برق کشی خودرو - خودروبر کرج

برق کشی خودرو - خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی


خودروبر کرج ارائه دهنده خدمات سیار برق و الکترونیکی خودرو در محل. در چند هفته گذشته، ما سیستم‌های مختلف خودرو مانند گیربکس، سیستم تعلیق و چرخ‌ها را بررسی کرده‌ایم. امروز این سری را با بررسی آخرین سیستم الکترونیکی اصلی خودرو به پایان می‌رسانیم. هر خودرو به تعدادی گیج و لوازم جانبی الکتریکی مجهز است. تعداد و نوع این سیستم ها و قطعات بر اساس مدل و سال متفاوت است. در این مقاله از امداد خودرو فلاحی اطلاعات مختصری در مورد ابزارهای پرکاربرد، گیج ها و موارد دیگر ارائه خواهیم داد.

عنوان خودروبر کرج
نویسنده علی فکریان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1789 کلمه
مدت زمان مطالعه 18 دقیقه

فهرست مطالب

باتری، قدم اول دسترسی به تمام قطعات الکترونیکی خودرو

داشبورد، محل قرارگیری تمام امکانات مورد نیاز راننده و سرنشینان

نمایشگر ها(گِیج ها)، نمایش اطلاعات دقیق و مناسب برای راننده

انواع نحوه نمایش اطلاعات پایه و مهم خودرو ها وو تکنولوژی آن ها

سرعت سنج، تشخیص سرعت راحت و بدون نیاز به حساب و کتاب!

کیلومتر شمار خودرو، وسیله مهم در تشخیص کارکرد خودرو

گیج فشار روغن موتور، یکی از مهم ترین گِیج ها برای رانندگان کامیون

دماسنج مایع خنک کننده موتور (رادیاتور و سیستم خنک کننده)

نتیجه گیری: اهمیت سیستم های برقی خودرو های مختلف

سوالات متداول در مورد سیستم های برقی خودرو ها

فهرست تصاویر

برق خودرو 1باتری

برق خودرو 2داشبورد

برق خودرو 3کیلومتر شمار

باتری، قدم اول دسترسی به تمام قطعات الکترونیکی خودرو

باتری ماشین یک وسیله الکتروشیمیایی است که انرژی الکتریکی را تامین و ذخیره می کند. نمونه آن را در برق خودرو 1 مشاهده میکنید. خودروبر چهارراه ایرانخودرو آماده خدمت رسانی در هر زمان و مکان است. جهت مطالعه در مورد باتری میتوانید به مقاله همه چیز در مورد باتری مراجعه کنید. باتری در خودرو سه عملکرد اصلی دارد:

  1. ارائه ولتاژ برای تجهیزات الکترونیکی در خودرو به عنوان منبع جریان
  2. به عنوان تنظیم کننده ولتاژ سیستم الکتریکی خودرو
  3. هنگامی که تقاضای برق از خروجی سیستم شارژ بیشتر است، برق را تامین کنید.

برق خودرو 1باتری

باتری خودرو - خودروبر کرج
باتری خودرو – خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی

باتری‌های سنتی شامل شبکه‌ها، صفحات مثبت، صفحات منفی، جداکننده‌ها، سلول‌ها، الکترولیت، ظروف، پوشش‌های سلولی، پوشش‌های هواکش و ظروف سلولی هستند. با خودروبر چهارراه ایرانخودرو بهترین خدمات را دریافت کنید. باتری های بدون نیاز به تعمیر و نگهداری درپوش یا درپوش باتری قابل جابجایی ندارند، اما دارای دریچه هستند. باتری ‌های مهر و موم شده نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. همچنین نیازی به سوراخ‌های هواکش مورد استفاده در سایر طرح‌های بدون تعمیر و نگهداری ندارند. موضوع باتری خود گسترده است و به طور جداگانه پوشش داده شده است. در این مقاله به استفاده از ابزار و لوازم جانبی محدود شده ایم.

داشبورد، محل قرارگیری تمام امکانات مورد نیاز راننده و سرنشینان

با خودروبر کرج میتوانید بهترین خدمات خودرویی سیار را دریافت کنید. در زمان اسب‌ها و کالسکه‌ها، داشبورد صفحه‌ای عمودی بود که در مقابل راننده قرار می‌گرفت. این وسیله از خاکی که سم‌های اسب مستقیماً به جلوی او برخورد می‌کرد، محافظت کند. داشبورد خودروهای امروزی بیشتر شبیه داشبورد است. مجموعه‌ای از گیج‌ها، سوئیچ‌ها و کنترل‌های الکتریکی را در خود جای داده است. همگی به تخته‌های مدار و شیلنگ‌های هوا در زیر یک ورق پلاستیکی یا فلزی فانتزی متصل هستند. نمونه ای از داشبورد را در برق خودرو 2 مشاهده میکنید.

ابزارها در طرح‌ها و طرح‌های مختلفی وجود دارند. با تماس با خودروبر چهارراه ایرانخودرو از حضور متخصص خودرو بالای سر خودروی خود مطمئن باشید. دو نوع اصلی نمایشگر داشبورد آنالوگ و دیجیتال هستند. در یک نمایشگر آنالوگ سنتی، یک نشانگر در یک مقیاس ثابت حرکت می‌کند تا یک قرائت نشان دهد. نشانگرها معمولا اشاره گر هستند، اما می توانند کریستال مایع یا نمایشگرهای گرافیکی نیز باشند. نمایشگرهای عددی به جای نشانگرها یا نمادهای گرافیکی از اعداد استفاده می کنند.

برق خودرو 2داشبورد

داشبورد - خودروبر کرج
داشبورد – خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی

مزیت نمایشگر آنالوگ این است که تغییرات نسبی را بهتر از نمایشگر دیجیتال نشان می دهد. خودروبر کرج آماده خدمت رسانی در تمام ساعات شبانه روز و در هر مکانی می‏باشد. نمایشگرهای آنالوگ زمانی مفید هستند که راننده باید چیزی را سریع ببیند و خوانش دقیق مهم نیست.

به عنوان مثال سرعت سنج آنالوگ افزایش و کاهش دور موتور را با وضوح بیشتری نشان می دهد. این مسئله برای تعویض دنده بهتر از نمایشگر دیجیتال است. راننده نیازی به دانستن دقیق سرعت چرخش موتور ندارد. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که موتور چقدر سریع به خط قرمز روی گیج می رسد. اطمینان قیمت و کیفیت خدمات با خودروبر چهارراه ایرانخودرو (امداد خودرو فلاحی).

نمایشگر ها(گِیج ها)، نمایش اطلاعات دقیق و مناسب برای راننده

نمایشگرهای دیجیتال برای نمایش داده های دقیق مانند کیلومتر یا ساعت دویدن بهترین هستند. بسیاری از ترکیبات سرعت سنج موجود ترکیبات آنالوگ و دیجیتال هستند. سه نوع نمایشگر الکترونیکی دیجیتال امروزه استفاده می شود.

  • دیود ساطع نور – LED

سیستم روشنایی LED را نه تنها یک نشانگر سیگنال، بلکه میتوان برای نمایش گروهی از حروف یا اعداد ترکیب کرد.

  • نمایشگر کریستال مایع – LCD

صفحه نمایش LCD از یک شیشه مخصوص و یک لایه میانی مایع ساخته شده است. با تماس با خودروبر کرج از خدمات به موقع و با کیفیت برخوردار شوید. برای کارکرد نمایشگر به یک منبع نور جداگانه نیاز است. هنگامی که ولتاژ وجود ندارد، نور نمی تواند از سیال عبور کند. هنگامی که یک ولتاژ اعمال می شود، ولتاژ از این بخش عبور می کند.

صفحه نمایش های LCD دمای سرد را دوست ندارند و حرکت نمایشگر در هوای سرد کند می شود. این نمایشگرها نیز بسیار ظریف هستند و باید با احتیاط از آنها استفاده کرد. دست زدن به مانیتور ممکن است به آن آسیب برساند. از جمله خدمات سیار خودروبر چهارراه ایرانخودرو، خدمات برقی خودرو در محل از جمله باتری به باتری است.

  • لامپ فلورسنت خلاء

این صفحه نمایش ها از لوله های شیشه ای پر شده با گاز آرگون یا نئون استفاده می کنند. بخش نمایشگر یک نور فلورسنت کوچک است، مانند آنچه در لامپ های فلورسنت یافت می شود. هنگامی که برق از لوله ها عبور می کند، آنها بسیار درخشان می درخشند. این صفحه نمایش ها بادوام و روشن هستند. انتخاب نمایشگر آنالوگ یا دیجیتال به ترجیح طراح، مدل خودرو یا خریدار بستگی دارد. جهت مطالعه مقاله های دیگر خودروبر کرج به وبسایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه نمایید.

انواع نحوه نمایش اطلاعات پایه و مهم خودرو ها وو تکنولوژی آن ها

گِیج‌های زیر تقریباً در هر خودرویی، چه آنالوگ یا دیجیتال یافت می‌شوند. جزئیات عملکرد برخی از این شمارنده ها در زیر توضیح داده شده است.

سرعت سنج، تشخیص سرعت راحت و بدون نیاز به حساب و کتاب!

خودروهای بیشتری از سرعت سنج های برقی استفاده می کنند. سیستم‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما رایج‌ترین نوع آن، اطلاعات سرعت را از سنسور سرعت خودرو دریافت می‌کند. خودروبر چهارراه ایرانخودرو در ایام نوروز آمادگی کامل برای خدمات فنی و امدادی را دارد. این سیگنال سرعت توسط ماژول های خودرو از جمله کنترل سرعت، ماژول کنترل درایو و ماژول کنترل موتور استفاده می‏شود. emdadkhodrofalahi.ir آماده ارسال متخصص خودرو به نقاط مختلف کشور.

کیلومتر شمار خودرو، وسیله مهم در تشخیص کارکرد خودرو

کیلومتر شمار یک سنج دیجیتال است که معمولاً توسط یک چرخ دنده مارپیچ روی شفت مغناطیسی سرعت سنج هدایت می‏شود. درام های کیلومتر شمار با همه سیستم سرعت شمار مطابقت دارند. وقتی یک درام یک دور را کامل می کند، طبل بعدی به سمت چپ یک دهم دور می چرخد. ازدیگر خدمات خودروبر کرج حمل و جابجایی خودرو به مکان مناسب است. نمونه ای از کیلومتر شمار را در برق خودرو 3 مشاهده میکنید.

مانند سرعت سنج های مکانیکی، کیلومتر شمار های سنتی جای خود را به انواع الکتریکی و الکترونیکی می دهند. به طور معمول، کیلومتر شمار اطلاعات را از سنسور سرعت خودرو دریافت می کند. کیلومتر شمار هفت رقم را نشان می دهد که آخرین رقم آن دهم است. مقدار انباشته کیلومتر شمار دیجیتال در حافظه غیرفرار ذخیره می شود. حتی در صورت قطع باتری می توان مقدار مسافت پیموده شده را حفظ کرد.

برق خودرو 3کیلومتر شمار

کیلومتر شمار - خودروبر کرج
کیلومتر شمار – خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی

گیج فشار روغن موتور، یکی از مهم ترین گِیج ها برای رانندگان کامیون

این گیج فشار روغن موتور را نشان می دهد. فشار روغن به طور کلی باید بین 45 تا 70 psi باشد. فشار روغن تعیین می‏کند که آیا جریان از سیم پیچ فشارسنج روغن عبور می کند یا خیر. هنگامی که فشار روغن کم است (یا موتور خاموش است)، کلید فشار روغن باز می شود. (جریانی از سیم پیچ اندازه گیری عبور نمی کند). وقتی فشار روغن از حد معمول گذشت، کلید بسته می‏شود و جریان از سیم پیچ اندازه گیری به زمین می‏رود. اطمینان می‌دهد که سوزن برای فشار معمولی روغن تقریباً در مقیاس متوسط ​​قرار دارد. شما میتوانید برای تماس با خودروبر چهارراه ایرانخودرو به وبسایت امداد خودرو فلاحی مراجعه نمایید.

دماسنج مایع خنک کننده موتور (رادیاتور و سیستم خنک کننده)

این گیج دمای مایع خنک کننده موتور را نشان می‏دهد که معمولاً باید بین 76 تا 90 درجه خوانده شود. دمای کمی بالاتر ممکن است تحت شرایط خاص رخ دهد. معمولا حداکثر دمای مجاز 99 درجه سانتیگراد است. جریان عبوری از سیم پیچ های دماسنج را تعیین می کند. هنگامی که دمای مایع خنک کننده پایین است، مقاومت سنسور بالا و جریان کم است.

با افزایش دمای مایع خنک کننده، مقاومت سنسور کاهش می یابد و جریان افزایش می یابد. سوزن به سمت H حرکت می کند. دماسنج های پانل دیجیتال به شکل نوار با تعدادی بخش هستند. تعداد میله های نور بسته به ولتاژ سنسور تغییر می‏کند. در دمای پایین خنک کننده، مقاومت سنسور بالا است و بخش های کمی فعال می شوند.  با افزایش دمای مایع خنک کننده، مقاومت سنسور کاهش می یابد و تعداد بخش های نور افزایش می یابد. بهترین خدمات و بهترین کیفیت با خودروبر کرج.

نتیجه گیری: اهمیت سیستم های برقی خودرو های مختلف

سیستم های الکترونیکی خودرو اغلب بدیهی تلقی می شوند. اما آنها بخشی جدایی ناپذیر از یک تجربه رانندگی لذت بخش و ایمن هستند. موارد فوق مروری بر چنین سیستم هایی در خودروها است. علاوه بر گیج‌های برق، لوازم جانبی برق بسیاری وجود دارد که رانندگی را ایمن‌تر، آسان‌تر و راحت‌تر می‌کند. از جمله برف پاک کن، شیشه‌های برقی، صندلی‌ها، آینه های برقی، گرمکن شیشه عقب و آینه ها، سیستم سانروف یا سانروف، رادیو، بوق، ساعت، کروزکنترل.

سوالات متداول در مورد سیستم های برقی خودرو ها

  • باتری خودرو چیست؟

پاسخ: باتری ماشین یک وسیله الکتروشیمیایی است که انرژی الکتریکی را تامین و ذخیره می کند. از دیگر خدمات خودروبر چهارراه ایرانخودرو میتوان به عیب یابی خودرو در محل اشاره کرد.

  • داشبورد خودرو چیست؟

پاسخ: مجموعه‌ای از گیج‌ها، سوئیچ‌ها و کنترل‌های الکتریکی را در خود جای داده است. همگی به تخته‌های مدار و شیلنگ‌های هوا در زیر یک ورق پلاستیکی یا فلزی فانتزی متصل هستند.

  • بازه قابل قبول فشار روغن موتور چقدر است؟

پاسخ: فشار روغن به طور کلی باید بین 45 تا 70 psi باشد.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. شما می‏توانید برای مطالعه مقاله های بیشتر به وبلاگ سایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه نمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *