یدک کش تهران با تکنولوژی روز و تجهیزات پیشرفته قادر به حمل نیسان و … می باشد. دراین مقاله درباره فیوز خودرو توضیح خواهیم داد. انواع مختلفی از فیوز خودرو وجود دارد، اما رایج ترین نوع موجود در بیشتر جعبه فیوز خودرو فیوز مستطیلی است. در صورت سوختن فیوز، رنگ پایه یا روکش تغییر رنگ داده و تیره می شود. گاهی کاور شیشه ای و شفاف است و اگر این مدل را جلوی لامپ قرار دهید متوجه می شوید که مدار داخلی آن سوخته یا شکسته است.

روکش های مات معمولا پس از چسباندن و سوختن سیاه می شوند. نوارهای فلزی ذوب شده یا شکسته در قاب، نشانه دیگری از سوختن فیوز خودرو است. در صورت تعویض کافیست با امداد خودرو فلاحی تماس بگیرید. درخواست خود را ثبت کنید. یدک کش خودرو تهران به محل شما عزام خواهند شد.

فهرست مطالب

آشنایی با فیوز خودرو همراه با یدک کش تهران

بررسی عیب یابی و تعویض فیوز

آشنایی با نحوه کار کردن فیوز اتومبیل

آشنایی با تعویض فیوز اتومبیل

آشنایی با انواع مختلف فیوز و توضیحات مربوط به آن

مورد اول : آشنایی با فیوز مستطیلی و توضیحات آن

نکاتی که برای تعویض فیوز اتومبیل حائز اهمیت است

برای تعویض فیوز اتومبیل چه کاری باید انجام شود

رنگ های مختلف فیوز در خودرو چه معنایی دارند

نتیجه گیری سوختن فیوز خودرو و تعویض توسط یدک کش خودرو تهران

سوالات متداول علائم و نشانه های سوختن فیوز خودرو

فهرست تصاویر

حمل خودرو 1 نحوه عملکرد فیوز خودرو

حمل خودرو 2 نحوه عملکرد فیوز فلزی

حمل خودرو 3 آشنایی با رنگ های فیوز خودرو

آشنایی با فیوز خودرو همراه با یدک کش تهران

هر فیوز خودرو قسمت کوچکی از سیستم الکتریکی خودرو است که وظیفه آن قطع برق در صورت نوسانات دستگاه های مصرف کننده متصل به آن است. به عبارت دیگر در صورت عبور جریان از حد مجاز، فیوز موجود در خودرو وظیفه قطع اتصال و جلوگیری از آسیب رساندن به دستگاه مصرف کننده را بر عهده خواهد داشت.

فیوزها در خودروها معمولاً دور از دسترس راننده در جعبه فیوز قرار می گیرند که باید با استفاده از دفترچه راهنمای خودرو شما قرار گیرد. در این قسمت به حمل خودرو 1 توجه نمایید.

عنوان یدک کش تهران
نویسنده ملیحه نعمتی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1662کلمه
مدت زمان مطالعه 16دقیقه

بررسی عیب یابی و تعویض فیوز در امداد خودرو فلاحی

فیوز سوخته مستقیماً بر همتای فیوز که مسئول تنظیم آمپراژ است تأثیر می گذارد و آن را از مدار خارج می کند. اگر این حالت به دلیل نوسانات منبع تغذیه خودرو یا جریان بار زیاد باشد، فیوز مربوطه منفجر می شود و باید تعویض شود.

اگر چراغ تست روشن است یا جریان از طریق مولتی متر وجود دارد، فیوز سالم است، در غیر این صورت فیوز سوخته است و باید تعویض شود. یدک کش خودرو تهران در هر ساعتی از روز قادر است به محل شما حضور یابد. در صورت درخواست تعویض با ما تماس بگیرید.

مراقب باشید حتی به طور موقت سیم را جایگزین فیوز نکنید. انجام این کار می تواند به تجهیزات الکتریکی آسیب برساند. اگر یکی از فیوزهای مهم شما منفجر شد و به شدت به عملکرد آن نیاز دارید، باید یک یدک داشته باشید یا در آن صورت از فیوز کم تخلیه استفاده کنید.

حمل خودرو 1 نحوه عملکرد فیوز خودرو

آشنایی با نحوه کار کردن فیوز اتومبیل در یدک کش تهران

1- بی کیفیتی مواد اولیه مورد استفاده در ساخت فیوز

2- خرابی دینام

3-باطری به باتری غیراصولی ماشین

4- اتصال و سیم کشی سیستم برق وصل یا معیوب باشد

5- اتصال لوازم غیر استاندارد به خودرو (مستقیم)

5- افزودن دستگاه ها و سیستم هایی به خودرو که فشار بی موردی را به سیستم الکتریکی آن وارد می کند، مانند سیستم های صوتی با تقویت بالا و چراغ های روشن غیر استاندارد.

همه جعبه های فیوز حاوی فیوز یدکی در صورت بروز مشکل هستند. توجه داشته باشید که هر فیوز بر اساس بازدهی خود می تواند مقدار مشخصی جریان را عبور دهد.

بنابراین رنگ فیوزهای نصب شده در خودرو متفاوت است. در صورت امکان، فیوزهای ناخواسته همرنگ فیوز سوخته را انتخاب کنید. در صورت خرابی یدک کش خودرو تهران در محل شما اعزام خواهند شد. در صورت عدم تعمیر در محل خودرو به نزدیک ترین تعمیرکار حمل خواهند کرد.

آشنایی با تعویض فیوز اتومبیل در امداد خودرو فلاحی

بعد از اینکه متوجه شدید که فیوز سوخته و معیوب است، نوبت به تعویض فیوز خودرو می رسد. لطفا همیشه توجه داشته باشید که ظرفیت فیوز تعویضی باید دقیقاً مشابه راهنمای جعبه فیوز خودرو باشد. هر گونه تغییر ظرفیت باعث آسیب به تجهیزات مربوطه می شود. بنابراین پس از شناسایی فیوز معیوب، آن را با گیره مخصوص از جای خود جدا کرده و با فیوز دیگری با همان ظرفیتی که در دفترچه راهنمای جعبه فیوز مشخص شده است، جایگزین کنید.

به جای استفاده از گیره برای تعویض فیوز خودرو و نصب فیوز جدید در محل، می توانید با انگشتان خود فیوز مورد نظر را در جای خود قرار دهید. توجه داشته باشید که فیوز ترمینال مثبت یا منفی ندارد و فرقی نمی کند که فیوز در کدام جهت قرار گیرد. اگر خودتان نمی توانید تعویض را انجام دهید. با یدک کش تهران به شماره 09190303476 تماس بگیرید.

آشنایی با انواع مختلف فیوز و توضیحات مربوط به آن

فیوزها به طور کلی در چندین نوع ساخته و طراحی می شوند که فیوزهای مستطیلی و سرامیکی پرکاربردترین انواع آن هستند. این فیوزها از دو پایه تشکیل شده اند که بسته به حداکثر جریان عبوری از آنها توسط سیم های ضخیم تری به هم متصل می شوند.

مورد اول : آشنایی با فیوز مستطیلی و توضیحات آن

یکی از پرکاربردترین فیوزها در خودروها فیوز سرامیکی است. این فیوزها از دو پایه تشکیل شده است که توسط سیم های ضخیم به یکدیگر متصل می شوند. اکنون با ما در حمل خودرو 2 همراه باشید.

اگر بیش از مقدار مناسب جریان از سیم عبور داده شود، سیم ذوب می شود و اتصال دو پایه قطع می شود و در نتیجه جریان از مسیر دیگر عبور نمی کند.

مورد دوم : توضیحات فیوز شیشه ای در یدک کش تهران

در این نوع فیوز که عمدتاً در خودروها استفاده می شود، یک سیم نازک دو سر فیوز را به هم متصل می کند. این فیوزهای خودرو در یک جعبه شیشه ای قرار می گیرند.

در این نوع فیوز اگر جریان خیلی زیاد یا خیلی قوی باشد فیوز مربوطه جریان را قطع کرده و سیم می سوزد.

حمل خودرو 2 نحوه عملکرد فیوز فلزی

مورد سوم : فیوز فلزی چیست و چه کاری انجام می دهد

در مورد فیوزهای فلزی هم همینطور است، اتصال دو سر سیم، اگر جریان از توان فیوز بیشتر شود و بخواهد از آن عبور کند، جریان قطع می شود و در نتیجه مدار را از جریان اضافه محافظت می کند. برای عیب یابی موتور سیکلت انژکتور به مقاله قبلی بروید.

نکاتی که برای تعویض فیوز اتومبیل حائز اهمیت است

1- توصیه می شود قبل از تعویض فیوز خودرو علت سوختگی فیوز را تایید کنید. یک فیوز فقط در صورتی می سوزد که نوسانات شدیدی در مسیر فعلی تجهیزات مربوطه وجود داشته باشد.

2- هرگز ظرفیت فیوز را به شکلی زیبا افزایش ندهید. اگر ظرفیت کمتر از حد استاندارد باشد باعث سوختگی مجدد می شود و اگر ظرفیت بیش از حد استاندارد باشد هاست آسیب می بیند.

3- برای تعویض فیوز می توانید از فیوز موجود در قسمت خالی جعبه فیوز استفاده کنید.

4- هنگام گذاشتن و درآوردن فیوز از اعمال نیروی بیش از حد خودداری کنید. نگهدارنده فیوز ممکن است ترک خورده و در سوکت خود رها شود.

5- فیوزهای همرنگ معمولا ظرفیت یکسانی دارند.

اگر خودتان زمان کافی برای تعمیر ندارید با emdadkhodrofalahi تماس بگیرید. نیروهای مجرب ما توسط یدک کش خودرو تهران به محل شما اعزام خواهند شد. به حمل خودرو 3توجه کنید.

برای تعویض فیوز اتومبیل چه کاری باید انجام شود

اگر به جعبه فیوز نگاه کنید، متوجه می شوید که تعدادی از آنها شماره گذاری شده اند. این ترفند می تواند اعداد مرتبط با فیوزهای ناسالم را دریافت کند و در هنگام خطا به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کند.

در دفترچه راهنما دستورالعمل هایی برای شماره گذاری فیوزها و بخش های مرتبط با آنها وجود دارد. با تطبیق شماره فیوز و جعبه فیوز در دفترچه راهنما متوجه خواهید شد که کدام قسمت الکتریکی خودرو آسیب دیده است. دفترچه راهنما حاوی اطلاعاتی مانند نام، عملکرد، سطح ولتاژ و محل فیوز است.

توجه داشته باشید فیوز آمپری که انتخاب می کنید همان فیوز آمپری است که از جعبه خارج کردید. اگر فیوز جایگزین آمپراژ بالاتری نسبت به فیوز قبلی داشته باشد، ممکن است چیز دیگری وصل شود و آسیب بیشتر از قبل باشد. یدک کش خودرو تهران با نرخ اتحادیه خودروی شما را تعمیر خواهند کرد.

حمل خودرو 3 آشنایی با رنگ های فیوز خودرو

رنگ های مختلف فیوز در خودرو چه معنایی دارند

با توجه به عوامل خاصی درست است که هر رنگ معنای خاصی دارد. اما انواع فیوزهایی نیز وجود دارند که تعداد آنها با رنگ پلاستیک برابر است و رنگ متفاوتی ندارند.

محل جعبه فیوز نیز بسیار مهم است. عمدتا در تاریکی زیر صفحه ابزار قرار می گیرد، دیدن اعداد روی آن برای ما دشوار است. در واقع، این عوامل هستند که شناخت رنگ فیوزها و استانداردها را بسیار مهم می کنند.

نتیجه گیری سوختن فیوز خودرو و تعویض توسط یدک کش خودرو تهران

وقتی مشکوک به سوختن فیوز هستید، ماشین را خاموش کنید. جعبه فیوز اصلی را پیدا کنید. جعبه معمولاً جایی زیر پای راننده، زیر داشبورد قرار دارد. همچنین ممکن است یک جعبه فیوز دوم در زیر کاپوت وجود داشته باشد. برای مکان خاص به دفترچه راهنما مراجعه کنید. با emdadkhodrofalahi تماس بگیرید و تعمیرات ماشین تان را به ما بسپارید.

سوالات متداول علائم و نشانه های سوختن فیوز خودرو در یدک کش تهران

  • در صورت سوختن فیوز آیا در محل emdadkhodrofalahi تعمیرات انجام می دهد؟

در صورت خرابی کافیست با ما تماس بگیرید. یدک کش خودرو تهران در محل شما خواهند بود.

  • جعبه فیوز در کدام قسمت خودرو قرار دارد؟

جعبه معمولا در زیر پای راننده و زیر داشبورد قرار دارد.

  • چند مدل فیوز داریم ؟

فیوز فلزی – فیوز شیشه ای – فیوز مستطیلی

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *