خودروبر کرج

خودروبر کرج emdadkhodrofalahi


موضوع خودروبر کرج
نویسنده مهسا شیاسی
دپارتمان عالی و عالی
تعداد کلمه 1097 کلمه
مدت زمان 10 دقیقه

 

فهرست مطالب

2 دلیل استفاده از خودروبر کرج برای بکسل کردن!بکسل کردن خودرو چیست؟

3 روش بکسل کردن یدک کش کرج برای خودرو های آسیب دیده!

 1. بکسل کردن خودرو با تجهیزاتی مانند زنجیر، تسمه بکسل یا طناب!
 2. بکسل کردن خودرو با استفاده از یدک کش امدادخودرو فلاحی!
 3. بکسل کردن خودرو با خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی!

9 مرحله بکسل کردن خودرو با تسمه بکسل emdadkhodrofalahi!

 

فهرست تصاویر

شکل1 خودروبر کرج

شکل2 یدک کش کرج

شکل3 امدادخودرو فلاحی

2 دلیل استفاده از خودروبر کرج برای @بکسل کردن!بکسل کردن خودرو چیست؟

هنگامی که در جاده رانندگی میکنیم، ممکن است خودرو دچار مشکل شود و دیگر توان حرکت کردن را نداشته باشد. دراین زمیان، باید با امدادخودرو تماس گرفت تا بیاید و به شما کمک کند. خودروبر خودرو شما را تا محل مورد نظر ویا تعمیرگاه حمل می کند. برای حمل و جابه جایی خودرو، چند روش داریم. یکی از این روش ها بکسل کردن ماشین است. بکسل کردن ماشین، روش های مختلفی دارد و نمی توان از هر روشی برای بکسل کردن خودرو استفاده کرد. اگر از روش نادرستی برای بکسل کردن و انتقال خودرو به تعمیرگاه استفاده شود، خسارت­ های بیشتری به بار می آورد. ممکن است علاوه ­بر آسیب قبلی، آسیب جدیدی به خودرو وارد شود.

بکسل کردن به این معنی است که خودرویی، خودرو آسیب دیده را حمل و به مکان مورد نظر می برد. خودرویی که حمل را انجام می دهد، باید توان بالایی در حمل خودرو داشته باشد. باید قدرت حمل و وزن خودرویی که حمل می کند را داشته باشد تا آسیبی به شاسی خودروها وارد نشود. برای بکسل کردن خودرو، emdadkhodrofalahi روش های متنوعی دارد. ممکن است بعضی از این روش ها معایبی هم داشته باشند. البته هر بکسل کردنی معایب و مزایاهایی هم دارد. ولی این موارد بستگی به شرایط ها و مکانی که آنجا قرار داریم هم دارد. حال چند روش بکسل کردن خودرو را با توضیحی کامل شرح می­دهم تا به طور کامل آن را یاد بگیرید. برای درک بهتر مطالب به(شکل1 خودروبر کرج) و (شکل2 یدک کش کرج) و (شکل3 امداد خودرو فلاحی) مراجعه کنید.

شکل1 خودروبر کرج

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi

3 روش بکسل کردن یدک کش کرج برای #خودرو های آسیب دیده!

1. بکسل کردن خودرو با تجهیزاتی مانند زنجیر، ^تسمه بکسل یا طناب!

یکی از ساده ترین و مناسب ترین روش بکسل کردن، زنجیر، تسمه بکسل و طناب است. حمل خودرو با­این روش به این صورت است که، زنجیر، تسمه­ بکسل ویا طناب به سپر عقب خودروی سالم وصل میشود. و آن طرف زنجیر به سپر جلویی خودرو آسیب دیده متصل میشود و توسط خودروی کمک دهنده به منتقل میشود. از این روش برای مسافت و جاده های کوتاه و کم تردد استفاده می شود. به دلیل اینکه ایمنی این روش کمتر از دیگر روش های بکسل کردن می باشد.

2. بکسل کردن خودرو با استفاده از *یدک کش امدادخودرو فلاحی!

یدک کش ها از وانت و نیسان تشکیل می شوند. یدک کش ها انواع مختلفی مانند چرخگیر، بالابر، قلاب و سیم بکسل می باشد. هنگامی که خودروی آسیب دیده را بخواهیم به یدک کش متصل کنیم، باید از سیم بکسل و قلاب استفاده شود. برای قفل کردن و نگه داشتن چرخ های خودرو، باید از یدک کش کرج چرخگیر استفاده کرد. به این صورت است که چرخ­ها درون ضربه­گیر قفل میشوند و با استفاده از بالابر به بالا کشیده می شود. این گونه چرخ­های جلویی خودرو بالا و چرخ­های عقبی روی زمین قرار دارند، و به محل خواسته شده حمل میشود. هنگامی که چرخ های جلویی بالاتر از زمین قرار دارد، باعث می شود ساییدگی برای چرخ ها ایجاد نشود.

3. بکسل کردن $خودرو با خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی!

برای حمل و جابه جایی خودرو های لوکس، صفر و گران قیمت باید از خودروبر استفاده شود. هنگامی که خودرو در تصادف دچار صدمه شده است باید از خودروبر جرثقیل استفاده کرد. صدمه خودرو باید طوری باشد که امکان حرکت دادن آن نباشد و در فرمان و سیستم ­ترمز مشکل وجود داشت باشد. خودرویی که آسیب دیده باید بر روی کفی خودروبر قرار بگیره. خودرو باید روی کفی با استفاده از زنجیر ها ثابت بماند تا در حین حرکت آسیبی به خودرو وارد نشود. ایمنی در این روش بالاتر از بکسل کردن با تسمه بکسل است.

شکل2 یدک کش کرج

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi

9 مرحله %بکسل کردن خودرو با تسمه بکسل emdadkhodrofalahi!

هنگامی که برای بکسل کردن خودرو، خودروبر و یدک کش موجود نبود از تسمه بکسل استفاده می کنیم. ازاین نوع بکسل کردن برای مسافت­ های کوتاه استفاده می شود و برای مسافت­ های طولانی باید از خودروبر کرج استفاده کرد. مراحلی که باید برای بکسل کردن خودرو انجام داد به این صورت است که:

 1. ابتدا باید تسمه بکسل را بین یدک کش کرج و خودروی آسیب دیده قرار بدیم. طول و اگر گره ای در آن وجود داشت را باز می کنیم.
 2. سیم بکسل را از نظر پوسیدگی و پارگی بررسی می کنیم تا اگر موردی داشت از آن استفاده نکنیم. اگر متوجه آسیب هایش نشویم ممکن است در حین راه اتفاقی برای خودرو ها بیافتد.
 3. قسمتی که باید سیم بکسل درونش قرار بگیرید را پیدا می کنیم. قسمت سپر عقب و جلو خودرو ها، یک حلقه وجود دارد تا بتوانیم سیم یا طناب را درونش گره بزنیم. همچنین می تواینم قلاب فولادی را بهش متصل کنیم.
 4. سیم را از قسمت قلاب بکسلی که وجود دارد رد می کنیم. اگر سیم قلاب داشت، قلاب را از آن حلقه رد می کنیم و به سیم وصل می کنیم. اگر هم در آخر سیم بکسل حلقه وجود داشت، آن را از حلقه بکسل رد می کنیم. و انتهای دیگر سیم را از حلقه ای که خودش دارد رد می کنیم و محکمش می کنیم.
 5. خودروبر کرج را به نزدیکی سیم بکسلی که به خودرو آسیب دیده وصل کردیم میاوریم.
 6. سیم بکسل را به عقب خودروی حمل کننده می بندیم. قلاب فلزی نباید مستقیم به خودرو متصل شود. باید از حلقه مخصوص خود رد کنیم و قلاب را به آن وصل کنیم.
 7. خودرو یدک کش کرج به جلو حرکت می دهیم تا از سفت بودن سیم مطمئن شویم.
 8. روی سیم بکسل باید پتو با لباسی روی آن بیندازیم. اگر سیم پاره شود بسیار خطرناک است و اگر قلاب فلزی هم وجود داشته باشد، بیشتر خطرناک است. اگر چیزی مانند پتو روی آن بگذاریم، خطر کمتر می شود.

شکل3 امدادخودرو فلاحی

خودروبر کرج
خودروبر کرج emdadkhodrofalahi
 1. یدک کش باید با دنده خلاص خودرو آسیب دیده را آهسته حرکت دهد. هنگامی که یدک کش کرج ترمز می کند، باید کسی در خودروی آسیب دیده بنشیند تا در صورت لزوم ترمز کند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *