و چرخیده وظیفه خنک کردن خودرو را بر عهده دارد. اگر به هر دلیلی فن ماشین خراب شود یا از کار بیفتد دمای آب ماشین سریع بالا میرود. با امدادخودرو کرج تماس بگیرید و از انها کمک بخواهید. جوش آوردن ماشین عوارض زیادی دارد که در ادامه به انها میپردازیم.

 1. خرابی قطعات پلاستیکی خودرو
 2. خرابی روغن موتور خودرو که باید حتما عوض شود.
 3. خرابی رادیات خودرو همه­ی واشرهای آن
 4. مخلوط شدن آب و روغن و سوختن واشر سر سیلندر
 5. خراب شدن واشر واتر پمپ و رفتن آب به پمپ
 6. چسبیدن پیستون به سیلندر به دلیل حرارت زیاد
 7. چسبیده شدن پیستون به سیلندر موتور به علت حرارت بالا

امدادخودرو فلاحی اماده ارائه خدمات در جاده میباشد.

در تصاویر زیر(شکل 1 امداد خودرو کرج،شکل 2 خودروبر کرج،شکل 3 امداد خودرو فلاحی)

امدادخودرو کرج
امدادخودرو کرج
emdadkhodrofalahi

شکل 1 امدادخودرو کرج

6 مزایا و معایب %جوش آوردن خودرو از دید خودروبر کرج چیست؟

 1. مایع خنک کننده نامناسب:دلیل مهم جوش آوردن خودرو آب رادیات است، آب رادیات مایعی برای خنک کردن خودرو است. حجم مایع خنک کننده خودرو باید استاندارد باشد اگر حس کردید مایع خنک کننده استاندارد نیست آن را عوض کنید.
 2. خرابی پمپ:پمپ آب سیستم خنک کننده موتور است و گردش آب در رادیات را انجام میدهد که باعث خنک شدن میشود. اگر مشکل در سیستم خنک کننده ایجاد شود باعث میشود آب در بخش ها جریان پیدا نکند وخودرو جوش آورد. پمپ آب با گذشت زمان دچار شکستگی یا نشستی میشود پس بهتر است آن را زود به زود بررسی کنید.خودروبر کرج به شما خدمات ارائه میدهد
 3. گرفتن مسیر آب:ذره­­های ریز غبارها که درمسیرهای لوله در حرکت هستند با گذشت زمان مانع از عبور آب میشود. همین مورد باعث میشود سیستم خنک کننده موتور دمای آب را از حد استاندارد بالاتر ببرد و ماشین جوش بیاورد. در ماشین­هایی که مدل پایین دارند به علت زنگ زدن قطعه­ها این موضوع بیشتر اتفاق می­افتد. بهترین راه این است که قطعات را به موقع عوض و مسیر آب را تمیز کنیم.
 4. نشت در سیستم خنک کننده خودرو:خنک­کننده خودرو بخش­های گوناگونی دارد و نقطه­های متصل با گذشت زمان دچار نشتی میشوند. افرادی که در امدادخودرو کرج هستند میگویند یک نشتی ساده میتواند هزینه تعمیرزیادی را داشته باشد. به همین دلیل اگر این مشکل برای خودروی شما پیش­آمد سریع رسیدگی کنید تا از پرداخت هزینه اضافی پیشگیری کنید.
 5. تسمه پروانه:وظیفه تسمه پروانه چرخاندن پروانه است اگر این تسمه شل یا پاره باشد باعث جوش آوردن ماشین میشود. دقت داشته باشید که به هیچ وجه نباید تسمه پروانه را روغن زد اگر این تسمه دچار مشکل شد. سریعا با امداد خودرو کرج تماس بگیرید تا تسمه را برای شما تعویض کنند.

امدادخودرو کرج
امدادخودرو کرج
emdadkhodrofalahi

شکل 2 خودروبر کرج

 1. ترموستات:اگر در ترموستات مشکلی به وجود آید تنظیمات اندازه ­گیری دمای موتور خراب میشود. به همین دلیل اندازه خنک کننده به اندازه کافی نیست و ماشین داغ میکند (emdadkhodrofalahi)

7 اقدامی که ^امدادخودرو فلاحی در هنگام جوش آوردن ماشین توصیه میکند چیست؟

 1. ماشین را در هنگام جوش آوردن خاموش نکنید:بعضی افراد در هنگام جوش آوردن ماشین سریع آن را خاموش میکنند. خودروبر کرج توصیه میکند در هنگام جوش آوردن خودرو به هیچ عنوان آن را خاموش نکنید. خاموش کردن خودرو باعث توقف جریان آب در رادیاتور میشود به همین دلیل موتور خودرو دیرتر سرد میشود. اگر خودرو را زود خاموش کنید پیستون­ها از حرکت می­ایستد و دمای بالا باعث چسبیدن رینگ به دیواره سیلندر میشود. به اصطلاح همان جام کردن اتفاق می­افتد.
 2. امدادخودرو کرج توصیه می کند درب کاپوت خودرو را با احتیاط باز کنید. اگر بخار داغ از موتور خارج میشود از آن دور شوید.
 3. خنک کردن بدنه رادیاتور:برای کم کردن دمای خودرو با دقت روی بدنه خودرو آب بریزید تا دما کم شود. باید دقت داشته باشید تا آب روی بدنه موتور نریزداگر روی بدنه موتور آب بریزد باعث ترک خوردن آن میشود.
 4. گذاشتن ماشین در مسیر مستقیم:بعد این که موتور ماشین سرد شد آن را در یک جای مستقیم حرکت دهید. این کار باعث برخورد هوا با رادیاتور میشود و به خنک شدن رادیاتور کمک میکند.(emdadkhodrofalahi)
 5. پر کردن رادیاتور:بعد از اینکه مطمئن شدید رادیاتور سرد شده درب را با یک دستمال یا پارچه باز کنید. اگر آب کم بود حد خالی را با با آب پر کنید
 6. روشن کردن بخاری:اگر بخاری خودرو را روشن کنید گرمایه موتور به داخل ماشین منتقل و دمای موتور کم میشود.
 7. با امدادخودرو کرج تماس بگیرید تا در کمترین زمان خود را به شما برسانند. و کمک کنند تا خودروی شما به حالت عادی بازگردد.
امدادخودرو کرج
امدادخودرو کرج
emdadkhodrofalahi

شکل 3 امداد خودرو فلاحی

برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو باید سطح آب رادیاتور را منظم بررسی کنید. و هر زمان که لازم باشد به آن آب اضافه کنید. باید به طور منظم سیستم خنک کاری را سرویس کرده تا قطعات خودرو خراب نشوند. خودروبر کرج آماده خدمات به  صورت 24ساعته و در تمام روزهای هفته است.

 

 

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *