امدادخودرو کرج

امدادخودرو کرج emdadkhodrofalahi


موضوع: امدادخودرو کرج
نویسنده: ندا عباس زاده
دپارتمان: عالی و عالی
تعداد کلمات: 1006کلمه
مدت زمان: 10دقیقه

 

فهرست مطالب:

4 اقدام *مهم امدادخودرو کرج در جاده ها چیست؟

5 توصیه $مهم خودروبر کرج راجب روغن موتور خودرو چیست؟

7 مشکل که باید برای برق باطری خودرو با امدادخودرو فلاحی تماس بگیرید!

فهرست تصاویر:

شکل 1امداد خودرو کرج

شکل 2 خودروبر کرج

شکل 3امداد خودرو فلاحی

4 اقدام *مهم امدادخودرو کرج در جاده ها چیست؟

 1. بررسی کردن وضعیت اولیه خودرو:اولین کاری که امدادگران انجام میدهند بررسی کردن وضعیت اولیه خودرو است. این ارزیابی شامل بررسی کردن ظاهری خودرو،بررسی علائم خرابی خودرو،وضعیت فنی خودرو.
 2. تعمیر کردن و حل کردن مشکل خودرو:اگر مشکل خودرو در محل قابل تعمیر باشد امدادگران آن را در محل تعمیر میکنند. (emdadkhodrofalahi)
 3. یدک­کشی خودرو:اگر مشکل خودرو در محل قابل تعمیر نباشد امدادگران آن را با یدک­کش به تعمیرگاه منتقل میکنند.
 4. ارائه خدمات جانبی:اگر در جاده نیاز به خدمات جانبی مثل سوخت رسانی،تعویض لاستیک و… باشد. خودروبر کرج این خدمات را به شما ارائه میدهد.

بررسی وضعیت اولیه خودرو اولین و مهم­ترین کار است که در ادامه به بررسی جزیی انها میپردازیم.

 • ظاهری خودرو:امدادگران در ابتدا ظاهری خودرو را بررسی میکنند تا از وجود آسیب فیزیکی مثل شکستگی،پارگی،سوختگی،مطمئن شوند.
 • علائم خرابی:پس از بررسی ظاهری خودرو امدادگران به برسی علائم خرابی خودرو میپردازند. این علائم شامل:روشن نشدن خودرو،خاموش شدن خودرو در حین حرکت کردن،دود کردن خودرو،صدای غیر عادی از خودرو.
 • وضعیت فنی خودرو:امدادگران امدادخودرو کرج پس از بررسی موارد بالا به بررسی وضعیت فنی خودرو میپردازند. این بررسی شامل مواردی مثل بررسی کردن وضعیت باطری،موتور خودرو،سیستم برق،سیسستم تعلیق است.

اگر مشکل خودرو قابل حل شدن در محل باشد آن را رفع میکنند و در غیر اینصورت خودروبر کرج آن را به تعمیرگاه منتقل میکنند. تعمیر کردن خودرو توسط امدادگران شامل مواردی مثل تعویض باطری،شارژ باطری،رفع کردن نشتی مایعات یا روغن خودرو. اگرعیب خودرو قابل حل باشد تیم امدادخودرو کرج آن را در محل حل کرده درغیر اینصورت آن را به تعمیرگاه منتقل میکند. تعمیر خودرو در محل میتواند شامل مواردی مثل تعویض باطری،شارژ باطری،عوض کردن لاستیک، .افرادی که در خودروبر کرج مشغول به کار هستند از دانش و مهارت بالایی برخوردارند. همچنین این افراد از بروزترین و برترین و بهترین امکانات و تجهیزات برای خدمات رسانی به همشهریان بهره میبرند.

در تصاویر زیر تصویر(شکل 1امداد خودرو کرج،شکل 2 خودروبر کرج،شکل 3امداد خودرو فلاحی)را مشاهده میکنید.

امدادخودرو کرج
امدادخودرو کرج
emdadkhodrofalahi

شکل 1امداد خودرو کرج

5 توصیه $مهم خودروبر کرج راجب روغن موتور خودرو چیست؟

 1. تعداد کیلومترها
 2. نوع روغن موتور
 3. شرایط رانندگی
 4. نوع موتور
 5. راهنمای تولید کننده

روغن موتور در خودرو یکی از مهم­ترین موارد مصرفی برای کارکرد درست و پایدار موتور خودرو است. روغن موتور برای خنک کردن و روان کردن داخل موتور کارایی دارد و وظایف متعددی بر عهده دارد. خودروبر کرج میگوید یکی از وظیفه­های اصلی روغن موتور روان کردن و رساندن روغن کافی به همه­ی موتور است. این کار برای اندازه درست فشار و دما در سطح مختلف موتور است. روغن موتور به عنوان یک ماده خنک کننده عمل میکند. زمانیکه موتور در حال کارکردن است،دستگاه­های مختلف موتور گرم میشود و روغن در اجزای موتور که گرم شده حرکت میکند. گرما را جذب کرده و آن را به رادیاتور انتقال میدهد تا حرارت جدا شود و موتور گرم شود. روغن موتور یک ماده شوینده داخلی موتور است این مواد ذره های کوچک را از قطعه­های موتور جدا میکند.  انها را به فیلتر روغن میفرستد تا ذره­های اضافی و ناخواسته از موتور خودرو بیرون آید.

تیم امدادخودرو کرج به شما توصیه میکند روغن موتور خودرو خود را به موقع تعویض کنید تا خودرو آسیب نبیند. روغن موتور در خودرو مثل یک ماده ضدفرسایش است. و با ایجاد کردن لایه­های حفاظتی روی سطح­های مختلف موتور خودرو از فرسایش زودرس جلوگیری میکند. روغن موتور در خودرو از زنگ زدگی و خورده شدن سطح فلزی موتور خودرو جلوگیری میکند. روغن موتور در خودرو به عنوان یک ماده ضدکربن بوده و از ایجاد رسوب­های کربنی در موتور خودرو جلوگیری میکند. بعضی روغن­های موتور دارای مواد افزودنی خاص هستند و این مواد باعث میشود که دندانه­های چرخ­ها خودرده نشود. روغن­ها براساس چگالی و کد درجه تولید میشود و باید به طور منظم انها را عوض کنیم. هر زمان که در جاده روغن خودرو شما دچار مشکل شد با امدادخودرو فلاحی تماس بگیرید. توصیه امدادخودرو کرج این است که در زمان مشخص روغن خودروی خود را تعویض کنید.

امدادخودرو کرج
امدادخودرو کرج
emdadkhodrofalahi

شکل 2 خودروبر کرج

7 مشکل که باید برای &برق باطری خودرو با امدادخودرو فلاحی تماس بگیرید!

امدادخودرو کرج ماشین­ها و تعمیرکاران حرفه ای و کار بلد دارد که مشکلات خودرو را با سرعت و دقت حل میکنند. در ادامه با مشکلات برق خودرو بیشتر اشنا میشوید

1.با باطری مرده ماشین را استارت نزنید.:اگر بعد اینکه خودرو را استارت زدید و چراغ روشن نشد احتمال زیاد باطری خودرو از کار افتاده است. با تیم امدادخودرو کرج تماس بگیرید تا خود را به شما برسانند و مشکل باطری خودرو را رفع کنند. با وصل کردن کابل های سر + و- باطری را روشن کرده و کابل را به باطری خودرو وصل میکند. بعد از اینکه امداد خودرو باطری خودرو را شارژ کرد دوباره خودرو را روشن کنید. توصیه میشود حتما مشکل باطری خودرو که مرده است بفهمید اگر چراغ خودرو روشن شد به تعمیر باطری نیاز نیست. ولی اگر روشن نشد به تعمیر باطری نیاز است. (emdadkhodrofalahi)

2.عوض کردن باطری توسط امداد خودرو:اگر باطری خودرو تا حد از بین رفتن پیش برود یا برای مدت طولانی استفاده نشود. به احتمال زیاد نیاز به عوض کردن باطری دارد برای بازکردن پیچ نگهدارنده باطری تعمیرکار از آچار یا سوکت استفاده میکند.

3.عوض کردن شمع خودرو:خودروبر کرج توصیه میکند هر 50.000 کیلومتر یا هر زمان که شمع خودرو آسیب دید یا سوخت آن را عوض کند. تعمیرکاران امداد خودرو بدون اینکه نیاز به دفترچه راهنما باشد با ابزارهای خود شمع خودرو را عوض میکنند.

4.تعمیر وایرهای شمع خودرو:تعمیرکار امدادخودرو همزمان با تغیر شمع خودرو کار وایرها را نیز انجام میدهند.

5.فیوزها را جدا کنید:اگر خودرو بطور ناگهانی توقف کند احتمال زیاد به دلیل از کار افتادن فیوز باشد. اکثر فیوزها شفاف هستند به همین دلیل میتوان دید که اتصال داخل خراب شده یا سوخته.(emdadkhodrofalahi)

6.چراغ خودرو به مدت طولانی روشن بماند:گاهی اوقات در بعضی شرایط ممکن است شخص فراموش کند. لامپ خودرو را خاموش کند و لامپ برای مدتی روشن بماند و باطری خودرو دچار مشکل شود.

امدادخودرو کرج
امدادخودرو کرج
emdadkhodrofalahi

شکل 3امداد خودرو فلاحی

7.سیستم شارژ ناکارآمد:گاهی اوقات سیستم باطری خودرو درست شارژ نمیشود. در اینجور مواقع ممکن است آلترناتور خراب باشد و کابل­ها مربوط به شارژ یا رگولاتور ولتاژ خراب باشد.

 

 

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *