ریموت خودرو - یدک کش کرج

ریموت خودرو - یدک کش کرج امداد خودرو فلاحی


خودروبر کرج یکی از امداد خودرو های فعال در کرج و حومه. ایموبلایزر نوعی سیستم ضد سرقت خودرو است که امروزه در اکثر خودروهای مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم با استفاده از قفل نرم افزاری امنیت سوئیچ خودرو را بسیار افزایش می دهد. در این مقاله رادار به طور مفصل در مورد سیستم ایموبلایزر و علائم خرابی آن صحبت خواهیم کرد. در این مقاله از امداد خودرو فلاحی در مورد سیستم پرکاربرد ایموبلایزر صحبت میکنیم.

عنوان خودروبر کرج
نویسنده علی فکریان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1751 کلمه
مدت زمان مطالعه 17 دقیقه

فهرست مطالب

معرفی انواع سیستم های ضد سرقت موجود برای خودرو

ایموبلایزر تکنولوژی مهم و مورد مهم در پیشگیری از سرقت خودرو

نحوه کار تکنولوژی مهم و جالب ایموبلایزر به چه شکل است؟

تکنولوژی ایموبلایزر از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

چگونه میتوانیم کد روی سوئیچ را بخوانیم؟ ترانسپوندر چیست؟

ایموبلایزر چه اقدامات امنیتی را در خودرو انجام می دهد؟

چراغ های هشدار های ایموبلایزر به چه معنا هستند؟

اگر سوئیچ اصلی خودرو گم شود باید چه کاری انجام دهیم؟

چگونه میتوانیم یک سوئیچ دارای تکنولوژی پیشرفته ایموبلایزر بسازیم؟

سیستم ایموبلایزر از چه قطعاتی در خودرو محافظت می کند؟

نتیجه گیری در مورد استفاده و نحوه کار سیستم ایموبلایزر

سوالات متداول در مورد سیستم ایموبلایزر و نحوه کار آن

فهرست تصاویر

ایموبلایزر 1ECU

ایموبلایزر 2سوئیچ

ایموبلایزر 3استارت

معرفی انواع سیستم های ضد سرقت موجود برای خودرو

خودروبر حصارک دارای امکانات خوب برای خدمت رسانی جاده ای است. 4 نوع سیستم ضد سرقت در خودروها وجود دارد که هر کدام به یک روش از خودروی شما محافظت می‎کنند:

 • سیستم قفل مرکزی درب

قفل مرکزی در واقع یک سیستم ساده است که با قفل کردن یک درب، سایر درهای خودرو نیز قفل می‏شوند. البته عکس این مشکل نیز صادق است. این سیستم به کنترل از راه دور اجازه می دهد تا درهای خودرو را قفل و باز کند. جهت کرایه یدک کش به وبسایت امداد خودرو فلاحی مراجعه کنید.

 • سیستم ایموبلایزر برقی و الکترونیکی کد شده

یکی دیگر از سیستم های ضد سرقت در خودرو، سیستم ایموبلایزر است. با خودروبر حصارک میتوانید به صورت شبانه روزی از خدمات امدادی استفاده کنید. این سیستم در صورت تشخیص ورود غیرقانونی موتور به داخل خودرو از روشن شدن و حرکت آن جلوگیری می کند. در واقع یک کد مخصوص وارد کامپیوتر خودرو و سوئیچ آن می شود. تنها زمانی موتور را روشن می کند که این دو با هم هماهنگ شوند. در این مقاله به طور خاص در مورد این سیستم صحبت خواهد شد.

 • دزدگیر خودرو

دزدگیر در واقع شامل مجموعه ای از سنسورهای متصل به سیستم مرکزی (ECU) خودرو است. بهترین خدمات امدادی را از خودروبر کرج بخواهید. اگر هر یک از سنسورها حرکت غیرقانونی در اطراف و داخل خودرو تشخیص دهند، آلارم به صدا در می آید. سنسورهای ضد سرقت شامل سنسور اولتراسونیک، سنسور ضربه، سنسور فشار هوا و سنسور چرخ ضد سرقت هستند.

 • ردیاب خودرو

ردیاب خودرو یک دستگاه هوشمند است که به طور مداوم با استفاده از سیم کارت موقعیت جغرافیایی خودرو را تشخیص می‏دهد. در صورت سرقت خودرو هر لحظه می توانید آن را پیدا کرده و نسبت به پس گرفتن آن اقدام کنید. خودروبر حصارک آماده انجام وظیفه در هر ساعت از شبانه روز است. البته امکانات و امکانات ردیاب ها به این موضوع محدود نمی‏شود. به کمک آن می‏توانید از راه دور گزارش هایی از مسیرهای حرکت خودرو و وضعیت سلامت آن دریافت کنید.

ایموبلایزر تکنولوژی مهم و مورد مهم در پیشگیری از سرقت خودرو

این سیستم در واقع نوعی قفل نرم افزاری است که بر روی کامپیوتر خودرو قرار می گیرد. شما میتوانید برای بازگردانی کلید خودرو با خودروبر کرج تماس بگیرید. از طرفی کد مربوط به این قفل روی سوئیچ خودرو حک می شود. تنها زمانی که کد سوئیچ با کد موجود در ECU مطابقت داشته باشد می‏توان خودرو را راه اندازی کرد.

نحوه کار تکنولوژی مهم و جالب ایموبلایزر به چه شکل است؟

سیستم ایموبلایزر دارای قطعات مختلفی از جمله سوئیچ، حافظه، برد برق و قفل نرم افزاری در ECU می باشد. هنگامی که خودرو تولید می‏شود، یک کد نرم افزاری منحصر به فرد روی سوئیچ و رایانه آن قرار می‏گیرد. امداد رسانی سوئیچ خودرو از خدمات خودروبر حصارک است. سپس وقتی راننده سوئیچ را می چرخاند ابتدا اطلاعات او پردازش می شود. در صورت مطابقت با کد موجود در ECU ماشین روشن می شود. اما اگر کد سوئیچ و کامپیوتر ماشین یکسان نباشد ماشین استارت می خورد اما روشن نمی شود.

در گذشته هنگام تحویل خودرو کد مربوطه به همراه سوئیچ در اختیار مشتری قرار می گرفت. اما امروزه به منظور افزایش سطح امنیتی ایموبلایزر، تنها در صورت درخواست مشتری و احراز هویت، کد مربوطه ارائه می‏شود. خودروبر کرج آماده انواع خدمت رسانی در حوزه خودرو. جهت مطالعه مقاله های بیشتر در مورد خودرو به emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید.

تکنولوژی ایموبلایزر از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

سیستم ضد سرقت ایموبلایزر از اجزای مختلفی تشکیل شده است که با همکاری یکدیگر امنیت نسبی خودرو را تامین می‏کنند. این عناوین عبارتند از:

 • کارت الکترونیکی (UCH) که تجهیزات ایموبلایزر را کنترل می کند.
 • آنتن ترانسپوندر، که به کدهای ذخیره شده در کامپیوتر اجازه دریافت و انتقال به UCH را می دهد.
 • رایانه خودرو (ECU) که همان کد سوئیچ را ذخیره می‏کند و آن را برای تأیید در اختیار UCH قرار می‏دهد. خودروبر حصارک آماده خدمت رسانی سیار برق خودرو در تمام نقاط شهر. نمونه ای از ECU خودرو را در ایموبلایزر 1 مشاهده میکنید.

چگونه میتوانیم کد روی سوئیچ را بخوانیم؟ ترانسپوندر چیست؟

هنگامی که سوئیچ باز می‏شود، سیستم کنترل تجهیزات (UCH) کد ذخیره شده با استفاده از یک میدان مغناطیسی از ECU خوانده میشود. این میدان مغناطیسی توسط ترانسپوندر ایجاد می شود. سپس کامپیوتر کد ذخیره شده را به UCH می‏فرستد. در صورت مطابقت با سوئیچ، می توان موتور را از ISU روشن کرد. در این فرآیند، اطلاعات بین تراشه و سوئیچ توسط ترانسپوندر منتقل می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خودرو به وبلاگ وبسایت خودروبر کرج به نشانی emdadkhodrofalahi.ir مراجعه نمایید.

ایموبلایزر 1ECU

ای سی یو - یدک کش کرج
ای سی یو – یدک کش کرج امداد خودرو فلاحی

ترانسپوندر در واقع یک آنتن ویژه است که برای انتقال اطلاعات بین کامپیوتر و برد UCH میدان مغناطیسی ایجاد می‏کند.

ایموبلایزر چه اقدامات امنیتی را در خودرو انجام می دهد؟

سیستم ایموبلایزر قادر است اقدامات امنیتی را به شرح زیر کنترل کند:

 • قطع شدن شمع ها
 • قطع برق مثبت پس از انداختن کلید
 • از ریختن سوخت جلوگیری می‏کند
 • قطع برق پمپ بنزین و انژکتورها

چراغ های هشدار های ایموبلایزر به چه معنا هستند؟

خودروبر حصارک دارای مجرب ترین ناوگان امداد رسانی است. معنی روشن و خاموش شدن هر یک از چراغ های ایموبلایزر به شرح زیر است:

اگر چراغ هشدار به طور دائم روشن باشد، به این معنی است که سیستم ایموبلایزر از کار افتاده است. یا کد آن نادیده گرفته شده است. اگر چراغ ها خاموش هستند، می دانید که ایموبلایزر غیرفعال است. اگر چراغ هشدار 4 بار در یک ثانیه چشمک بزند، به این معنی است که ایموبلایزر فعال است. اگر در یک ثانیه فلاش ببینیم، می دانیم که ایموبلایزر فعال است اما سوئیچ بسته است.

اگر سوئیچ اصلی خودرو گم شود باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر با هر یک از خودروهای ایرانی مانند پژو پارس، پژو 206، پراید و … رانندگی می کنید. اگر به تازگی سوئیچ ماشین خود را گم کرده اید، لازم نیست نگران باشید. زیرا سازندگان کلید بدون رمز عبور می‏توانند کد قبلی را غیرفعال کنند. همچنین میتوانند کد جدیدی را به عنوان جایگزین سوئیچ خودرو تنظیم کنند. کد گذاری سوئیچ خودرو از جمله خدمات خودروبر حصارک است. اما مشکل گم شدن سوئیچ اصلی در خودروهای خارجی تا حدودی پیچیده تر است.

در این خودروها تنها راه حل، یافتن کد سوئیچ قبلی یا ایجاد کلید جدید با استفاده از کامپیوتر خودرو است. بهتر است بدانید که اکثر خودروها دارای سوئیچ یدکی هستند. از طریق آن می توانید کد قبلی را تغییر دهید تا از سرقت خودرو جلوگیری کنید. نمونه ای از سوئیچ خودرو را در ایموبلایزر 2 مشاهده می‏کنید.

با تمام این اوصاف باید گفت که ایموبلایزر خودرو تضمین کننده 100 درصد ایمنی خودرو نیست. زیرا با کمی دستکاری در سیستم الکتریکی خودرو به راحتی می توان به سیستم ضد سرقت نفوذ کرد. اگر سیستم الکتریکی خودرو را به طور مکرر دستکاری کنید تا کد ECU خودرو پاک شود، خودرو از کار می‏افتد. به همین دلیل برای راه اندازی مجدد باید به نمایندگی مراجعه کنید.

ایموبلایزر 2سوئیچ

سوئیچ خودرو - یدک کش کرج
سوئیچ خودرو – یدک کش کرج امداد خودرو فلاحی

چگونه میتوانیم یک سوئیچ دارای تکنولوژی پیشرفته ایموبلایزر بسازیم؟

برای ساخت ایموبلایزر یا سوئیچ ضد سرقت باید به کد مخصوص خودروی مورد نظر دسترسی داشته باشید. این کد در زمان تولید بر روی کامپیوتر خودرو ذخیره می شود. برای تماس با خودروبر حصارک به وبسایت امداد خودرو فلاحی مراجعه کنید. این کد فقط در اختیار شرکت سازنده قرار دارد.

سیستم ایموبلایزر از چه قطعاتی در خودرو محافظت می کند؟

سیستم ایموبلایزر وظیفه حفاظت از خودرو در صورت دسترسی غیرمجاز را بر عهده دارد. در واقع سیستم سوخت رسانی، استارت موتور و سیستم جرقه زنی شمع تحت کنترل این سیستم ضد سرقت هستند. اگر شخصی قصد سرقت داشته باشد، خودرو با تشخیص سوئیچ غیر اصلی اجازه روشن شدن موتور را نخواهد داد. شما میتوانید برای دریافت خدمات مربوط به برق خودرو با خودروبر کرج تماس بگیرید. نمونه ای از استارت خودرو را در ایموبلایزر 3 مشاهده میکنید.

نتیجه گیری در مورد استفاده و نحوه کار سیستم ایموبلایزر

برای غیرفعال و غیرفعال کردن سیستم ایموبلایزر ابتدا باید سوئیچ کاملاً مشابه کلید اصلی خودرو (از نظر فیزیکی) تهیه کنیم. در مرحله بعد، باید کد را در حافظه کامپیوتر ماشین ذخیره کنیم. تا زمانی که کد ارسال شده توسط سوییچ با همان کد ECU شناسایی شود. شما میتوانید برای انجام خدمات برقی خودرو خود به emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید.

ایموبلایزر 3استارت

استارتر موتور - یدک کش کرج
استارتر موتور – یدک کش کرج امداد خودرو فلاحی

سوالات متداول در مورد سیستم ایموبلایزر و نحوه کار آن

 • ایموبلایزر چیست؟

پاسخ: خودروهای مدرن امروزی اغلب به سیستم ایموبلایزر مجهز هستند. این سیستم در واقع نوعی قفل نرم افزاری است که بر روی کامپیوتر خودرو قرار می گیرد. خودروبر کرج ارائه دهنده خدمات متنوع امداد رسانی در کرج.

 • سیستم ایموبلایزر با چه اقداماتی موجب محافظت از سرقت خودرو می‏شود؟

پاسخ: قطع شدن شمع ها، قطع برق مثبت پس از انداختن کلید، از ریختن سوخت جلوگیری می‏کند، قطع برق پمپ بنزین و انژکتورها.

 • در صورت گم شدن سوئیچ خودرو چه اقداماتی می‏توان انجام داد؟

پاسخ: اگر به تازگی سوئیچ ماشین خود را گم کرده اید، لازم نیست نگران باشید. زیرا سازندگان کلید بدون رمز عبور می‏توانند کد قبلی را غیرفعال کنند. اکثر خودروها دارای سوئیچ یدکی هستند. از طریق آن می توانید کد قبلی را تغییر دهید تا از سرقت خودرو جلوگیری کنید.

جهت مطالعه در مورد ترمز خودرو به مقاله نکات نگهداری ترمز مراجعه کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *