پارکینگ - خودروبر کرج

پارکینگ - خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی


خودروبر کرج سالی پر از آرامش و روزی فراوان را برای شما آرزومند است. پارک خودرو ها که زمانی بزرگ‌ترین مانع برای یک مبتدی بود، اکنون به لطف حسگرها آسان‌تر شده است. سنسورهای پارک تضمین می‌کنند که حتی بی‌تجربه‌ترین رانندگان نیز می‌توانند بدون خطر نظارت تصادفی، ایمن پارک کنند. این سنسور ها با استفاده از بهترین تکنولوژی ساخت و دوام بالا در پارک خودرو به راننده کمک میکنند. در این مقاله از امداد خودرو فلاحی در مورد سنسور های پارک خودرو ها صحبت میکنیم.

عنوان خودروبر کرج
نویسنده علی فکریان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1501 کلمه
مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

فهرست مطالب

انواع سنسور های هشدار و پارک قابل استفاده در خودرو

مزایای سنسور های پارک و هشدار در خودرو ها

معایب سنسور های پارک و هشدار در خودرو ها

سنسورهای پارک خودرو برای چه مواردی استفاده می شود؟

سنسور های پارک و هشدار دهنده خودرو چند نوع دارند؟

سنسور های پارک از چه اجزایی تشکیل شده است؟

سنسور های پارک خودرو ها چگونه کار می کنند؟

چه مشکلاتی ممکن است با سنسورهای پارک خود مواجه شوید؟

نتیجه گیری: قیمت سنسور پارک و استفاده از آن ها در خودرو

سوالات متداول در مورد استفاده و خرید سنسور های پارک خودرو

فهرست تصاویر

سنسور پارک 1اولتراسونیک

سنسور پارک 2الکترومغناطیسی

سنسور پارک 3ماژول پارک

انواع سنسور های هشدار و پارک قابل استفاده در خودرو

شما میتوانید برای استفاده از خدمات عیب یابی برق خودرو خود با خودروبر دهقان ویلا تماس بگیرید. سنسورهای پارک به طور کلی به دو نوع تقسیم می شوند:

سنسور پارک اولتراسونیک

سنسورهای پارکینگ الکترومغناطیسی

مزایای سنسور های پارک و هشدار در خودرو ها

بدیهی است که بزرگترین مزیت ارائه شده توسط سنسورهای پارک راحتی است. حسگرهای پارک استرس ناشی از پارک موازی در فضاهای تنگ را بدون نگرانی از تصادف از بین می برند. مانور در ترافیک را آسان می کنند. آنها همچنین دارای مزایای ایمنی هستند. زیرا به راننده در مورد اشیایی که در آینه دید عقب قابل مشاهده نیستند هشدار می دهند.

خودروبر دهقان ویلا آماده ارائه خدمات سیار در تمامی جاده ها است. حسگرهای پارک به شما کمک می کنند حتی در شلوغ ترین مناطق پارک کنید. آنها همچنین در یک پارکینگ تاریک بسیار مفید هستند و پارکینگ صاف را تسهیل می کنند. از این نظر، حسگرها مانند داشتن یک جفت چشم اضافی در پشت خودرو شما هستند.

سنسورهای پارک اولتراسونیک از پژواک های صوتی برای تشخیص و محاسبه فاصله بین وسیله نقلیه و سایر اشیاء استفاده می‏کنند. نمونه ای از آن را در سنسور پارک 1 مشاهده میکنید. برای دریافت بهترین خدمات امداد سیار با خودروبر کرج به آدرس اینترنتی emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید. در این صورت اطمینان حاصل میشود که امواج صوتی می توانند بدون وقفه حرکت کنند. آنها با به صدا درآوردن آلارم به راننده هشدار می دهند. با نزدیک شدن ماشین به مانع، فرکانس بوق ها افزایش می یابد.

سیستم های حسگر پارک الکترومغناطیسی یک میدان الکترومغناطیسی در اطراف سپر خودرو ایجاد می کنند. زمانی که مانعی در این زمینه تشخیص داده شود، به راننده اطلاع داده می شود. از خدمات خودروبر دهقان ویلا جابجایی خودرو شما به نزدیک ترین تعمیرگاه است. آنها همچنین به طور کلی میدان تشخیص گسترده تری نسبت به سنسورهای اولتراسونیک دارند.

سنسور پارک 1اولتراسونیک

اولتراسونیک - خودروبر کرج
اولتراسونیک – خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی

معایب سنسور های پارک و هشدار در خودرو ها

برای تشخیص دقیق، سنسورهای پارک اولتراسونیک باید روی سپر خودرو قرار داده شوند. به این معنی که باید دریل شده یا به سپر چسبانده شوند. بنابراین، سنسورهای پارک اولتراسونیک می توانند ظاهر خودروی شما را خراب کنند. علاوه بر این، آنها فقط می توانند موانعی را که در جلوی ماشین قرار دارند، تشخیص دهند. خودروبر کرج در تمام ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز در ایام نوروز میباشد. هر گونه مانع در طرفین خودرو در نظر گرفته نخواهد شد.

سنسورهای الکترومغناطیسی پارک تنها زمانی می توانند موانع را تشخیص دهند که ماشین شما در حال حرکت است. نمونه ای از آنها را در سنسور پارک 2 مشاهده میکنید. بنابراین، اگر هنگام پارک کردن توقف کنید، حسگرها به احتمال زیاد قادر به دیدن موانع نیستند. حسگرهای پارک می توانند در تشخیص موانعی مانند دیوارها بسیار قابل اعتماد باشند. اما در برابر اجسام مسطح که روی زمین قرار می گیرند موثر نیستند. شما میتوانید برای مطالعه مطالب بیشتر در مورد خودرو به وبسایت خودروبر دهقان ویلا(امداد خودرو فلاحی) مراجعه نمایید.

چه یک راننده خبره یا مبتدی باشید، حسگرهای پارک می‏توانند به شما کمک کنند ماشین خود را پارک کنید. صرف نظر از اندازه ماشین یا فضای پارک شما، سنسورها مشکلات پارک شما را کاهش می دهند. از برخورد با ماشین های دیگر یا اشیاء مشابه جلوگیری می کنند. با این حال، آنها برای جایگزینی توانایی راننده که برای رانندگی ایمن مهم هستند، در نظر گرفته نشده اند.

سنسور پارک 2الکترومغناطیسی

الکترومغناطیسی - خودروبر کرج
الکترومغناطیسی – خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی

سنسورهای پارک کمک بسیار خوبی برای کمک به پارک کردن در هر مکانی هستند. شما میتوانید برای عیب یابی سیار با خودروبر کرج تماس حاصل فرمایید. در این مقاله اجزای تشکیل دهنده آنها و برخی مشکلاتی که در این سیستم ها رخ میدهد را توضیح میدهیم.

سنسورهای پارک خودرو برای چه مواردی استفاده می شود؟

حسگرهای پارکینگ به رانندگان از نزدیکی موانع جلو و پشت خودروهایشان هشدار می دهند. این سیستم بسته به نزدیکی خودرو به موانع، سیگنال های صوتی و نوری را کم و بیش منتشر می کند. این نوآوری در خودروهای مدرن به رانندگان کمک می کند تا در هر مکانی پارک کنند. همچنین بتوانند بدون استفاده از کمک های دستی اقدام به پارک خودرو کنند. برای عیب یابی سنسور های پارک خودرو میتوانید با خودروبر دهقان ویلا تماس بگیرید. اطمینان حاصل شود که آنها به خوبی از محیط اطراف خود آگاه هستند.

سنسور های پارک و هشدار دهنده خودرو چند نوع دارند؟

در حال حاضر دو نوع سنسور پارک در بازار وجود دارد: سنسورهای اولتراسونیک و سنسورهای رادار. هر دو سیستم به طور مشابه کار می کنند و امواجی را منتشر می کنند که از اجسام منعکس می‏شوند. هرکدام از این سنسور ها دارای ویژگی هیا مختلف هستند.

 • سنسورهای رادار

حسگرهای رادار محتاط تر هستند زیرا در داخل سپر خودرو نصب می شوند. این نوع سنسورها زمان‌های واکنش قابل اعتمادی دارند و تحت تأثیر هیچ نوع تداخلی قرار نمی‌گیرند. خودروبر کرج ایام نوروزی بدون خطر را برای شما آرزو دارد. اگرچه اگر آب باران از روی سپر عبور کند، می‌توانند خطا ایجاد کنند. emdadkhodrofalahi.ir آماده خدمت رسانی به هموطنان در سراسر نقاط جاده ای کشور.

 • سنسورهای اولتراسونیک

سنسورهای اولتراسونیک معمولاً به صورت جفت (دو، چهار یا شش) نصب می شوند. هرچه سنسورهای بیشتری نصب شده باشد، اندازه گیری های انجام شده دقیق تر است. این سنسورها می‏توانند تداخل چکش ها یا ترمزهای هوایی را تجربه کنند که به رانندگان اطلاعات نادرست می‏دهد.

سنسور های پارک از چه اجزایی تشکیل شده است؟

 • سنسورهای پارک در سپرها. سنسور پارک خودرو جزو قطعات برقی مهم است که میتوانید برای تعمیر آن ها با خودروبر دهقان ویلا تماس بگیرید.
 • ماژول سنسور پارکینگ. نمونه ای از ماژول پارک را در سنسور پارک 3 مشاهده میکنید.
 • بیپر یا آژیر
 • دکمه غیرفعال کردن سنسور پارک روی داشبورد

سنسور های پارک خودرو ها چگونه کار می کنند؟

پارکینگ پالس های صوتی تولید می کند. هنگامی که این پالس ها به سنسور برمی گردند، حسگر زمان لازم برای رسیدن به جسم را تشخیص می دهد. به عقب باز می گردد، سپس فاصله آن جسم خاص را محاسبه می کند.

سنسور پارک 3ماژول پارک

ماژول پارک - خودروبر کرج
ماژول پارک – خودروبر کرج امداد خودرو فلاحی

چه مشکلاتی ممکن است با سنسورهای پارک خود مواجه شوید؟

 • آسیب سنسور
 • خطاهای واحد کنترل سنسور پارکینگ. با خودروبر کرج شما میتوانید خدمات سیار با کیفیت را دریافت کنید.
 • سوختن فیوز سنسور پارک
 • اتصالات معیوب در سیم های سنسور

نتیجه گیری: قیمت سنسور پارک و استفاده از آن ها در خودرو

قیمت نصب سنسور پارک بسته به نوع وسیله نقلیه متفاوت است. بسته به هزینه نیروی کار از 50 یورو شروع می ‏شود. البته این قیمت ها بسته به پیچیدگی نصب کمک پارک در خودرو افزایش می یابد. اکنون که از نحوه عملکرد سنسور های پارک مطلع شدید، می توانید دستگاه را به نمایندگی مجاز سفارش دهید. جهت مطالعه مقاله های بیشتر به وب سایت خودروبر دهقان ویلا به آدرس emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد استفاده و خرید سنسور های پارک خودرو

 • چه اقداماتی باید برای سنسورهای پارک انجام داد؟

پاسخ: به طور دوره ای سطوح را با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید تا زباله های آن را پاک کنید. سطح خودرو را که دارای سنسور است رنگ نکنید. توصیه خودروبر کرج برای داشتن صفری خوب و بدون خطر داشتن تمرکز کامل هنگام رانندگی است.

 • قیمت سنسور های پارک خودرو چقدر است؟

پاسخ: قیمت کیت های حسگر پارکینگ از 30 یورو شروع می شود اما تا 200 یورو می رسد. با این حال، این مقادیر بین مدل های خودرو و انواع سنسور متفاوت است.

 • سنسور پارک را در چه مراکزی نصب میکنند؟

پاسخ: سنسورهای پارکینگ را می توان در گاراژ مجاز توسط مکانیک یا مکانیک قابل اعتماد نصب کرد. خودروبر دهقان ویلا برای داشتن سفری مطمئن تمام امکانات امداد جاده ای را با بهترین امکانات به کار میگیرد.

جهت مطالعه در مورد نکات مهم سفر های نوروزی به مقاله سفر های نوروزی از امداد خودرو فلاحی مراجعه کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *