امداد خودرویی کرج- خودروبر کرج

امداد خودرویی کرج- خودروبر کرج - امداد خودرو فلاحي


خودروبر کرج (امداد خودرو فلاحی) اعلام می‌دارد. علاقه مندان به اتومبیل، مخصوصاً علاقه مندان به مسابقات اتومبیل رانی، گاهی در مورد وزن (یا جرم) «فارش» و «فار نشده» صحبت می‌کنند. این شرایط به چه معناست؟ فنرها اجزای سیستم تعلیق هستند. که از وسیله نقلیه پشتیبانی می‌کنند. ماشین بدون فنر چندان راحت نخواهد بود و به سرعت از تکان ها و ضربه ها جدا می‌شود. از نظر مچموعه جرثقیل خودروبر  با آدرس emdadkhodrofalahi گاری‌های اسب‌کشی قرن‌ها از فنر استفاده می‌کردند. و در فورد مدل T، فنرهای فلزی استاندارد در نظر گرفته می‌شد.

فهرست مطالب:

تفاوت بین وزن فنردار و وزن فنر نشده چیست؟

مایع شوینده شیشه جلو در چه دمایی یخ می زند؟

مخزن سوخت چقدر و تا چه اندازه عمر می‌کند؟

مخزن های سوخت از چه چیزی ساخته شده اند؟

دوام مخزن های سوخت هر نوع چقدر و تا چه اندازه است؟

انواع و اقسام  فیلترهای روغن خودرو خود را بشناسید

چه شرط هایی برای فیلتر هوای خودرو بد است؟

نتیجه گیری کاملا جامع در ارتباط با مقاله ذکر شده

تصاویر:

خودروبری کرج  1: آسیب دیدگی پمپ

خودروبری کرج  2: HDPE

خودروبری کرج  3: فیلتر روغن

تفاوت بین وزن فنردار و وزن فنر نشده چیست؟

برای درک تفاوت، ماشینی را تصور کنید که به جلو می‌رود. تا زمانی که یکی از چرخ‌های جلوی آن به ضربه‌ای به اندازه‌ای بزرگ برخورد کند. که از نظر خودروبر کرج آن چرخ را به سمت بالا بدنه ماشین حرکت دهد. اما وقتی چرخ‌ها به سمت بالا حرکت می‌کنند. بدنه ممکن است زیاد یا اصلاً حرکت نکند. زیرا از چرخ‌هایی که توسط یک یا چند فنر به سمت بالا حرکت می‌کنند، جدا می‌شود.

وقتی چرخ‌ها در زیر آن بالا و پایین می‌روند، فنرها می‌توانند فشرده شوند تا بدنه بماند. درجا. تفاوت اینجاست: بدنه خودرو و هر چیزی که محکم به آن متصل است. فنر می‌شود، به این معنی که توسط فنرهای قابل تراکم از چرخ‌ها جدا می‌شود.

از نظر مچموعه جرثقیل خودروبر لاستیک‌ها، چرخ‌ها و هر چیزی که مستقیماً به آن‌ها متصل است، فنر ندارند. یعنی فنرها آنها را نگه نمی‌دارند. از حرکت در حالی که ماشین در جاده غلت می زند. تقریباً همه خودروهای معمولی دارای وزن فنر هستند زیرا تقریباً هر قسمت از آن به بدنه چسبیده است.

علاوه بر بدنه، این شامل تمام اجزای ساختاری یا قاب، موتور و گیربکس، فضای داخلی و البته مسافران و بار می‌شود. این لیست طولانی نیست، به خصوص برای خودرویی با سیستم تعلیق عقب مستقل که در آن وزن فنر نشده تنها کسر کوچکی از وزن کل است.

عنوان خودروبر کرج
نویسنده هادی رحیمی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1666 کلمه
زمان مطالعه 16 دقیقه

مایع شوینده شیشه جلو در چه دمایی یخ می زند؟

وظیفه تمیز کردن شیشه جلو بر عهده سیستم شوینده و برف پاک کن است. وقتی شیشه جلوی شما کثیف شد، می توانید مایع شوینده شیشه جلو را روی شیشه اسپری کنید. و برف پاک کن ها را روشن کنید تا مایع کثیف از دید شما پاک شود. مایعی که از نازل های واشر پاشیده می‌شود. از نظر مچموعه جرثقیل خودروبر از مخزنی که در زیر کاپوت خودرو نصب شده است می‌آید

. برخی از وسایل نقلیه با برف پاک کن و واشر عقب از یک مخزن استفاده می‌کنند. در حالی که برخی دیگر دارای یک مخزن جداگانه در عقب هستند. هنگام پاشش مایع تمیز کننده، یک پمپ داخل مخزن، سیال را به سمت نازل های واشر می‌برد. و آن را روی شیشه پخش می‌کند. اگر مایع تمیزکننده شما یخ زده است. آن را در اسرع وقت ذوب کنید. در برخی موارد، یخ زدگی می‌تواند باعث پارگی مخزن یا آسیب دیدن پمپ که در تصویر می‌تولنید ببینیدخودروبری کرج  1: آسیب دیدگی پمپ. در اثر انبساط آب شود.

از نظر خودروبر کرج با آدرس emdadkhodrofalahi اگر این اتفاق بیفتد، مایع لباسشویی شما نشت می‌کند و شیشه‌شوی‌های شما پاشیده نمی‌شوند. مخزن مایع تمیز کننده شما قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.

مخزن سوخت چقدر و تا چه اندازه عمر می‌کند؟

مخزن سوخت وظیفه ذخیره بنزین یا گازوئیل برای کارکرد خودرو را بر عهده دارد. بدیهی است که این کار بسیار مهم است. جدا از اینکه بسیار ناخوشایند است، نشتی یا معیوب بودن مخزن سوخت بسیار خطرناک است. در مقاله قبلی بخوانید(خودروبر تهران). بخارات گاز منبع اصلی دود هستند و به راحتی در غلظت های مناسب مشتعل می شوند.

گاز مایع قابل اشتعال است (در صورت ریختن باید تمیز شود)، اما همچنان بسیار پایدارتر از گاز بخار شده است. به این دلایل، مخازن سوخت باید قابل اعتماد بوده و برای مدت طولانی دوام بیاورند. مخازن سوخت در خودروهای مدرن از مواد پلاستیکی سبک وزن ساخته شده اند. جنس مخزن سوخت عامل مهمی است که بر عمر مفید مخزن سوخت تأثیر می گذارد.

پمپ- خودروبر کرج
پمپ- خودروبر کرج – امداد خودرو فلاحي

خودروبری کرج  1: آسیب دیدگی پمپ

مخزن های سوخت از چه چیزی ساخته شده اند؟

از نظر مچموعه جرثقیل خودروبر (امداد خودرو فلاحی)  خودروسازان از روزهای اولیه تولید خودرو از مخازن سوخت فولادی روکش دار در خودروها استفاده کرده‌اند. پوشش قلع سرب از خوردگی جلوگیری می‌کند. و تضمین می کند که مخزن سال ها دوام می‌آورد. آلومینیوم جایگزین خوبی برای فولاد برای کاربردهایی است که وزن آنها نگران کننده است.

استفاده از HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) در چند دهه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است. HDPE پلاستیکی که در تصویر می‌تولنید ببینید خودروبری کرج  2: HDPE.  است که به اندازه کافی قوی و بادوام است. تا در برابر شوک ها و دماهای شدید برای چنین اجزای حیاتی مقاومت کند.

از نظر خودروبر کرج از آنجایی که HDPE در هنگام گرم شدن بسیار چکش‌خوار و انعطاف‌پذیر است. می‌توان آن را به شکل‌های بسیار پیچیده درآورد تا در هر جایی که فضای زیر خودرو وجود دارد، کاملاً جا بیفتد.

این بدان معناست که سازندگان می توانند مخازن سوخت را در جایی قرار دهند. که احتمال سوراخ شدن آنها در صورت بروز حادثه کمتر است. از آنجایی که در مخزن هیچ درزی وجود ندارد. هیچ نقطه ضعفی وجود ندارد که مخزن در صورت خم شدن بتواند شکسته شود.

دوام مخزن های سوخت هر نوع چقدر و تا چه اندازه است؟

از نظر مچموعه جرثقیل خودروبر  برای مخازن فلزی، سازندگان هدف حداقل 10 سال دارند. در حال حاضر، در مدت زمانی که هر ماده به تنهایی دوام می‌آورد. تفاوت هایی وجود دارد، خواه فولاد روکش شده باشد. یا آلومینیوم، اما بدون آسیب خارجی به مخزن، باید حداقل یک دهه دوام آورد. برخی از مخازن برای چندین دهه عمر می‌کنند. بنابراین مخازن فلزی تنها در صورت آسیب دیدگی یا خوردگی شدید نیاز به تعویض دارند.

مخازن HDPE احتمالاً برای مدت طولانی دوام می آورند زیرا پلاستیک کمتر در معرض خوردگی است. از نظر خودروبر کرج در هنگام فشار کمی خم می شود. HDPE به طور خاص برای حاوی مواد شیمیایی خشن، بسیار خطرناک تر از بنزین ساخته شده است. بنابراین مخازن ساخته شده از HDPE در این زمینه بیش از حد مهندسی شده اند. از نظر دوام، حداقل 10 سال عمر می کنند که بالاتر از حد متوسط ​​است. بدترین دشمن HDPE شوک و دماهای شدید هستند. اما این ماده به اندازه کافی بادوام است که بتواند فرسودگی و پارگی معمولی را تحمل کند.

hpde- خودروبر کرج
hpde- خودروبر کرج – امداد خودرو فلاحي

خودروبری کرج  2: HDPE

انواع و اقسام  فیلترهای روغن خودرو خود را بشناسید

از نظر مچموعه جرثقیل خودروبر روغن و مواد افزودنی آن که در موتور خود قرار می‌دهید. آلاینده های آلی و معدنی را جذب و حفظ می کند. آلاینده های آلی می توانند شامل باکتری ها، حشرات و روغن های اکسید شده باشند. ناخالصی های غیر آلی ممکن است شامل ذرات فلز، قطعات فرسوده موتور و گرد و غبار باشد.

بنابراین روغن موتور به محافظت از موتور و بهبود کارایی و عملکرد آن کمک می‌کند. با این حال، برای افزایش طول عمر موتور و ارائه عملکرد بهتر، خودروسازان فیلترهای روغن را نیز نصب می‌کنند. از نظر خودروبر کرج که روغن را قبل از هدایت به قسمت های متحرک حیاتی موتور تمیز می کند.

فیلترهای روغن که در تصویر می‌تولنید ببینیدخودروبری کرج  3: فیلتر روغن. دارای محیط‌ها یا غشاهای مختلفی در داخل خود هستند. که در هنگام گردش، آلودگی‌های روغن موتور را فیلتر کرده و پاک می‌کنند. به طور معمول، فیلترهای روغن یکبار مصرف دارای محیط فیلتر سلولزی هستند. این مدیا ذرات 8 تا 10 میکرون را مسدود می کند و تا 40 درصد روغن موتور را تمیز می‌کند. توصیه می شود مکانیک شما هر 3000 مایل بازرسی یا تعویض کند.

چه شرط هایی برای فیلتر هوای خودرو بد است؟

از نظر مچموعه جرثقیل خودروبر (امداد خودرو فلاحی)  یک فرد معمولی ممکن است زیاد به فیلتر هوای خودرو فکر نکند. اما برای عملکرد روان خودرو شما حیاتی است. فیلترهای هوای خودرو با حذف یا فیلتر گرد و غبار و زباله هایی که می‌توانند. به نیروگاه خودرو آسیب برسانند، هوای ورودی به موتور را تمیز می‌کنند. با این حال، هنگامی که فیلتر به طور خاص کثیف شد، به همان اندازه کارآمد نخواهد بود.

این می تواند منجر به مصرف ضعیف سوخت یا کثیف شدن شمع ها شود. که در نهایت می تواند منجر به مشکلات بزرگ تری مانند خرابی موتور یا مشکلات احتراق شود. از نظر خودروبر کرج این همان چیزی است که نگهداری صحیح فیلتر هوای خودرو را بسیار مهم می‌کند. و ممکن است شما را وادار کند که وضعیت نامناسب فیلتر هوای خودرو خود را در نظر بگیرید.

فیلتر روغن- خودروبر کرج
فیلتر روغن- خودروبر کرج – امداد خودرو فلاحي

خودروبری کرج  3: فیلتر روغن

نتیجه گیری کاملا جامع در ارتباط با مقاله ذکر شده

وقتی شیشه جلوی شما کثیف شد، می توانید مایع شوینده شیشه جلو را روی شیشه اسپری کنید. و برف پاک کن ها را روشن کنید تا مایع کثیف از دید شما پاک شود. مایعی که از نازل های واشر پاشیده می‌شود. از نظر مچموعه جرثقیل خودروبر با آدرس emdadkhodrofalahi از مخزنی که در زیر کاپوت خودرو نصب شده است می‌آید. برخی از وسایل نقلیه با برف پاک کن و واشر عقب از یک مخزن استفاده می‌کنند.

ناخالصی های غیر آلی ممکن است شامل ذرات فلز، قطعات فرسوده موتور و گرد و غبار باشد. بنابراین روغن موتور به محافظت از موتور و بهبود کارایی و عملکرد آن کمک می‌کند. با این حال، برای افزایش طول عمر موتور و ارائه عملکرد بهتر، خودروسازان فیلترهای روغن را نیز نصب می‌کنند. از نظر خودروبر کرج که روغن را قبل از هدایت به قسمت های متحرک حیاتی موتور تمیز می کند.

سوال های متداول و پاسخ های کامل و جامع ما

1.وظیفه تمیز کردن شیشه جلو بر عهده کیست؟

سیستم شوینده و برف پاک کن.

2.وظیفه روغن چیست؟

آلاینده های آلی و معدنی را جذب و حفظ می کند.

3.آیا میدانستید گاز مایع قابل اشتعال است؟

بله. گاز مایع قابل اشتعال است

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *