تعویض روغن خودرو- یدک کش کرج

تعویض روغن خودرو- یدک کش کرج- امداد خودرو فلاحی


یدک کش کرج یکی از گزینه‌های مناسب برای جابه‌جایی خودرو شما است. هر چند وقت یکبار خودرو شما نیاز به تعویض روغن دارد. به طور کلی، شما باید روغن خودرو را در هر 3000 تا 5000 کیلومتر تعویض کنید. عوامل متعددی وجود دارد که تعیین می‌کند موتور شما در چه محدوده‌ای قرار می‌گیرد. این عوامل شامل نوع رانندگی شما می‌شود، خواه رانندگی در شهر زیاد باشد یا رانندگی در بزرگراه باشد. خواه در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که به خصوص گرد و غبار است. یا در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که به خصوص سرد یا گرم است. اگر وسیله نقلیه شما تحت هر یک از این شرایط شدید کار می‌کند. قطعا باید از هر 3000 کیلومتر به عنوان راهنمای خود استفاده کنید.

عنوان

یدک کش کرج

نویسنده

مرتضی نقدی

دپارتمان

اوج شید

تعداد کلمات

1660

مدت زمان مطالعه

16 دقیقه

فهرست مطالب در این متن را در این قسمت مشاهده می‌کنید

تعویض روغن خودرو چقدر طول می‌کشد و روغن مناسب چیست

کاربرد و وظایف روغن موتور در موتور خودرو چیست

چه چیزی باعث می شود نفت معدنی، نیمه مصنوعی یا کاملا مصنوعی باشد؟

یدک کش کرج- اطلاعاتی که باید درباره روغن موتور چک شود

روغن‌های چند درجه چه هستند و چه کاربردی دارند

راه‌های چک کردن روغن جهت مرغوب بودن آن برای خودرو

این موارد که از این متن نتیجه‌گیری می‌شود را مشاهده می‌فرمایید

این سوالات، سوالات متداول در این متن هستند را مشاهده می‌کنید

 


فهرست تصاویر در این متن را در این قسمت مشاهده می‌کنید

تعویض روغن 1: تعویض روغن خودرو

تعویض روغن 2: فیلتر روغن

تعویض روغن 3: تعویض روغن خودرو

 

تعویض روغن خودرو چقدر طول می‌کشد و روغن مناسب چیست

خب بستگی دارد. چند بار اول که این کار را به تنهایی انجام می‌دهید ممکن است یک ساعت یا کمی بیشتر طول بکشد. عامل اصلی در اینجا این است. که آیا این کار را از زیر وسیله نقلیه یا از بالا انجام می‌دهید یا نه. اگر می‌خواهید روغن را از زیر تعویض کنید. جک زدن صحیح وسیله نقلیه و قرار دادن آن بر روی پایه جک کمی تمرین می‌خواهد. می‌توانید با امداد خودرو فلاحی با شماره یدک کش خودرو 09190303476 تماس بگیرید. همچنین، راندن خودروی خود روی رمپ‌ها نیز نیازمند تمرین است. مانند هر کار دیگری، هرچه بیشتر آن را انجام دهید، آسان‌تر است و زمان کمتری برای تکمیل آن نیاز دارد.

اگر واقعاً روش تعویض روغن از بالای خودرو را دوست دارید، توصیه می‌کنم گاهی اوقات تعویض روغن را از زیر خودرو را انجام دهید. تصویر تعویض روغن 1 تعویض روغن از زیر ماشین را نشان می‌دهد. این کار اطمینان حاصل می‌کند که رسوبات، قطعات فلزی و کثیفی که در کف ظرف روغن نشسته است را به درستی از بین ببرید. یدک کش کرج آماده است تا جهت جابه‌جایی خودرو شما به تعویض روغنی به شما کمک کند.

تعویض روغن ماشین زیر ماشین- یدک کش کرج
تعویض روغن ماشین زیر ماشین- یدک کش کرج- امداد خودرو فلاحی

تعویض روغن 1: تعویض روغن خودرو

بنابراین، امیدوارم بتوانید ببینید که چقدر این وظیفه مهم است. این نه تنها یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید برای سلامت موتور خود انجام دهید، بلکه یکی از ساده‌ترین آنها نیز هست. دفترچه راهنمای مالک خودرو را باز کنید و بفهمید چه نوع روغنی مورد نیاز است. به فروشگاه قطعات خودرو سر بزنید. و روغن، فیلتر و هر ابزار دیگری که ممکن است نیاز داشته باشید را تحویل بگیرید. می‌توانید با شماره یدک کش خودرو تماس بگیرید.

کاربرد و وظایف روغن موتور در موتور خودرو چیست

همانطور که بیشتر مردم می‌دانند، یکی از بسیاری از وظایف اصلی روغن موتور، روان‌کردن موتور است. که یک لایه نازک از روغن ایجاد می‌کند. که به عنوان مانعی بین بسیاری از قطعات متحرک داخلی عمل می‌کند. تا اصطکاک، تجمع گرما و البته سایش را به حداقل برساند. همچنین به عنوان خنک کننده عمل می‌کند و گرما را از اصطکاک به ظرف روغن می‌برد. شماره یدک کش خودرو یعنی emdadkhodrofalahi جهت جابه‌جایی خودرو 09190303476 می‌باشد.

روغن موتور با حمل زباله و کثیفی از نواحی بحرانی داخل موتور به فیلتر روغن که در آن محبوس می‌شود، از آلودگی و تجمع رسوب جلوگیری می‌کند. مواد شوینده موجود در روغن موتور، مواد زائد سمی مضر را خنثی می‌کند و در نتیجه از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری می‌کند. تصویر تعویض روغن 2 فیلتر روغن را نشان می‌دهد.

با این حال، همه چیزهای خوب باید به پایان برسند، و همینطور روغن موتور. روغن در نهایت کاربرد خود را از دست می‌دهد. و با آن، ویژگی‌های محافظتی، تمیز کنندگی و خنک کنندگی آن شروع به کاهش می‌کند. یدک کش کرج را برای حمل خودرو خود به تعویض روغنی انتخاب کنید.

فیلتر روغن خودرو- یدک کش کرج
فیلتر روغن خودرو- یدک کش کرج- امداد خودرو فلاحی

تعویض روغن 2: فیلتر روغن

در مورد عمر روغن موتور، بیشتر به نوع روغن (معدنی، نیمه سنتتیک یا تمام مصنوعی) و غیره بستگی دارد. یک قانون کلی این است که روغن معدنی باید حدود 5000 کیلومتر، نیمه سنتتیک برای 7500 کیلومتر و فول سنتتیک برای 10000 کیلومتر دوام داشته باشد.

چه چیزی باعث می شود نفت معدنی، نیمه مصنوعی یا کاملا مصنوعی باشد؟

به طور کلی، روان کننده‌ها شامل یک سیال پایه یا استوک و مواد افزودنی هستند. که بیشتر محصول نهایی را تشکیل می‌دهند. از دیگر شماره یدک کش خودرو (امداد خودرو فلاحی) شماره 0263238651 موجود است.

روغن‌های موتور در صورتی که روغن پایه از نفت خام نفت گرفته شده باشد در دسته «روغن‌های معدنی» قرار می‌گیرند. از سوی دیگر، روغنی که از محلول ذخیره شده تولید شده توسط سنتز شیمیایی در آزمایشگاه استفاده می‌شود. ماهیت کاملاً مصنوعی خواهد داشت. روغن نیمه سنتتیک به سادگی مخلوطی از روغن معدنی و روغن کاملاً مصنوعی است.

یدک کش کرج- اطلاعاتی که باید درباره روغن موتور چک شود

هنگام انتخاب روغن موتور برای خودروی خود، مهم ترین اطلاعاتی که باید بررسی کنید، درجه ویسکوزیته SAE (انجمن مهندسان خودرو) و رتبه بندی کیفیت روغن موتور هستند.

ویسکوزیته روغن به «جریان پذیری» آن اشاره دارد که با دما تغییر می‌کند. روغن‌ها در دماهای پایین بسیار چسبناک (ضخیم) هستند. و با افزایش دما کاهش می‌یابند. متأسفانه دقیقاً برعکس برای روانکارهای موتور لازم است. موتورها به روغن با ویسکوزیته کم نیاز دارند. که بسیار سریع‌تر از روغن با ویسکوزیته بالا گردش می‌کند. برای حل مشکلات خودرو خود با شماره یدک کش خودرو (emdadkhodrofalahi) تماس بگیرید.

برای افراد ناآشنا، بیشتر سایش موتور در هنگام راه اندازی اتفاق می‌افتد. در حین کارکرد عادی، یک موتور به یک لایه روغن به اندازه کافی ضخیم نیاز دارد تا به درستی از قطعات متحرک سریع خود محافظت کند، از این رو به روغن‌هایی با ویسکوزیته بالا نیاز است. اینجاست که روغن‌های چند درجه وارد می‌شوند.

روغن‌های چند درجه چه هستند و چه کاربردی دارند

روغن‌های چند درجه‌ای از طریق فرآیند افزودن پلیمرها به روغن‌های پایه سبک ساخته می‌شوند. تا از رقیق شدن بیش از حد روغن در هنگام گرم شدن جلوگیری کنند. یدک کش کرج در وب سایت خود اطلاعات مفیدی دارد. می‌توانید آنها را نیز بررسی کنید.

وقتی خنک شوند، این پلیمرها به هم می‌پیچند و اجازه می‌دهند روغن جریان یابد. پس از گرم شدن، پلیمر به صورت زنجیره‌های بلند باز می‌شود و از نازک شدن روغن طبق معمول جلوگیری می‌کند. نتیجه این است که در 100 درجه سانتی‌گراد، روغن به اندازه درجه بالاتر آن رقیق می‌شود. امداد خودرو فلاحی با شماره یدک کش خودرو 09190303476 را برای یدک کشی خودرو خود انتخاب کنید.

در مورد شاخص کیفیت، مهم‌ترین شاخص هنگام انتخاب روغن موتور، علامت طبقه بندی خدمات API (موسسه نفت آمریکا) است. که روی بطری مشخص شده است. روغن‌ها تست شده‌اند و قبل از تایید این روغن‌ها باید استانداردها را رعایت کنند. این علامت نشان دهنده کیفیت روغن است، بنابراین در بررسی آن باید به آن توجه کرد. API از دسته‌های S و C به ترتیب برای وسایل نقلیه با موتورهای بنزینی و دیزلی استفاده می‌کند. برای اولی، با شروع از SA و آخرین استاندارد SM است. یدک کش کرج بهترین در زمینه خود است.

راه‌های چک کردن روغن جهت مرغوب بودن آن برای خودرو

بهترین راه برای تشخیص تفاوت بین روغن خوب و معمولی این است که به برگه اطلاعات روغن نگاه کنید. جایی که اطلاعات نقطه ریزش و نقطه اشتعال را خواهید یافت. نقطه ریزش کمترین دمایی است که در آن روغن هنوز می‌تواند پمپ شود و فشار روغن کافی را حفظ کند.

در حالی که نقطه اشتعال دمایی است. که در آن روغن بخار آزاد می‌کند که می‌تواند توسط شعله‌ای در بالای روغن مشتعل شود. در آب و هوای محلی ما، نقطه ریزش به اندازه نقطه اشتعال مهم نیست. نقطه اشتعال گاهی اوقات نشانگر کیفیت سیال پایه استفاده شده است. در تصویر تعویض روغن 3 تعویض روغن خودرو را مشاهده می‌کنید. با شماره یدک کش خودرو یعنی emdadkhodrofalahi تماس بگیرید. تیم ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

ایده خوبی است. که دفترچه راهنمای مالک خودرو را برای درجه روغن توصیه شده برای خودرو و آب و هوا بررسی کنید. خودروهای جدیدتر اغلب می‌توانند از روغن‌های نازک‌تر با درجه‌بندی 0W-30 و 5W-30 استفاده کنند. در حالی که برای خودروهای قدیمی‌تر روغن‌های ضخیم‌تر مناسب‌اند.  به دلیل کاهش آب‌بندی رینگ‌های پیستون و فاصله‌های بیشتر یاتاقان در موتور مناسب‌تر هستند. پس از محدود کردن انتخاب روغن خود به چند ویسکوزیته مناسب برای کاربرد شما، تصمیم نهایی خود را بر اساس روغن با بالاترین نقطه اشتعال قرار دهید. شماره یدک کش خودرو 0263238651 است. می‌توانید با تیم تماس بگیرید و مشکل خودرو خود را به ما بگویید.

تعویض روغن خودرو- یدک کش کرج
تعویض روغن خودرو- یدک کش کرج- امداد خودرو فلاحی

تعویض روغن 3: تعویض روغن خودرو

این موارد که از این متن نتیجه‌گیری می‌شود را مشاهده می‌فرمایید

روغن موتور قسمتی مهم برای هر خودرو است. و باید در زمان مناسب خود تعویض گردد. هدف روغن موتور روان کاری و خنک کردن قطعات خودرو است. زمان مناسب جهت تعویض روغن موتور با توجه به این مقاله بین 3000 تا 5000 کیلومتر می‌باشد. به طور کلی می‌توان روغن را تا 10000 کیلومتر یکبار تعویض کرد. ولی بهتر است تعویض آن هر 5000 کیلومتر صورت بگیرد.

این سوالات، سوالات متداول در این متن هستند را مشاهده می‌کنید

1- مهم‌ترین شاخص درباره روغن موتور چیست؟

مهم‌ترین شاخص هنگام انتخاب روغن موتور، علامت طبقه بندی خدمات API است.

2- عمر هر نوع روغن موتور با توجه به نوع آن چقدر است؟

روغن معدنی باید حدود 5000 کیلومتر، نیمه سنتتیک 7500 کیلومتر و فول سنتتیک 10000 کیلومتر دوام داشته باشد.

3- روغن موتور بهتر است چه زمانی تعویض شود؟

هر 5000 کیلومتر بهتر است تعویض گردد.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *