دینام خودرو- یدک کش کرج

دینام خودرو- یدک کش کرج- امداد خودرو فلاحی


یدک کش کرج آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. هر موقع که خودرو شما خراب شد. تیم ما آماده است تا جهت حمل خودرو شما به نزدیک‌ترین تعمیرگاه به شما کمک کند. خرابی خودرو مشکلی است که ممکن است هر موقعی اتفاق بیافتد. حتی زمانی که انتظار آن را نداریم. اما می‌توان بعضی از خرابی‌های خودرو را قبل از مشکل ساز شدن آن حل کرد.

در این مقاله ما به سراغ دینام خودرو می‌رویم. و نکاتی را درباره آن به اطلاع شما می‌رسانیم. هدف ما از این مقاله افزایش دانش شما نسبت به خرابی بخش‌های خودرو است. ولی با این حال اگر کنار جاده خودرو شما مشکلی پیدا کرد. می‌توانید با ما تماس بگیرید. ناوگان ما با دارا بودن یدک کش نیسان خود به کمک شما می‌آید.

عنوان

یدک کش کرج

نویسنده

مرتضی نقدی

دپارتمان

اوج شید

تعداد کلمات

1825

مدت زمان مطالعه

18 دقیقه

 

فهرست مطالب این مقاله را می‌توانید مشاهده کنید

دینام خودرو چیست و چه استفاده‌هایی در خودرو دارد

یدک کش نیسان- نشانه‌های خرابی دینام خودرو هنگام رانندگی

علت دیگری برای روشن شدن چراغ هشدار خودرو چیست؟

نحوه تعویض دینام خودرو به این صورت انجام می‌گیرد

یدک کش نیسان- مراحل بعدی تعویض دینام پس از تست سالم بودن باتری

اتصال سیم‌ها به دینام و تنظیم تسمه دینام خودرو

مطالب زیر را که از متن مقاله نتیجه‌گیری می‌شود مشاهده می‌کنید

سوالات متداول در متن مقاله به این شکل می‌باشد

 


دینام خودرو چیست و چه استفاده‌هایی در خودرو دارد

یکی از مهم‌ترین اجزای خودرو دینام است. به طور کلی دینام وسیله‌ای الکترومکانیکی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. استفاده از دینام در خودرو برای تامین انرژی سیستم الکتریکی خودرو در زمان روشن بودن موتور است.

از جمله قطعاتی که نیاز به برق در خودرو دارند می‌توان به چراغ‌های جلو، رادیو، تهویه مطبوع و موارد دیگر اشاره کرد. نیروی برق نیز برای شارژ مجدد باتری خودرو استفاده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید وب سایت یدک کش کرج را چک کنید. همچنین تصویر زیر مربوط به دینام خودرو 1 است.

دینام خودرو- یدک کش کرج
دینام خودرو- یدک کش کرج- امداد خودرو فلاحی

دینام خودرو 1: تصویر دینام خودرو به تنهایی

هنگامی که کلید استارت موتور را می‌چرخانید یا دکمه استارت موتور را فشار می‌دهید. جریان الکتریکی از باتری گرفته می‌شود تا موتور روشن شود. هنگامی که موتور روشن شد، دینام کار می‌کند. و باتری را دوباره شارژ می‌کند تا جریان الکتریکی خارج شده از باتری را که در وهله اول برای راه اندازی موتور استفاده شده بود، جایگزین کند.

یدک کش نیسان- نشانه‌های خرابی دینام خودرو هنگام رانندگی

نشانه‌های کمی وجود دارد. مانند باتری، دینام، یا روشن شدن چراغ هشدار قرمز رنگ در صورت وجود مشکل در سیستم شارژ ظاهر می شود. این به این دلیل است که سیستم قادر به شارژ مجدد باتری نیست. برای اینکه سیستم شارژ به درستی کار کند. دینام، تسمه، سیم کشی، فیوزها، اتصالات و رگولاتور باید به درستی کار کنند. اگر یکی از اجزای سیستم خراب شود، سیستم شارژ کار نمی‌کند و ممکن است باتری خالی شود. هنگامی که در جاده تنها بودید با ما یعنی امداد خودرو فلاحی تماس بگیرید. ما با یدک کش نیسان به شما کمک می‌کنیم.

هنگامی که دینام معیوب است. باتری هنوز مقدار مشخصی توان ذخیره دارد تا موتور را حدود نیم ساعت روشن نگه دارد. این بدان معناست که از لحظه چشمک زدن چراغ هشدار قرمز، هنوز حدود نیم ساعت فرصت دارید. تا قبل از خاموش شدن موتور، سالم به مقصد برسید. برای روشن نگه داشتن موتور خود، تمام لوازم جانبی غیر ضروری مانند رادیو، کولر یا بخاری را ببندید و همچنین از شیشه برقی استفاده نکنید.

همچنین توصیه نمی‌شود که از جاده خارج شوید و موتور خود را خاموش کنید. زیرا ممکن است نتوانید پس از خاموش کردن موتور آن را دوباره راه اندازی کنید. حتی اگر باتری انرژی الکتریکی کافی ذخیره شده داشته باشد. اگر می‌دانید که یک تعمیرگاه خودرو در این نزدیکی هست که با نیم ساعت رانندگی فاصله دارد. کافی است تا رسیدن به تعمیرگاه به رانندگی ادامه دهید. در غیر این صورت بهتر است با یدک کش کرج (emdadkhodrofalahi) تماس بگیرید.

اگر کارگاه خیلی دور است، می‌توانید ماشین خود را به نزدیک‌ترین پمپ بنزین برانید تا باتری را شارژ کنید. پس از شارژ کامل باتری، نیم ساعت دیگر رانندگی کنید تا به کارگاه خودرو برسید. به شرط اینکه از تمام لوازم جانبی غیر ضروری استفاده نکنید.

علت دیگری برای روشن شدن چراغ هشدار خودرو چیست؟

تیم امداد خودرو فلاحی با داشتن یدک کش نیسان می‌تواند به شما برای جابه‌جایی خودرو کمک کند.

مقصر دیگری که می‌تواند باعث از کار افتادن سیستم شارژ شود و آلارم چراغ هشدار دینام را بدهد، پارگی تسمه است. زیرا در برخی خودروها تسمه‌ای که پمپ آب را به حرکت در می‌آورد دینام را نیز به حرکت در می‌آورد. اگر اتومبیل شما چراغ هشدار دما را نشان می‌دهد. باید فوراً از جاده خارج شوید تا از گرم شدن بیش از حد موتور جلوگیری کنید.

پیچ خوردگی، گم شدن یا سر خوردن تسمه نیز می‌تواند همین مشکل را ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که مکانیک تسمه را با یک تسمه جدید تعویض می‌کند زیرا تسمه موجود، پاره یا فرسوده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید وب سایت یدک کش کرج را مشاهده کنید. تصویر زیر مربوط به دینام خودرو 2 است.

دینام و تسمه دینام خودرو- یدک کش کرج
دینام و تسمه دینام خودرو- یدک کش کرج- امداد خودرو فلاحی

دینام خودرو 2: تصویر مربوط به دینام و تسمه دینام

نحوه تعویض دینام خودرو به این صورت انجام می‌گیرد

اگر با دینام خود مشکل دارید و نیاز به تعویض آن دارید. راهنمای مفید ما برای تکمیل این کار در اینجا آمده است. البته اولین قدم این است که یک دینام با کیفیت یا دست دوم را از فروشنده محلی خود تهیه کنید. به یاد داشته باشید که مراقب ایمنی باشید. و همیشه با تجهیزات ایمنی مناسب از جمله عینک ایمنی، دستکش و کفش از خود محافظت کنید.

اگر خودرو شما در کنار جاده خاموش شده بود. با  امداد خودرو فلاحی 09190303476 تماس بگیرید. تا با یدک کش نیسان خود به شما کمک کند.

هنگامی که آماده شدید و تجهیزات مناسب را پوشیدید، درب کاپوت اتومبیل خود را باز کنید. و مطمئن شوید که می‌توانید دینام را به راحتی پیدا کنید.

شما باید ولتاژ باتری را بررسی کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از یک مولتی متر دیجیتال انجام دهید. اگر یکی از اینها را ندارید، می‌توانید یکی از آنها را بخرید. تقریباً همه گاراژها و تجار یکی از این موارد را دارند. اگر باتری شما تمام شده باشد. ولتاژ کمتر از 9 ولت را می‌خواند که برای روشن کردن خودرو کافی نیست.

در وب سایت یدک کش کرج مطالب مفیدی در مورد نکات مهمی درباره پیدا کردن خودروبر مناسب آورده شده است. برای اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک بفرمایید.

باید بررسی و تأیید کنید که دینام شما مشکل را ایجاد کرده است، بنابراین باتری باید کاملاً شارژ شود. اگر باتری شما کمتر از 9 ولت را نشان می‌دهد، قبل از ادامه به یک باتری جدید نیاز است. در غیر این صورت تست بارگذاری را پشت سر نمی‌گذارد.

مطمئن شوید موتور خاموش است و مولتی متر دیجیتال را به پایانه‌های باتری وصل کنید تا آن را تست کنید. اگر بین 12 تا 13 ولت نشان داده شود، قدرت باتری خوب است.

یدک کش نیسانمراحل بعدی تعویض دینام پس از تست سالم بودن باتری

پس از اینکه مطمئن شدید باتری سالم است. موتور خود را روشن کنید و سپس دوباره مولتی متر دیجیتال را بخوانید. این بار باید بین حدود 13.5 یا 14.5 ولت افزایش یابد.

برای این مرحله بعدی به یک آچار انتهای باز نیاز دارید. با استفاده از این ابزار، کابل منفی را از باتری جدا کنید. هنگامی که این کار کامل شد، باید برق دینام و سیم های زمین که در پشت دستگاه قرار دارند را نیز جدا کنید. اطمینان حاصل کنید که به یاد داشته باشید هر یک از سیم‌ها از کجا آمده‌اند تا در هنگام اتصال سیم جدید به شما کمک کنند.

می‌توانید یدک کش کرج (emdadkhodrofalahi) را جهت حل مشکل خودروی خود انتخاب کنید.

مورد بعدی که باید قطع شود، سیم کشی به کانکتور مهار است. در مرحله بعد، پیچ‌های براکت روی دینام و پیچ‌های تنظیم یا کشنده تسمه را باز کنید تا بتوانید تسمه محرک دینام را بردارید.

در جعبه ابزار خود، سوکت و جغجغه با اندازه مناسب را پیدا کنید تا بتوانید پیچ‌های نصب دینام، پیچ‌های تنظیم، اسپیسر و پیچ‌های محوری پایین (هر دو در صورت لزوم) و خود دینام را بردارید. دینام جدید خود را پیدا کرده و در جای خود قرار دهید.

تیم ما را برای رساندن خودرو خود به تعمیرگاه انتخاب کنید. ما با داشتن یدک کش نیسان خودرو شما را جابه‌جا می‌کنیم.

اتصال سیم‌ها به دینام و تنظیم تسمه دینام خودرو

مراحل بعدی یک معکوس اساسی از مراحل انجام شده برای حذف دینام قدیمی است. باز هم، شما به سوکت و جغجغه با اندازه مناسب برای کار نیاز دارید. دینام جدید را با سفت کردن پیچ‌های نصب، پیچ تنظیم، اسپیسر و پیچ و مهره پایینی نصب کنید.

مطمئن شوید که تسمه دینام در جای خود قرار گرفته و نصب شده است. اگر دینام را بکشید، تسمه سفت می‌شود. بکشید تا به اندازه کافی سفت شود.

شما باید پیچ‌های نصب دینام را ببندید. اما برای انجام این کار مطمئن شوید که خود واحد دینام جدید را به آرامی حرکت دهید. تا اطمینان حاصل شود که به کشش صحیح تسمه رسیده‌اید.

یدک کش کرج (emdadkhodrofalahi) آماده خدمت‌رسانی به شما است. تصویر زیر نیز دینام خودرو 3 را نشان می‌دهد.

باتری خودرو- یدک کش کرج
باتری خودرو- یدک کش کرج- امداد خودرو فلاحی

دینام خودرو 3: تصویر مربوط به باتری خودرو

سیم‌ها و کابل های برق و سیم کشی را دوباره به کانکتور مهار وصل کنید.

برای بررسی کشش تسمه دینام، از وسط فشار دهید. اگر کمربند بیش از نیم اینچ حرکت کند، باید آن را سفت کنید. قبل از ادامه کار، مطمئن شوید که تسمه به درستی سفت شده است.

اکنون باتری باید دوباره وصل شود. ابتدا کابل منفی را وصل کنید. هنگام روشن کردن موتور، ولتاژ باتری را با استفاده از مولتی متر دیجیتال بررسی کنید. مطمئن شوید که دینام به درستی شارژ می‌شود.

موتور را خاموش کنید و کشش تسمه را دوبار بررسی کنید. اگر نیاز به تنظیم دارد، این کار را انجام دهید.

مطالب زیر را که از متن مقاله نتیجه‌گیری می‌شود مشاهده می‌کنید

دینام خودرو بخشی از اجزای ماشین است. اگر در زمان مناسب خود تعویض نشود ماشین دچار مشکلات جدی می‌شود. و خرج‌هایی اضافی برای مالک آن ایجاد می‌کند. پس بهتر است به نکات و چراغ‌های هشدار ماشین توجه کنید و قطعات خودرو را در وقت مناسب تعویض کنید.

سوالات متداول در متن مقاله به این شکل می‌باشد

1- ولتاژ باتری خودرو باید بین چه عددی باشد؟

اگر بین 12 تا 13 ولت نشان داده شود، قدرت باتری خوب است.

2- نشانه خرابی دینام خودرو چیست؟

چراغ هشدار روشن و قرمز رنگ

3- از زمان روشن شدن چراغ دینام خودرو تا خاموش شدن خودرو چقدر طول می‌کشد؟

از لحظه چشمک زدن چراغ هشدار قرمز، هنوز حدود نیم ساعت فرصت دارید. تا قبل از خاموش شدن موتور، سالم به مقصد برسید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *