خودروبر کرج emdadkhodrofalahi


موضوع خودروبر کرج
نویسنده مهسا شیاسی
دپارتمان عالی و عالی
تعداد کلمه 1068 کلمه
مدت زمان 10 دقیقه

 

فهرست مطالب

2 موردی که خودروبر کرج در #هنگام خرابی خودرو به شما خدمات میدهد!

3 نوع یدک کش کرج برای انتقال @خودرو به تعمیرگاه چیست؟

5 نکاتی که یدک کش امدادخودرو فلاحی هنگام $خدمت رسانی رعایت می کند!

8 مورد از تجهیزاتی که %یدک کش emdadkhodrofalahi از آن برخوردار است!

 

فهرست تصاویر

شکل 1 خودروبر کرج

شکل 2 یدک کش کرج

شکل 3 امدادخودرو فلاحی

 

2 موردی که خودروبر کرج در #هنگام خرابی خودرو به شما خدمات میدهد!

تعدادی از یدک کش ها را می توان در خیابان ها دید. یدک کش ها از وانت و نیسان تشکیل شده اند. یدک کش ها نوع های متفاوتی دارند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. خودروهایی که توسط یدک کش حمل میشوند، شرایط های متفاوتی دارند و نمی توانند با هر یدک کشی حمل شوند. مانند خودروهای سنگین که باید با یدک کش های جرثقیلی حمل شوند. و همچنین خودروهای سبک وزن، که باید با یدک کش های نیسانی حمل شوند. پس خودروبرهاهم، محدودیت های خودشان را دارند و نمی توان هر نوع خودرویی را با یدک کش نیسانی حمل کرد. همچنین، خودروبرها کاری حساس و خطرناک انجام می دهند. اگر در حین انجام کار کوتاهی کنند، ممکن است اتفاقی جبران نشدنی بیافتد.

به عنوان مثال، ممکن است در راه خودرو شما به طور ناگهانی بایستد و یا اتفاق دیگری برایش بیافتد. باید آن را سریع به تعمیرگاه ببرید ولی خودرو حرکت نمی کند یا ممکن است صدمه بدتر شود. پس برای انتقال و جابه جایی خودرو، باید آن را بکسل کرد. ولی این روش، برای حمل مسافت های کوتاه است و اگر تعمیرگاه دور باشد، باید از خودروبر emdadkhodrofalahi استفاده کرد. به همین دلیل باید نکات های ایمنی که مخصوص آنها است را انجام دهند، تا اتفاقی برای خودروها پیش نیاید. اولین اقدام برای حمل خودرو، باید به مدل، حجم و وزن خودرو حمل شونده توجه کرد. تا یدک کشی که مناسب این نوع خودرو است، حمل را انجام دهد. پس این نکته در حمل خودرو ایمنی، بسیار مهم است. برای درک بهتر مطالب به(شکل 1 خودروبر کرج) و (شکل 2 یدک کش کرج) و (شکل 3 امداد خودرو فلاحی)مراجعه کنید.

شکل 1 خودروبر کرج

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi

3 نوع یدک کش کرج برای انتقال @خودرو به تعمیرگاه چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد، یدک کش ها با امکانات مختلفی وجود دارد. حال انواع یدک کش هایی که برای انتقال و حمل خودرو استفاده می شوند را شرح می دهم:

 1. اولین نوع یدک کش، برای حمل و انتقال خودرو های سبک وزن هستند. این نوع یدک کش از خودروهای نیسان، وانت پراید و وانت تشکیل شده است. خودروهایی که با ابعاد و وزن این نوع یدک کش همسان هستند، با این یدک کش حمل می شوند.
 2. دومین نوع یدک کش، برای حمل و انتقال خودروهای نیمه سنگین هستند. این نوع یدک کش از خودروهای خاور، کامیون، ایسوز و… تشکیل شده است. این نوع یدک کش، توان حمل و جابه جایی خودروهای نیمه سنگین را دارند. همچنین یدک کش کرج می تواند خودرو ها را در راه های طولانی هم حمل کنند.
 3. سومین نوع یدک کش، برای حمل و جابه جایی خودرو های سنگین وزن استفاده می شود. این نوع خودروبر کرج امکانات و کارایی بیشتری نسبت به آن دو یدک کش دارد. این خودروبر، از خودروهای بزرگ مانند ترانزیت، کفی، تریلی، کمپرسی و… تشکیل شده است. برای حمل خودروهای نیمه سنگین و سنگین، از این نوع خودروبر استفاده می شود.

برای انتقال خودروها، حتما باید با خودروبر مخصوصش حمل انجام شود. برای ایمنی بالا، رعایت این نکته بسیار مهم است. اگر برای انتقال خودرو از خودروبر مخصوصش استفاده نشود، امکان آسیب به خودرو و یدک کش کرج وجود دارد. مثلا یک خودرو نیمه سنگین مانند ایسوز، نیاز به خودروبر دارد. و خودروبری که برای حمل خودروهای سبک می باشد، برای حمل این نوع خودرو انتخاب شود. اگر یک ایسوز توسط نیسانی که توان حمل این نوع خودرو سنگین وزن را ندارد حمل شود، بسیار خطرناک است. حفظ تعادل سخت می شود و امکان تصادف هم وجود دارد. پس برای حمل خودروها، به نوع خودروبر حتما باید توجه کرد.

شکل 2 یدک کش کرج

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi

 5 نکاتی که یدک کش امدادخودرو فلاحی هنگام $خدمت رسانی رعایت می کند!

یک خودروبر مطمئن و ایمنی، باید خودرو حمل شونده را بدون هیچ مشکل و صدمه ای به مقصد برساند. نکاتی وجود دارد که این امکان را به شما میدهد تا خودرو را صحیح و سالم به مقصد برسانید. نکاتی مانند:

 1. چک کردن اجزا خودروبر کرج :

قبل از امدادرسانی و خدمات به خودرو، باید از سالم بودن تمام اجزا و قطعات یدک کش مطمئن شوید. اجزا و قطعات مانند درست کار کردن دستگاه حمل خودرو، بادگیری لاستیک و… . لاستیک مهمترین است چرا که برای کنترل خودرو، لاستیک ها باید باد مناسبی داشته باشند.

 1. چک کردن ترمز های یدک کش کرج:

قبل از حرکت کردن، باید سیستم ترمز را چک کنید. اگر مشکلی دارد قبل از امدادرسانی باید آن را رفع کنید. سالم بودن سیستم ترمز، از اتفاقات احتمالی جلوگیری می کند.

 1. بارگیری خودرو نسبت به وزن آنها:

خودرو آسیب دیده باید وزنی داشته باشد که با وزن یدک کش یکسان باشد. تا هنگام بارگیری و حمل، صدمه ای به خودرو وارد نشود.

 1. رعایت کردن سرعت مناسب:

داشتن سرعت مناسب، بستگی به وزن خودرویی که توسط خودروبر کرج حمل می شود دارد. در واقع برای اینکه سرعتی استاندارد داشته باشید، باید بدانید وزن و ابعاد خودرویی که حمل می کنید چقدر است. همچنین هنگام ترمز کردن، فاصله را باید بدانید تا هنگام ترمز کردن، صدمه ای به خودرو وارد نشود.

 1. داشتن دید مناسب:

دید مناسب داشتن به خودرو حمل شونده، اطراف آن و جاده ها، باعث می شود رانندگی بدون صدمه انجام شود. به این دلیل که به اطراف خود نظارت کامل دارد و هنگام ترمز کردن و چرخش ، مشکلی ایجاد نمیشود.

 

8 مورد از تجهیزاتی که %یدک کش emdadkhodrofalahi از آن برخوردار است!

بعضی از یدک کش ها، به عنوان تعمیرکار وجود دارند. یعنی امکان دارد خودرو آسیب دیده، قبل از جابه جایی، به رفع صدمه ضروری لازم داشته باشد. به همین دلیل، یدک کش کرج از ابزار و امکانات فنی و ایمنی برخوردار هستند.

شکل 3 امدادخودرو فلاحی

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi

ابزارها و تجهیزات فنی مانند:

 • کابل و زنجیر
 • انواع و اقسام بالابرای مخصوص خودروبر کرج
 • چرااغ گردان های هشدار دهنده
 • تابلو مثلث شبرنگ
 • جعبه کمک های اولیه
 • جعبه ابزار
 • کپسول آتش نشانی
 • جک هیدرولیکی

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *