یدک کش تهران دارای تجربه و مهارت کافی در یدک کشی انواع خودروهای سنگین و سبک بوده و دارای گواهینامه حرفه ای امداد و نجات از مراکز معتبر می باشند. همه خودروها مجموعه ای از قطعات هستند که سیستم های پیچیده ای را تشکیل می دهند. عملکرد صحیح خودرو به عملکرد صحیح این سیستم ها بستگی دارد. بدون شک هر بخشی از این سیستم ها در نقطه ای از کار می افتد. باتری خودرو یکی از مواردی است که در صورت عدم تعویض به موقع ممکن است دچار مشکل شود. با ما همراه باشید تا با علائم تعویض باتری خودرو آشنا شوید.

هر زمان که مشکلی داشتید، حتما از یک متخصص و مکانیکی که به آن اعتماد دارید، مشاوره بگیرید. تعویض باتری و تعویض شمع و سیم خودرو کارهایی است که یک مکانیک حرفه ای همراه با خرید یدک کش خودرو باید انجام دهد.

فهرست مطالب

آنچه که می بایست در مورد باتری خودرو بدانید

علت روشن شدن چراغ های هشدار باتری ماشین چیست

بررسی خالی کردن مکرر باتری همراه با یدک کش

هنگامی که اتومبیل تان زمان زیادی می برد تا روشن شود

علت های مشکلات باتری خودرو و قطعات برقی خودرو

دلیل ایجاد خوردگی در‌ باتری اتومبیل چه می تواند باشد

بوی گوگرد و خرابی باتری ماشین با یدک کش

بررسی دلیل ظاهر نامناسب باتری ماشین و خرابی آن

طول عمر باتری ماشین با توجه به شرایط چند سال می باشد

در زمان مشاهده نشانه‌ها چه اقداماتی باید انجام شود

نتیجه گیری هشدارهای تعویض باتری خودرو با یدک کش

سوالات متداول در رابطه با تعویض باتری با خرید یدک کش خودرو

فهرست تصاویر

حمل خودرو 1 خالی کردن باتری خودرو

حمل خودرو 2 خرابی های باتری خودرو

حمل خودرو 3 نشانه های خرابی باتری و تعمیر با مکانیک خودرو

آنچه که می بایست در مورد باتری خودرو بدانید

قسمت های مختلفی از خودرو وجود دارد که راننده یا مالک باید به آن ها توجه کند. تعویض روغن، لاستیک، فیلتر و از همه مهمتر باتری خودرو یکی از کارهایی است که باید انجام شود. باطری‌های خودرو، علی‌رغم نقش حیاتی آن‌ها در راه‌اندازی خودرو و تامین انرژی وسایل الکترونیکی، اغلب نادیده گرفته می‌شوند. این قطعه یکی از قطعات اصلی خودرو به حساب می آید و اگر عملکرد خوبی نداشته باشد بر روی سایر قسمت های خودرو نیز تاثیر می گذارد. بنابراین باید هر 4 یا 5 سال یکبار باتری را تعویض کنید.

فراموش نکنید که پیشگیری همیشه بهتر است؛ به همین دلیل مهم است که علائم هشدار دهنده باتری ماشین خود را بدانید. اگر با این علائم آشنایی کامل ندارید، با امداد خودرو فلاحی همراه باشید. به مطلب حمل خودرو 1 توجه کنید.

عنوان یدک کش تهران
نویسنده ملیحه نعمتی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1802 کلمه
مدت زمان مطالعه 18 دقیقه

علت روشن شدن چراغ های هشدار باتری ماشین چیست

یکی از مهمترین نشانه ها روشن شدن چراغ هشدار است. در حالی که باتری در حال شارژ است، می تواند بر عملکرد کلی خودرو تأثیر منفی بگذارد. به همین دلیل چراغ هشدار روشن می شود. وقتی چراغ هشدار یا چراغ باتری ماشین روشن می شود، به این معنی است که باید باتری ماشین خود را بررسی کنید. البته اگر چراغ چک روشن شود دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. به همین دلیل، بهتر است قبل از اینکه فکر کنید باتری معیوب است از emdadkhodrofalahi مشاوره رایگان بگیرید.

البته یک نکته را فراموش نکنید: برخی از مشکلاتی که باعث روشن شدن چراغ چک می شود نیز به طور غیرمستقیم ناشی از خرابی باتری است. به عنوان مثال، علت نور می تواند دینام باشد. خرابی دینام نیز می تواند ناشی از شارژ نشدن باتری باشد.

حمل خودرو 1 خالی کردن باتری خودرو

 بررسی خالی کردن مکرر باتری همراه با یدک کش تهران

اگر باتری از بین رفته یا مکرراً در حال خاموش شدن است، بهتر است قبل از هر اقدامی سبک رانندگی خود را بررسی کنید. روشن نگه داشتن چراغ های جلو یا چراغ های داخلی برای مدت طولانی یکی از اصلی ترین قاتلان باتری خودرو است. حتی ساعت ها گوش دادن به موسیقی در یک ماشین دربسته و پارک شده می تواند یکی از دلایل خاموش شدن باتری باشد.

به طور خلاصه، ممکن است باتری شما خوب باشد، اما نحوه رانندگی شما به سرعت آن را خالی می کند. از سوی دیگر، دینام خودرو ممکن است از کار بیفتد و از شارژ صحیح باتری در حین رانندگی جلوگیری کند. اگر باتری قدیمی، فرسوده یا شارژ نمی شود، باید آن را تعویض کنید. تنها با خرید یدک کش خودرو می توانید ماشین تان را به نزدیک ترین تعمیرگاه ببرید.

هنگامی که اتومبیل تان زمان زیادی می برد تا روشن شود

وقتی صبح سوار ماشینتان می شوید، روشن شدن ماشینتان زمان زیادی می برد؟ اگر اخیراً با این مشکل مواجه شده اید، به این معنی است که باتری ماشین شما نیاز به تعویض دارد.

آیا وقتی سوئیچ را می چرخانید یک یا دو کلیک می شنوید؟ اینها صداهای رایجی هستند که می توانید از استارت ماشین بشنوید. اما اگر باتری کم باشد، قدرت کافی برای راه اندازی خودرو را نخواهد داشت، بنابراین موتور در دنده قرار نمی گیرد.

البته فراموش نکنید که گاهی اوقات مشکل استارت خودرو می تواند استارت باشد. هنگامی که باتری شارژ نمی شود، اولین جایی که متوجه مشکل می شود استارت خودرو است. در این حالت موتور کند می شود یا به آرامی روشن می شود. برای شارژ باتری خودرو می توانید از شارژر باتری استفاده کنید، اما بهتر است به یدک کش تهران مراجعه کنید.  سپس به حمل خودرو 2 دقت کنید.

علت های مشکلات باتری خودرو و قطعات برقی خودرو

رادیوها و قطعاتی که نیاز به برق دارند به باتری متکی هستند. گرمکن پنجره و صندلی می تواند یکی از آنها باشد. نورهای کم یا عدم کارکرد پنجره ها می تواند نشان دهنده مشکل باتری باشد. هنگامی که عمر باتری به پایان می رسد، باتری توانایی شارژ شدن خود را از دست می دهد. در نتیجه، دیگر انرژی را مانند گذشته منتقل نمی کند.

نتیجه این است که با گذشت زمان، چراغ های جلو حتی در شب قدرت کافی ندارند. البته امکان کم نور شدن چراغ ها نیز به دلیل کم نور شدن چراغ ها وجود دارد. قبل از تعویض باتری، بهتر است خود چراغ را بررسی کنید. اما اگر چراغ چک موتور دوباره روشن شد، خودرو را با خرید یدک کش خودرو نزد یک متخصص ببرید تا سایر قسمت های مهم خودرو را بررسی کند.

حمل خودرو 2 خرابی های باتری خودرو

دلیل ایجاد خوردگی در‌ باتری اتومبیل چه می تواند باشد

حتی اگر نمی توانید سرنخی برای تعویض باتری پیدا کنید کاپوت را بالا ببرید. خود باتری ممکن است حاوی دستورالعمل هایی باشد که برای شما اعمال می شود. باتری های قدیمی یا اسیدی ممکن است بخارات یا مایعات اسیدی نشت کنند. هر چه باتری قدیمی تر باشد، احتمال ایجاد ترک های کوچک در باتری بیشتر می شود. این ترک ها منجر به نشت اسید می شوند. در الکترودهای مثبت و گاهی منفی، این خوردگی به صورت تورم و رسوب رخ می دهد. بیشتر اوقات، این تجمعات آبی هستند؛ با این حال، اگر آن را به رنگ زرد دیدید، تعجب نکنید.

با اطلاعات کافی و البته اقدامات ایمنی، می توانید با از بین بردن این خوردگی ها عملکرد باتری را بهبود ببخشید. اگرچه توصیه می شود در این حالت باتری را توسط امداد خودرو فلاحی تعویض کنید زیرا اسید بیشتر نشت می کند. برای اینکار کافیست با امدادگران یدک کش تهران تماس بگیرید.

بوی گوگرد و خرابی باتری ماشین با یدک کش تهران

وقتی باتری ماشین سالم است نباید گاز یا مایعی از آن خارج شود اما اگر باطری ماشین شما گاز می گیرد قطعا بوی گوگرد در ماشین احساس می شود. باتری ها اگر آسیب ببینند یا بیش از حد شارژ شوند، سولفید هیدروژن آزاد می کنند.

مانند سایر مواد شیمیایی حاوی گوگرد، سولفید هیدروژن بویی شبیه تخم مرغ فاسد می دهد. البته مشکل فقط به خوردگی در خود باتری محدود نمی شود. کم کم قطعات دیگر ماشین هم خورده شد. برای جلوگیری خرابی بیشتر با خرید یدک کش خودرو ماشین تان به نزد مکانیک خودرو امداد خودرو فلاحی ببرید. در این قسمت با حمل خودرو 3 همراه شوید.

بررسی دلیل ظاهر نامناسب باتری ماشین و خرابی آن

یکی از بارزترین نشانه های خرابی باتری، زیر کاپوت ماشین شما است. تغییر شکل باتری همان علامتی است که برای شما توضیح دادیم. این عمدتا به دلیل درجه حرارت شدید است. اما سال ها استفاده نادرست از باتری نیز این بلا را سر باتری خواهد آورد.

باتری سالم مستطیل شکل است. اگر باتری از یک طرف متورم شد، فورا آن را تعویض کنید. با یدک کش تهران می توانید با نرخ اتحادیه ماشین تان را تعمیر کنید. کافیست با شماره emdadkhodrofalahi تماس بگیرید.

طول عمر باتری ماشین با توجه به شرایط چند سال می باشد

طول عمر باتری خودرو بسته به مدل، شرایط آب و هوایی و سبک رانندگی متفاوت است؛ اما عمر بهینه باتری در شرایط بهینه 3 تا 6 سال است. 6 سال برای ماشین و باتری ایده آل است. در آب و هوای بسیار سرد و مناطق بسیار گرم، حداکثر عمر باتری 3 تا 4 سال است.

دینام هنگام حرکت خودرو باتری را شارژ می کند و سرعت های بالاتر باتری را بیشتر شارژ می کند. اما اگر خودرو برای مدت طولانی خاموش باشد یا مسافت کوتاهی رانده شود، باتری زمانی برای شارژ مجدد ندارد، بنابراین به سرعت تخلیه می شود. با خرید یدک کش خودرو می توانید باتری ماشین خود را در محل تعویض نمایید.

حمل خودرو 3 نشانه های خرابی باتری و تعمیر با مکانیک خودرو

در زمان مشاهده نشانه‌ها چه اقداماتی باید انجام شود

اگر متوجه شدید که خودروی شما بر اساس علائم بالا نیاز به تعویض باتری دارد، فورا این کار را انجام دهید. اگر چند ماه باتری را تعویض نکنید، ممکن است ماشین روشن نشود. بنابراین مرتباً به مکانیک خودرو emdadkhodrofalahi مراجعه کنید تا سطح باتری خودرو خود را بررسی کند. تنها با خرید یدک کش خودرو می توانید حمل آسان و تعمیر توسط متخصصین را با ما تجربه کنید.

نتیجه گیری هشدارهای تعویض باتری خودرو با یدک کش تهران

باتری خودرو یکی از مهم ترین قطعات خودرو است و بازرسی های منظم می تواند سلامت خودرو را تضمین کند. اما اگر فقط یک خودرو دارید و نمی دانید چه کاری انجام دهید یا به چه کسی مراجعه کنید، کافی است با شماره 09190303476 تماس بگیرید.

به این ترتیب می توانید با خرید یدک کش خودرو از کارشناسان ما انتظار داشته باشید که ماشین شما را خیلی سریع و با قیمت مناسب سرویس کنند.

سوالات متداول در رابطه با تعویض باتری با خرید یدک کش خودرو

  • طول عمر باتری چقدر است ؟

6 سال

  • باتری سالم چه ظاهری دارد و در صورت عدم ظاهر مناسب چه کاری باید انجام شود؟

باتری سالم مستطیل شکل است در صورت ظاهری نامناسب باتری باید سریع تعویض شود.

  • در صورت مشاهده چراغ های هشدار خودرو چه اقدامی باید انجام شود ؟

در صورت رویت چراغ هشدار کافیست با شماره 09190303476 تماس بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *