تسمه تایم خودرو- خودروبر کرج

تسمه تایم خودرو- خودروبر کرج- امداد خودرو فلاحی


خودروبر کرج زمانی که تسمه تایم ماشین شما پاره شده است می‌تواند به شما کمک کند.

تسمه تایم خودروی شما ممکن است بی اهمیت به نظر برسد. به هر حال، بیشتر مردم تا زمانی که ماشینشان در میان ترافیک شهری یا یک بزرگراه شلوغ متوقف نشود. به تعویض این کمربند فکر نمی‌کنند. برخی از دارندگان وسایل نقلیه ممکن است قبلاً حتی در مورد تسمه تایم نشنیده باشند. دقیقا چیست و چه هدفی دارد؟ بیایید نگاه دقیق‌تری داشته باشیم و سعی کنیم به برخی از این سوالات پاسخ دهیم.

حمل خودرو با خودروبر ما نگرانی شما را کاهش می‌دهد.

فهرست مطالب در این مقاله را می‌توانید مشاهده کنید

تسمه تایم چیست و چه کاربردی در خودرو دارد

خرابی تسمه تایم خودرو چه مشکلاتی را به ارمغان می‌آورد

حمل خودرو با خودروبر- خرابی تسمه تایم در موتورهای تداخلی و غیر تداخلی

وقت مناسب تعویض تسمه تایم خودرو چه زمانی است؟

زمان تعویض تسمه تایم خودرو هنگامی که ماشین دست دوم می‌خریم

موارد زیر که از متن این مقاله نتیجه‌گیری می‌شود را مشاهد می‌کنید

سوالات متداول در این متن به این صورت می‌باشد

عنوان

خودروبر کرج

نویسنده

مرتضی نقدی

دپارتمان

اوج شید

تعداد کلمات

1566

مدت زمان مطالعه

15 دقیقه

فهرست تصاویر در این مقاله را می‌توانید مشاهده کنید

تسمه تایم 1: تصویر یک نمونه تسمه تایم

تسمه تایم 2: تصویر تسمه تایم و زنجیر تایم

تسمه تایم 3: تصویر یک پمپ آب

تسمه تایم چیست و چه کاربردی در خودرو دارد

این کمربند لاستیکی مصنوعی شیاردار با طناب‌های فیبر تقویت شده است. که مسئول هماهنگی عملکرد میل لنگ و میل بادامک در موتورهای احتراق داخلی است. اکثر آنها روی سطح داخلی خود “دندانه‌هایی” دارند که با چرخ دنده‌های موتور مطابقت دارد. تصویر زیر مربوط به تسمه تایم 1 است.

تسمه تایم خودرو- خودروبر کرج
تسمه تایم خودرو- خودروبر کرج- امداد خودرو فلاحی

تسمه تایم 1: تصویر یک نمونه تسمه تایم

تسمه تایم دقت حیاتی را برای عملکرد موتور حفظ می‌کند. این چرخش میل بادامک و میل لنگ را هماهنگ می‌کند و به پیستون‌ها و سوپاپ‌ها اجازه می‎‌دهد همگام حرکت کنند. میل بادامک را می‌چرخاند که دریچه‌های ورودی و خروجی را باز و بسته می‌کند.

حمل خودرو با خودروبر را به امداد خودرو فلاحی بسپارید.

سوپاپ‌های ورودی، اکسیژن و مخلوط سوخت را برای احتراق به موتور شما می‌فرستند. دریچه‌های خروجی اجازه می‌دهند تا مواد زائد پس از سوختن اکسیژن و سوخت از سیلندر خارج شوند.

تسمه تایم نقش نگه داشتن موتور را به صورت مکانیکی “در زمان” بر عهده می‌گیرد. نیمه بالا و پایین یک موتور احتراق داخلی چهار زمانه باید کاملاً با نیمه پایینی آن هماهنگ باشد. تا چرخه چهار زمانه ورودی، تراکم، قدرت و اگزوز به پایان برسد. تسمه با چرخ دنده‌های مختلفی در تماس است. که با میل لنگ یا نیمه پایینی موتور و میل بادامک یا نیمه بالایی موتور متصل می‌شوند، در تعامل است.

خودروبر کرج در وب سایت خود اطلاعات مفیدی در این موارد دارد که می‌توانید آنها را نیز چک کنید.

تسمه تایم با همگام سازی هر حرکت نیمه بالایی و پایینی موتور شما به توافق مطلق دست می‌یابد. تا بر چرخه چهار زمانه‌ای که در موتور شما نیرو تولید می‌کند تأثیر بگذارد.

خرابی تسمه تایم خودرو چه مشکلاتی را به ارمغان می‌آورد

تسمه تایم خودرو می‌تواند در یک لحظه خراب شود. خواه تسمه پاره شود یا چند دندان از بین برود، ماشین شما به حالت سکون در می‌آید. در این هنگام حمل خودرو با خودروبر را به emdadkhodrofalahi بسپارید.

انواع و اقسام سناریوها قابل تصور است، اما “بدترین حالت” زمانی است. که سوپاپ‌ها و پیستون‌ها خود را وارد میل بادامک می‌کنند و به شدت خم می‌شوند یا شکسته می‌شوند. همانطور که در مورد بیشتر چیزهای مکانیکی صادق است، پیشگیری بهترین درمان است. به ویژه برای قطعاتی مانند این که نیاز به بررسی مداوم دارند. به طور منظم برای بازرسی تسمه وقت بگذارید. دندانه‌های از دست رفته، ترک، تغییر رنگ یا ساییدگی را به دقت بررسی کنید. اگر زیر کاپوت راحت نیستید، وسیله نقلیه خود را نزد یک مکانیک خودرو حرفه‌ای ببرید. خودروبر کرج خودرو شما را به نزدیک‌ترین مکانیکی منتقل می‌کند.

علائم تسمه فرسوده آنقدر قابل اعتماد نیستند که تعمیر و نگهداری منظم را به تعویق بیندازند. هنگامی که تسمه تایم شروع به بستن می‌کند، ممکن است صدای بلندی مانند چرخیدن بشنوید. همچنین ممکن است برای روشن کردن وسیله نقلیه خود مشکل داشته باشید.

حمل خودرو با خودروبر- خرابی تسمه تایم در موتورهای تداخلی و غیر تداخلی

اگر وسیله نقلیه‌ای دارای موتور تداخلی باشد، سوپاپ‌ها در مسیر مستقیم پیستون‌ها قرار دارند. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که اگر میل لنگ یا میل بادامک به طور مستقل در یک موتور تداخلی حرکت کنند. برخورد سوپاپ و پیستون حداقل یک بار اتفاق می‌افتد. دریچه‌های ظریف خم می‌شوند و می‌توانید انتظار تعمیر گران قیمت را داشته باشید. اگر وسیله نقلیه شما موتور بدون تداخل دارد، پارگی تسمه تایم آزاردهنده است. اما از نظر مالی ویرانگر نیست. فقط با یک یدک کش آن را برای تعویض به تعمیرگاه خودروی خود بیاورید. موتور شما به خطر نمی افتد. خودروبر کرج یعنی امداد خودرو فلاحی می‌تواند به شما کمک کند. می‌توانید با 09190303476

تماس بگیرید.

نکته اخلاقی داستان این است که اگر وسیله نقلیه شما دارای موتور تداخلی است. مهم است که مطمئن شوید تسمه تایم در وضعیت خوبی قرار دارد.

وقت مناسب تعویض تسمه تایم خودرو چه زمانی است؟

برخی از تولیدکنندگان به جای تسمه از زنجیر استفاده می‌کنند. این زنجیر توسط بسیاری از صاحبان ترجیح داده می‌شود زیرا هرگز نیاز به تعویض ندارد. تنها مشکل زنجیر، صدایی است که ایجاد می‌کند. به همین دلیل، بسیاری از تولید کنندگان تسمه را انتخاب می‌کنند. و از شما می‌خواهند که به طور دوره‌ای آن را تعویض کنید. حمل خودرو با خودروبر را به emdadkhodrofalahi بسپارید. تصویر زیر تسمه تایم 2 زنجیر تایم را نشان می‌دهد.

تسمه تایم و زنجیر تایم- خودروبر کرج
تسمه تایم و زنجیر تایم- خودروبر کرج- امداد خودرو فلاحی

تسمه تایم 2: تصویر تسمه تایم و زنجیر تایم

هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض تسمه تایم دارید که به نوع موتور بستگی دارد. برخی از تسمه‌ها فقط یک میل بادامک را می‌چرخانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تا چهار میل بادامک را بچرخانند. هرچه تسمه میل بادامک بیشتری را به حرکت در بیاورد، سریعتر فرسوده می شود. استاندارد جایگزینی تسمه بین 60000 مایل تا 100000 مایل است. بسیاری از مردم دوست دارند به دلیل هزینه‌های مربوطه، این کار را فراتر از این دوره زمانی به تعویق بیاندازند. این یک اشتباه است زیرا عدم تعویض تسمه می‌تواند منجر به چندین کابوس مکانیکی دیگر شود. که هزینه تعمیر آنها بسیار بیشتر است. خودروبر کرج آماده کمک به شما جهت حمل خودروی خراب به تعمیرگاه می‌باشد.

تعویض تسمه تایم یکی از آن اقدامات احتیاطی است. که نمی‌خواهید بعداً بگویید که آرزو می‌کردید به تازگی به آن عمل می‌کردید. اکنون کمی پرداخت کنید تا بعداً مقدار زیادی پس انداز کنید.

زمان تعویض تسمه تایم خودرو هنگامی که ماشین دست دوم می‌خریم

فرض کنید تسمه تایم خود را در زمانی که توصیه می‌شود تعویض نمی‌کنید. یا نمی‌دانستید که لازم است. این اتفاق گاهی برای افرادی که ماشین دست دوم می‌خرند اتفاق می‌افتد. مالک قبلی سوابق تعمیر و نگهداری خوبی خواهد داشت. اما نادیده گرفته می‌شود که به شما بگوید ماشین به تسمه تایم نیاز ندارد. حمل خودرو با خودروبر را به امداد خودرو فلاحی بسپارید.

از نشانه‌های بد بودن تسمه می‌توان به تغییر در عملکرد موتور اشاره کرد. این شامل حرکت تقریباً با لرزش زیاد است. صداهای جیغ و دود دو نشانه واضح دیگر هستند که نشان می‌دهد مشکل تسمه در موتور خود دارید. توصیه می‌شود قبل از بدتر شدن مشکل، بلافاصله خودرو را نزد یک متخصص ببرید.

به خاطر داشته باشید که هنگام تعویض تسمه تایم، بسیاری از مکانیک‌ها پیشنهاد تعویض پمپ آب شما را خواهند داد. خودروبر کرج هنگامی که مشکلی برای خودرو شما پیش آمد. آماده خدمت رسانی است.

تعویض پمپ آب به طور کلی یک اقدام احتیاطی است. اکثر پمپ‌های آب بدون هیچ مشکلی در حد عمر خودرو دوام می‌آورند. این بدان معنا نیست که آنها از عملکرد نادرست معاف هستند. دلیل اینکه مکانیک این سرویس را ارائه می‌دهد این است که با تسمه خاموش، تعویض پمپ بسیار ساده است. آنها سعی نمی‌کنند هزینه اضافی  روی دست شما بگذارند. emdadkhodrofalahi که جهت حمل خودرو با خودروبر می‌تواند به شما کمک کند. در وب سایت خود مقاله‌ای دیگر درباره نشانه‌های خرابی دینام دارد. تصویر زیر تسمه تایم 3 مربوط به یک پمپ آب است.

پمپ آب خودرو- خودروبر کرج
پمپ آب خودرو- خودروبر کرج- امداد خودرو فلاحی

تسمه تایم 3: تصویر یک پمپ آب

موارد زیر که از متن این مقاله نتیجه‌گیری می‌شود را مشاهد می‌کنید

خرابی قطعات خودرو می‌تواند خرج بردار باشد. اما اگر در زمان مناسب خود به آن رسیدگی شود باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. هدف این مقاله آشنایی بیشتر با تسمه تایم خودرو بود. که همان طور که اشاره شد تسمه تایم قطعه‌ای است. که بعد از گذراندن مسافتی بین 60000 تا 100000 کیلومتر نیاز به تعویض دارد. و ارتباط بین قطعات بالا و پایین خودرو را فراهم می‌کند. که اگر در زمان مناسب تعویض نشود هزینه‌های بیشتری را  روی دست شما می‌گذارد. پس بهتر است قبل از خرابی آن در زمان مشخص آن را  تعویض کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره خرابی قسمت‌های مختلف خودرو به وب سایت خودروبر کرج سر بزنید.

سوالات متداول در این متن به این صورت می‌باشد

1- مسافت مورد نظر برای تعویض تسمه تایم چقدر است؟

بین 60000 تا 100000 کیلومتر نیاز به تعویض دارد.

2- اگر تسمه تایم در زمان مناسب تعویض نشود چه مشکلاتی به وجود می‌آورد؟

بدترین حالت پارگی تسمه تایم زمانی است. که سوپاپ‌ها و پیستون‌ها خود را وارد میل بادامک می‌کنند و به شدت خم می‌شوند یا شکسته می‌شوند.

3- نقش تسمه تایم در خودرو چیست؟

تسمه تایم نقش نگه داشتن موتور را به صورت مکانیکی “در زمان” بر عهده می‌گیرد.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *