خودروبر کرج

خودروبر کرج emdadkhodrofalahi


موضوع خودروبر کرج
نویسنده مهسا شیاسی
دپارتمان عالی و عالی
تعداد کلمه 1020 کلمه
مدت زمان 10 دقیقه

 

فهرست مطالب

3 نکاتی که خودروبر کرج @حرفه ای به آن عمل می کند!

4 تجهیزاتی که یدک کش کرج به آن #نیاز دارند چیست؟

3 ساختار و اجزای $تریلر های کفی امدادخودرو فلاحی چیست؟

4 ساختار ^تریلر کفی emdadhodrofalahi و اجزای آن چیست؟

 

فهرست تصاویر

شکل 1 خودروبر کرج

شکل 2 یدک کش کرج

شکل 3 امدادخودرو فلاحی

 

3 نکاتی که خودروبر کرج @حرفه ای به آن عمل می کند!

اگر می خواهید یک حمل خودروبر حرفه ای و مطمئن داشته باشید باید به نکات ها توجه کنید. رعایت قانون هایی که خودروبران انجام می دهند، در تعیین حرفه ای و متخصص بودن آنها نقش مهمی است. با رعایت این نکات ها می توان حملی ایمن و بدون دردسری را تجربه کرد. اولین نکته ای که در انتقال سالم و ایمن خودرو تاثیر گذار است، رعایت اصول حمل خودرو است. اولین و اصلی ترین نکته این اصول، مطمئن شدن از اجزا و قسمت های یدک کش است. اصلی ترین قسمت یدک کش کرج، میزان باد لاستیک های آن است. درجه میزان باد لاستیک، در مصرف درست و مناسب سوخت و داشتن کنترل خودرو، موثر است. پس توجه داشتن به این نکته بسیار دارای اهمیت است. اگر لاستیک های خودرو میزان باد مناسبی نداشت، باید قبل از امدادرسانی به آن توجه کنید.

دومین نکته ای که باید در این اصول رعایت کرد، سرعت مناسب برای حمل و انتقال خودرو است. لازمه سرعت مناسب، وزن خودروی حمل شونده است. سرعت مناسب هر یدک کش، مربوط به وزن و ابعاد خودروی حمل شونده می باشد. پس قبل از راه افتادن خودرو باید از وزن و ابعاد خودرو مطلع شوید. این کار باعث می شود هنگام ترمز گرفتن آسیب و صدمه ای به خودرو  و یدک کش کرج وارد نشود. سومین نکته هنگام حمل و انتقال خودرو ها، دید مناسب خودروبران می باشد. خودروبران باید باید هنگام انتقال خودرو، دید مناسبی به اطراف و خودرو داشته باشند. این گونه در هنگام ترمز گرفتن، پیچیدن و کم و زیاد کردن سرعت تسلطی کامل دارد. پس رعایت این نکته هم بسیار مهم است. می توانید در(شکل 1 خودروبر کرج) و(شکل 2 یدک کش کرج) و(شکل 3 امداد خودرو فلاحی) تصاویری از خودروبر را ببینید.

شکل 1 خودروبر کرج

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi

4 تجهیزاتی که یدک کش کرج به آن #نیاز دارند چیست؟

در برخی از مواقع، یدک کش ها اقدام به تعمیر خودروها در جاده می کنند. ممکن است خودرویی که قرار است حمل شود، آسیب زیادی داشته است. حتما باید قبل از انتقال خودر وبه تعمیرگاه، یک سری اقدامات لازم انجام شود. به همین دلیل، باید در یدک کش های emdadkhodrofalahi تجهیزات و وسایل های فنی مورد نیاز وجود داشته باشد. این تجهیزات می تواند شامل جک هیدرولیکی، انواع چکش، مثلث شب رنگ و … شوند.

جک هیدرولیکی: یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات فنی می باشد، که برای بالا بردن دستگاه های سنگین استفاده می شود. برای حمل و منتقل کردن دستگاه های سنگین هم استفاده می شود. ماشین ها سنگین مانند جرثقیل ،تراکتور، بولدوزر و… می باشد. پس برای بالا بردن و حمل وسایل های سنگین با خودروبر کرج باید از جک استفاده کرد.

تابلو مثلث شب رنگ: برای اینکه دیگران را از حضورمون مطلع کنیم، لازم است. اگر خودرویی در بزرگ راه ها خراب شده باشد، تابلو باید 150 سانتی متر از خودرو فاصله داشته باشد. ولی اگر خودرو خراب در جاده باشد، تابلو شب رنگ باید 70 سانتی متر از خودرو فاصله داشته باشد. این تابلو مثلث شب رنگ برای خودروهایی که در کنا جاده ها خراب می شوند مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام تاریکی مانند یک علامت عمل می کند.

کپسول آتش نشانی: این وسیله یکی از واجبات هر خودرویی می باشد. این وسیله در خودرو هایتان باعث می شود تا مال و جان تان در امان بماند. بهترین مکانی که برای قرار دادن کپسول آتش نشانی مناسب است، در دسترس ترین مکان یدک کش کرج می باشد. یعنی این کپسول را می توان در زیر صندلی و نزدیک ترین مکان به سر نشینان قرار داد. این وسیله باعث میشود خیال رانندگان خودروبر راحت باشد و بتواند از خود و دیگران در برابر آتش محافظت کند.

شکل 2 یدک کش کرج

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi

3 ساختار و اجزای $تریلر های کفی امدادخودرو فلاحی چیست؟

یکی از اصلی ترین خودروهای حمل و نقل بار ها، تریلر های کفی می باشند. این تریلرهای کفی یکی از مهم ترین خودروهایی است که خدمات جابه جایی و حمل خودروها را انجام می دهند. این نوع خودروبر کرج، از کامیون تشکیل شده است و هیچ دیواری درونش وجود ندارد. این تریلر کفی قابلیت جابه جایی و انتقال خودرو های سنگین وزن را دارند. خودرو و دستگاه های سنگین مانند کانکس، ون، دستگاه و خودروها کشاورزی، راه سازی و دیگر دستگاه های سنگین وزن. برای حمل و جابه جایی تجهیزات و مصالح های ساختمانی، راه سازی و…، از ان تریلر استفاده زیادی می شود. با اینکه این وسایل ها از حجم کمی برخوردارند ولی وزن بالایی دارند. پس بهترین خودرویی که می توان این بار ها را جابه جا کرد خودروبر کرج، تریلر کفی است. همچنین برای حمل وسایل و تجهیزاتی که ارتفاع خیلی زیادی دارند و انتقال آن با هر خودرویی امکان پذیر نیست.

4 ساختار ^تریلر کفی emdadhodrofalahi و اجزای آن چیست؟

رنگ شاسی: لایه ای به اسم آستری اپوکسی، روی این تریلر کفی وجود دارد. این لایه می تواند در رنگ های مختلفی تولید و ساخته شود. هر فردی که می خواد تریلر کفی خریداری کند، می تواند رنگی را که مورد نظر را دارد بخرد. رنگ هایی که برای این تریلر های کفی استفاده می کنند، از جنس پلی اورتان می باشد.

لاستیک: تعداد لاستیک هایی که این خودروبر کرج دارد، 6 عدد می باشد. این لاستیک چرخ ها، اهمیت زیادی دارند و باید از بهترین نوع و جنس خود باشند. به این دلیل که این یدک کش کرج حمل و جابه جایی بار های سنگین وزن را به عهده دارد. اگر این تریلر از لاستیک های بی کیفیت استفاده کند، خطر خود و بارش را تهدید می کند.

شکل 3 امدادخودرو فلاحی

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi

همچنین علاوه بر ان، امکان صدمه و آسیب زدن به خودروهای اطرافش وجود دارد.

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *