خودروبر کرج با سابقه کاری طولانی و کارگران ماهر مجرب در زمینه‌های امداد خودرو، یدک کش سیار، امداد خودرو سیار و تعمیر پنچر شدن لاستیک به بهترین شکل ممکن و با بالاترین کیفیت خدمات ارائه می‌دهد. تعمیر و نگهداری منظم مانند (تعویض روغن خودرو، سرویس قبل از سفر، چک چرخ، ترمز، فیلتر، گلگیر، تنظیم نور و …) مهم ترین دلیل برای سالم نگه داشتن موتور و خودروی شماست.

 برای انجام اتوسرویس روتین و تعویض مواد مصرفی مانند (باطری، دینام، استارت، روغن، روغن گیربکس، فیلتر هوا، شمع، فیلتر بنزین، فیلترها و …) و قیمت خودروبر مقرون به صرفه کافیست با ما تماس بگیرید. در این مقاله آگاهی‌های لازم برای خرابی قطعات موتور خودرو صحبت خواهیم کرد.

فهرست مطالب

علائم خرابی سنسور موقعیت میل لنگ از اجزای موتور

آشنایی با خرابی سنسور موقعیت میل سوپاپ و علائم خرابی آن

آشنایی با سنسور ضربه و عوامل خرابی آن با خودروبر کرج

تعویض سنسور دما و فشار هوای ورودی با قیمت مناسب

تعویض سنسور موقعیت دریچه گاز همراه

آشنایی با سنسور دمای آب موتور و علائم خرابی آن

رفع خرابی سنسور اکسیژن با قیمت خودروبر مقرون به صرفه

علائم سوییچ فشار A/C معیوب و تعویض آن در کرج

بررسی علائم خرابی سوییچ فرمان هیدرولیک

سوخت رسانی نامناسب سوییچ ترمز خودرو نشانه خرابی آن

تنظیم مقدار هوای ورودی به موتور توسط استپر موتور

تامین برق برای احتراق با کویل و علائم خرابی آن

آشنایی با شیر برقی کنیستر و علائم خرابی آن

تعویض انژکتور توسط ما با قیمت بسیار مناسب

بررسی پمپ سوخت خودرو و نشانه های خرابی آن

آشنایی با وظیفه فن خنک کننده و نشانه های خرابی آن

نتیجه گیری عیب های سیستم موتور خودرو و نشانه های خرابی آن ها

سوالات متداول خرابی اجزای موتور و علائم خرابی آن

فهرست تصاویر

حمل خودرو 1 سنسور دما و فشار هوا

حمل خودرو 2 سنسور دمای آب موتور

حمل خودرو 3 کویل

علائم خرابی سنسور موقعیت میل لنگ از اجزای موتور

سنسور دور موتور که به سنسور موقعیت میل لنگ نیز معروف است. یکی از اجزای اصلی خودرو است. سنسور موقعیت میل لنگ نشان می‌دهد که آیا موتور شما به درستی کار می‌کند یا خیر. علاوه بر این، سنسور موقعیت میل لنگ بسیاری از اجزای موتور از جمله میل لنگ، سوپاپ‌های موتور و پیستون‌ها را کنترل می‌کند.

علائم خرابی سنسور موقعیت میل لنگ شامل استارت ضعیف موتور، توقف مکرر موتور، توقف متناوب موتور و حداکثر دور موتور 3800 دور در دقیقه است.

برای حل این مشکل، بهتر است سنسور موقعیت میل لنگ را تعویض کنید. شما در هر مکانی می‌توانید با خودروبر کرج با شماره 09190303476 تماس حاصل بفرمایید. امداد خودرو فلاحی به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می‌باشد.

عنوان خودروبر کرج
نویسنده ملیحه نعمتی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1960 کلمه
مدت زمان مطالعه 20 دقیقه

آشنایی با خرابی سنسور موقعیت میل سوپاپ و علائم خرابی آن

وظیفه سنسور ساقه کنترل موقعیت قطعه‌ای به نام ساقه است. سنسور موقعیت شفت سوپاپ ارتباط نزدیکی با سنسور میل لنگ دارد و اطلاعات موقعیت کامل تری را برای واحد کنترل ارائه می دهد.

علائم خرابی سنسور موقعیت شفت سوپاپ شامل استارت ضعیف موتور، مصرف سوخت بالا و سرعت موتور تا 4000 دور در دقیقه است.

برای رفع این مشکل، بهتر است سنسور موقعیت میل سوپاپ را تعویض کنید. شما با قیمت خودروبر مناسب می توانید با emdadkhodrofalahi مرتبط شوید. با ما در حمل خودرو 1 همراه باشید.

آشنایی با سنسور ضربه و عوامل خرابی آن با خودروبر کرج

سنسورهای ناک یا سنسورهای تصادف اتومبیل وظیفه اندازه گیری دائمی و مداوم تمامی ارتعاشات موجود وارد شده به موتور خودرو را بر عهده دارند. نتایج این اندازه گیری در نهایت به کامپیوتر یا ECU خودرو ارسال می شود.

رایانه خودرو این اعداد ارسالی را با شماره‌های مجازی که قبلاً در حافظه ذخیره شده‌اند بررسی می‌کند. در نهایت در صورت عدم تطابق نتایج بررسی شماره‌ها، چراغ چک موتور روشن می‌شود.

علائم آشکار خرابی سنسور شوک عبارتند از: لرزش پدال گاز، زمانبندی نادرست جرقه زنی، مصرف سوخت بالا و کاهش قدرت موتور.

برای رفع مشکل حتما سنسور ضربه را تعویض کنید. در صورت مشاهده بروز هرگونه از مشکلات فوق با خودروبر کرج تماس بگیرید.

حمل خودرو 1 سنسور دما و فشار هوا

 تعویض سنسور دما و فشار هوای ورودی با قیمت مناسب توسط emdadkhodrofalahi

سنسور دمای هوای ورودی دمای هوای ورودی به موتور را اندازه گیری می‌کند. این اندازه گیری را به واحد کنترل الکترونیکی ارسال می‌کند.

علاوه بر این، سنسور فشار هوا وظیفه ارسال گزارشات فشار هوا و سوپاپ به کامپیوتر مرکزی خودرو را بر عهده دارد.

علائم عملکرد نادرست سنسور دمای و فشار هوای ورودی عبارتند از: مصرف سوخت بالا، خاموش شدن مکرر موتور، نوسان سرعت دور آرام و عملکرد ضعیف موتور.

برای حل این مشکل، سنسور دمای هوای ورودی را تعویض کنید. سپس به حمل خودرو 2 توجه کافی داشته باشید.

تعویض سنسور موقعیت دریچه گاز همراه با خودروبر کرج

سنسور موقعیت دریچه گاز روی دریچه گاز و استپر موتور قرار دارد. سنسور سوپاپ اطلاعاتی را به صورت ولتاژ به ECU ارسال می کند. با هر بار فشردن پدال گاز، شیر را باز و بسته می‌کند. رایانه همچنین میزان سوخت و هوای موتور را بر اساس اطلاعاتی که دریافت می‌کند تنظیم می‌کند.

علائم سنسور موقعیت دریچه گاز معیوب عبارتند از: مصرف سوخت بالا، خاموش شدن موتور در هنگام شتاب گیری و توقف موتور در دورهای بالا.

برای رفع این مشکل، سنسور موقعیت دریچه گاز را تعویض کنید. کافیست با ما تماس بگیرید و با قیمت خودروبر مناسب مشکل خودروی خود را رفع کنید.

حمل خودرو 2 سنسور دمای آب موتور

آشنایی با سنسور دمای آب موتور و علائم خرابی آن

سنسور دمای آب یکی از سنسورهای خودرو است که دمای مایع خنک کننده موتور را کنترل می‌کند. هنگامی که دمای موتور خودرو بالا می‌رود و ماشین بیش از حد گرم می‌شود، سنسور دمای آب فعال می‌شود.

نشانه‌های خرابی سنسور دمای آب موتور عبارتند از: نوسان سرعت دور آرام، خرابی فن، عملکرد ضعیف موتور، زمان‌بندی نادرست جرقه.

برای رفع این مشکل، سنسور دمای آب موتور را تعویض کنید.

رفع خرابی سنسور اکسیژن با قیمت خودروبر مقرون به صرفه

این سنسور میزان اکسیژن موجود در گاز یا سوخت را اندازه گیری می‌کند. میزان اکسیژن در فرآیند احتراق موتور را بررسی می‌کند. هدف از استفاده از این قطعه در خودروها کاهش آلایندگی خودرو و داشتن هوای تمیزتر است.

علائم خرابی سنسور اکسیژن عبارتند از: نصب نادرست سوخت و آلودگی زیاد در هوا و مصرف سوخت بالا.

برای رفع این مشکل، سنسور اکسیژن را توسط امداد خودرو فلاحی تعویض کنید.

 علائم سوییچ فشار A/C معیوب و تعویض آن در کرج

سوئیچ فشار کولر گازی هنگامی که فشار نسبت به سطح فشار از پیش تعیین شده افزایش یا کاهش می‌یابد. تماس الکتریکی برقرار می‌کند.

علائم سوئیچ فشار تهویه مطبوع معیوب عبارتند از: تهویه مطبوع خیلی سرد یا خیلی کم و کلاچ تهویه مطبوع معیوب.

برای رفع این مشکل، سوئیچ فشار تهویه مطبوع را تعویض کنید. خودروبر کرج به شما این امکان را می‌دهد تا در هر نقاط شهر خودروی خود را تعمیر کنید.

 بررسی علائم خرابی سوییچ فرمان هیدرولیک توسط خودروبر کرج

علائم خرابی سوئیچ فرمان هیدرولیک عبارتند از: لرزش موتور هنگام چرخاندن فرمان در دور آرام، شتاب موتور در دور آرام و خاموش شدن مکرر.

برای رفع این مشکل، سوئیچ فرمان هیدرولیک را تعویض کنید. شما با قیمت خودروبر و نرخ اتحادیه می‌توانید با emdadkhodrofalahi تماس حاصل بفرمایید.

 سوخت رسانی نامناسب سوییچ ترمز خودرو نشانه خرابی آن

هنگامی که پای خود را روی پدال ترمز می‌گذارید، سوئیچ ترمز فشار را حس می‌کند و به عقب خودرو علامت می‌دهد که روشن شود تا به سایر رانندگان هشدار دهد که سرعت شما کم شده است.

یکی از علائم خرابی سوئیچ ترمز این است: سوخت رسانی نامناسب و دور موتور پایین.

برای رفع این مشکل، سوئیچ ترمز را تعویض کنید. اکنون به حمل خودرو 3 دقت نمایید.

تنظیم مقدار هوای ورودی به موتور توسط استپر موتور

استپر موتور وظیفه تنظیم مقدار هوای ورودی به موتور در حالت دور آرام را بر عهده دارد. حالت بیکار زمانی است که راننده پدال گاز را فشار نمی‌دهد.

علائم خرابی استپر موتور عبارتند از: ماشین برای مدت طولانی به طور خودکار روشن می‌شود. موتور با فشردن پدال گاز روشن می‌شود. موتور در دور آرام خاموش می‌شود.

تعمیر یا تعویض استپر موتور مشکل را حل می‌کند. شما با قیمت خودروبر کم می‌توانید در منزل با امداد خودرو فلاحی تماس بگیرید.

حمل خودرو 3 کویل

تامین برق برای احتراق با کویل و علائم خرابی آن

کویل‌ها یکی از اجزای سیستم الکتریکی خودرو هستند. در این سیستم کویل وظیفه تامین برق برای احتراق و احتراق بنزین را بر عهده دارد.

علائم یک سیم پیچ معیوب عبارتند از: استارت ضعیف موتور، قدرت کم موتور و عدم شتاب، احتراق ناقص و عملکرد ضعیف موتور.

برای رفع این مشکل، سیم پیچ را تعویض کنید.

آشنایی با شیر برقی کنیستر و علائم خرابی آن

در خودروهای بنزینی مخزن بنزینی به نام قوطی وجود دارد که وظیفه جذب بخارات بنزین را بر عهده دارد. شیر برقی مخزن کربن بین مخزن کربن و موتور قرار دارد. وظیفه آن اندازه گیری میزان بخار ارسالی از مخزن کربن موتور (منیفولد هوا) از طریق رایانه روی برد است.

علائم خرابی شیر برقی قوطی شامل دور آرام ضعیف و نسبت سوخت به هوا نادرست است.

برای رفع این مشکل، شیر برقی مخزن را تعویض کنید.

تعویض انژکتور توسط ما با قیمت خودروبر بسیار مناسب

انژکتور سوخت سیستمی است که وظیفه تزریق سوخت به سیلندر را بر عهده دارد. این قطعه الکترومکانیکی در ورودی سیلندر قرار می‌گیرد و تزریق سوخت در محفظه احتراق انجام می‌شود.

علائم خرابی انژکتور عبارتند از: استارت ضعیف یا دشوار موتور، عملکرد نامتعادل و لرزش موتور، توقف مکرر موتور، دود سیاه، قدرت کم موتور و عدم شتاب.

برای رفع این مشکل، انژکتور سوخت را تعویض کنید.

بررسی پمپ سوخت خودرو و نشانه های خرابی آن

سوخت تمام خودروهای بنزینی در مخزن سوخت ذخیره می‌شود. اما این مایع حیاتی موتور از طریق پمپ بنزین به موتور می‌رسد. در واقع سوخت بین باک و موتور به کمک پمپ سوخت جریان می‌یابد.

علائم خرابی پمپ بنزین عبارتند از: استارت ضعیف موتور، قدرت کم موتور و عدم شتاب، راه اندازی مشکل و شتاب ضعیف.

پمپ بنزین را تعویض کنید تا مشکل حل شود. برای آشنایی با دلایل روشن نشدن خودرو می توانید به مقاله قبلی بروید.

آشنایی با وظیفه فن خنک کننده و نشانه های خرابی آن

وظیفه آن حرکت دادن هوا برای خنک کردن آب داخل رادیاتور است.

علائم خرابی فن خنک کننده عبارتند از: دمای بالای مایع خنک کننده موتور، نوسان عملکرد تهویه مطبوع، دمای پایین مایع خنک کننده موتور و غیره.

برای رفع این مشکل، فن خنک کننده را تعویض کنید.

نتیجه گیری عیب های سیستم موتور خودرو و نشانه های خرابی آن ها

با ترکیب اجزای فوق، خودرو بسته به نوع مسیر و سرعت مورد نیاز عملکردی را ارائه می‌دهد. کافیست پدال گاز را فشار دهید و زمانی که موتور خودرو روشن است و گیربکس در حالت D قرار دارد، کل فرآیند به صورت خودکار و بدون دخالت راننده انجام می‌شود. در صورت بروز مشکل در موتور خودرو، عملکرد موتور از حالت عادی فراتر می‌رود.

ممکن است صدای موتور بلند باشد و شتاب و سرعت خودرو درست نباشد. مشتریان عزیز در هر ساعت از شبانه روز در صورت هر گونه وجود مشکل می‌توانند با قیمت خودروبر با نرخ اتحادیه خودروی خود را در محل و یا به نزدیک ترین تعمیرگاه حمل کنند.

سوالات متداول خرابی اجزای موتور و علائم خرابی آن

  • علائم خرابی سوئیچ فرمان هیدرولیک به چه مواردی می توان اشاره نمود؟

لرزش موتور هنگام چرخاندن فرمان در دور آرام، شتاب موتور در دور آرام و خاموش شدن مکرر از نشانه‌های خرابی سوئیچ فرمان است که باید تعویض شود.

  • چه ساعتی از روز در صورت بروز یکی از مشکلات فوق می توان با این مجموعه تماس گرفت؟

مشتریان عزیز می‌توانند در هر ساعتی از شبانه روز با ما تماس بگیرند.

  • سنسور دمای موتور آب چیست؟

سنسور دمای آب یکی از سنسورهای خودرو است که دمای مایع خنک کننده موتور را کنترل می‌کند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *