خودروبر تهران با مجهز بودن به جدیدترین و پیشرفته ترین خودروهای حمل و نقل و یدک کش با نیرویی دوستانه، مجرب و دقیق رضایت بسیاری از مشتریان را جلب کرده است. شما می توانید در صورت خرابی ماشین تان با جرثقیل خودروبر و هزینه مناسب ماشین تان را تعمیر کنید. در نیمه دوم هر سال به خصوص در فصل زمستان، خرابی بخاری خودرو یکی از شایع ترین اتفاقاتی است که گریبانگیر صاحبان خودرو می شود. حتی گاهی اوقات اصلا باز نمی شود.

در این مقاله نگاهی به نکات طلایی برای نگهداری و استفاده از بخاری خودرو می اندازیم:

فهرست مطالب

بررسی خرابی رادیاتور در بخاری با امداد خودرو

مسدود شدن رسوبات در شیلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور بخاری

مصرف کم یا سطح مایع در خنک کننده موتور

بخاری خودرو از قطعات مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از :

آشنایی با زمان مناسب روشن کردن بخاری در خودرو

چه مدت طول می کشد تا بخاری ماشین گرم شود

تاثیر هوای گرم خودرو بر مه زدایی پنجره ها در زمستان

آشنایی با خرابی ترموستات و خرابی بخاری در خودرو

علل خراب شدن واتر پمپ موتور در خودروبر تهران

بررسی خراب شدن فن بخاری و عملکرد آن در خودرو

آشنایی با عیب یابی در یونیت تنظیمات سیستم تهویه خودرو

نتیجه گیری مهم ترین نکته سالم نگه داشتن تهویه خودرو

سوالات متداول و سیستم خرابی تهویه مطبوع خودرو همراه با جرثقیل خودروبر

فهرست تصاویر

خودروبر 1 کمبود آب در موتور

خودروبر 2 آشنایی با خرابی واتر پمپ در خودرو

خودروبر 3 تنظیمات سیستم تهویه در خودرو

بررسی خرابی رادیاتور در بخاری با امداد خودرو فلاحی

یکی از شایع ترین و دردسرسازترین دلایل خرابی بخاری خودرو، گرفتگی یا سوراخ شدن رادیاتور بخاری است. هنگامی که رادیاتور رادیاتور حرارت را به اندازه کافی برای انتقال گرما از آب به هوا مبادله نمی کند، رادیاتور گرمای لازم را ندارد و به خوبی گرم نمی شود. در اکثر موارد با تعویض رادیاتور که فرآیندی دردسرساز است این مشکل را می توان حل کرد اما در موارد معدودی با تمیز کردن و استفاده از مواد ضد سوز مخصوص آن را برطرف کرد.

نگران تعویض رادیاتور ماشین خود نباشید با جرثقیل خودروبر می توانید در کمترین زمان ماشین خود را تعمیر کنید. تیم مجرب emdadkhodrofalahi  در مکان شما قادر به ارائه خدمات می باشد. تنها بایست با شماره 09190303476 تماس بگیرید. اکنون با ما در خودروبر 1 همراه باشید.

عنوان خودروبر تهران
نویسنده ملیحه نعمتی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1545 کلمه
مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

مسدود شدن رسوبات در شیلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور بخاری

گاهی اوقات ژنستی که آب را از رادیاتور ماشین به رادیاتور بخاری می فرستد می تواند تجمع پیدا کند و از ورود و خروج آب جلوگیری کند. در این موارد، عملکرد بخاری را می توان با تعویض شلنگ یا رفع گرفتگی بهبود بخشید. برای تعمیر ماشین تان با خودروبر تهران تماس بگیرید. نیروهای مجرب امداد خودرو فلاحی در کمترین زمان در محل شما حضور خواهند داشت.

خودروبر 1 کمبود آب در موتور

مصرف کم یا سطح مایع در خنک کننده موتور

گاهی کمبود آب در موتور و یا کمبود هوا در سیستم خنک کننده می تواند باعث گردش سیال در سیستم شود و از تبادل حرارت مناسب در شبکه گرمایش و انتقال حرارت از آب به سیستم جلوگیری کند. در این صورت لازم است اجزای سیستم خنک کننده بررسی شود.

مایع خنک کننده موتور و مطمئن شوید که نشتی ندارد، آب مقطر یا ضدیخ را به سیستم خنک کننده موتور اضافه کنید و سیستم را تخلیه کنید. برای بررسی موتور خودرو کافیست با خودروبر تهران تماس بگیرید. تا در محل خودتان ماشین تان تعمیر شود.

بخاری خودرو از قطعات مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از :

  • بخاری تقویت کننده
  • سینک حرارتی
  • شیر آب رادیاتور
  • شیر توزیع هوا (دمپر)
  • اهرم دریچه های توزیع هوا

آشنایی با زمان مناسب روشن کردن بخاری در خودرو

هنگام روشن کردن بخاری خودرو در زمستان، باید مدتی صبر کنید تا موتور تا دمای کافی گرم شود. اگر بخاری قبل از اینکه موتور گرمای لازم را داشته باشد روشن شود، هوای سرد می تواند وارد کابین شود. علاوه بر این، سیستم بخاری ممکن است تحت فشار باشد.

زمانی که لازم است بخاری ماشین تان گرم شود

ماشین های قدیمی با کاربراتور حدود 15 دقیقه طول می کشد تا به دمای مورد نیاز برای استفاده از بخاری برسند. این زمان در خودروهای امروزی به حدود 3 دقیقه کاهش یافته است که بیشتر آن ها سوخت تزریقی هستند. اگر این زمان بیشتر باشد، بخاری معیوب است. برای آشنایی با کاسه نمد خودرو مقاله قبلی را مشاهده کنید.

تاثیر هوای گرم خودرو بر مه زدایی پنجره ها در زمستان

علاوه بر گرم کردن ماشین، بخاری ها برای خارج کردن بخار از پنجره ها نیز استفاده می شوند. معمولاً دریچه هایی در زیر شیشه جلو وجود دارد که باعث می شود هوای گرم به شیشه جلو برخورد کند و آن را مه زدایی کند. برای پنجره های جانبی، دو دریچه در دو طرف داشبورد تعبیه شده است که می توان آنها را به سمت پنجره ها تنظیم کرد تا بخار خارج شود. اما برای شیشه عقب بهتر است از دکمه A/C استفاده کنید.

آشنایی با خرابی ترموستات و خرابی بخاری در خودرو

یکی دیگر از دلایل خرابی بخاری، خرابی ترموستات است که مسئول هدایت مجدد آب موتور است. این قسمت آب را در داخل و اطراف موتور نگه می دارد تا در مواقعی که به آب خنک کننده نیاز ندارد وارد رادیاتور نشود و هر گاه دمای موتور به حدی برسد که نیاز به خنک کننده و خنک کننده داشته باشد، ترموستات خود را باز می کند. و اجازه دهید گردش کند.

گاهی اوقات ترموستات از کار می افتد و کاملاً باز می ماند، در این صورت سیال در سیستم خنک کننده به گردش خود ادامه می دهد و رادیاتور را خنک می کند و از تولید دمای مورد نظر بخاری جلوگیری می کند. در صورتی که نمی توانید ماشین تان به تعمیرگاه ببرید با جرثقیل خودروبر خیلی آسان می توانید تعمیرات ماشین تان را انجام دهید. اکنون به خودروبر 2 توجه کافی داشته باشید.

خودروبر 2 آشنایی با خرابی واتر پمپ در خودرو

علل خراب شدن واتر پمپ موتور در خودروبر تهران

در برخی موارد مشاهده شده است که هنگام حرکت خودرو و دور موتور زیاد، بخاری خودرو به راحتی گرمای مورد نیاز را تامین می کند. اما در صورت توقف خودرو و کاهش دور موتور، از شدت حرارت کاسته شده و به علت به پمپ آب خودرو عملکرد ضعیف، دور موتور پایین، هوای نسبتا سرد می تواند باعث ایجاد مشکل در رسوبات شود. به دلیل خوردگی، پمپ آب نمی تواند جریان مورد نیاز برای گردش مایع خنک کننده در سیستم یا پره ها را تامین کند.

برای تعمیر واتر پمپ خودروبر تهران در هر ساعتی از روز می تواند در محل شما باشد. کافیست با امداد خودرو فلاحی تماس بگیرید.

بررسی خراب شدن فن بخاری و عملکرد آن در خودرو

یکی دیگر از خطاهای رایج، خرابی فن یا دمنده بخاری است. در این حالت رادیاتور خوب گرم می شود، آب گرم موتور وارد سیستم می شود، اما در نهایت کولر ماشین هوا تولید نمی کند زیرا فن کار نمی کند. از یک برقکار بخواهید آن را تعمیر کند. اما اگر گرمایش روشن باشد اما خروجی هوا کافی نباشد ممکن است کانال تهویه مسدود شده باشد یا فیلتر کولر و صفحه پوشش آن برای مدت طولانی تعویض نشده باشد.راه حل به شرح زیر است: بررسی کنید. مسیر. و فیلتر کابین را تعویض کنید

برای تعمیر فن بخاری ماشین تان با جرثقیل خودروبر می توانید ماشین تان را به نزدیک ترین تعمیرکار حمل کنید. اکنون به خودروبر 3 دقت کنید.

خودروبر 3 تنظیمات سیستم تهویه در خودرو

آشنایی با عیب یابی در یونیت تنظیمات سیستم تهویه خودرو

در موارد مشاهده شده، حتی اگر هیچ یک از موارد فوق مشکل ساز نباشد، گرمکن همچنان هوای سرد را می دمد. در این حالت ممکن است مشکل در مدار ترموستات هواکش باشد. در خودروهای قدیمی این قطعه کاملاً مکانیکی است. شیر تهویه را کنترل کنید.

قبلاً از کولر به بخاری و بالعکس تغییر می کرد، اما در خودروهای جدید این کار به صورت الکترونیکی و با تنظیم دمای مورد نظر انجام می شود و خرابی اتصالات یا مدارهای سوپاپ و دماسنج های داخلی کمترین احتمال را دارد که باعث خرابی اشیاء شود.

برای دریافت جرثقیل خودروبر و هزینه مقرون به صرفه کافیست با شماره emdadkhodrofalahi تماس بگیرید.

نتیجه گیری مهم ترین نکته سالم نگه داشتن تهویه خودرو

در پایان باید اشاره کنم که مهمترین نکته برای سالم نگه داشتن سیستم خنک کننده و سیستم تهویه مطبوع خودرو استفاده از ضدیخ و خنک کننده مناسب در طول سال و پرهیز از استفاده از آب لوله کشی در خودرو است. سیستم خنک کننده. به این نکته توجه کنید و سیستم خنک کننده هرگز گرفتگی و خوردگی نخواهد داشت.

ماشین تان باید مرتب توسط امدادگران حرفه ای بررسی شود. برای بررسی کافیست با خودروبر تهران تماس بگیرید. تیم حرفه ای emdadkhodrofalahi به صورت شبانه روزی در خدمت مشتریان می باشد.

سوالات متداول و سیستم خرابی تهویه مطبوع خودرو همراه با جرثقیل خودروبر

  • یکی از شایع ترین خرابی بخاری خودرو چیست ؟

گرفتگی یا سوراخ شدن رادیاتور بخاری

  • مهم ترین نکته برای سیستم سالم نگه داشتن تهویه خودرو چیست؟

استفاده از ضدیخ و خنک کننده مناسب

  • برای دریافت ارائه خدمات جرثقیل خودروبر با چه شماره ای باید تماس گرفت؟

برای کمک گرفتن از این مجموعه کافیست با شماره 09190303476 تماس بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *