خودروبر تهران به شما کمک می کند تا اگر ماشین شما آسیب دیده است و نیاز به تعمیرات مکانیکی دارد. دغدغه در خیابان ماندن و خرابی ماشین خود را نداشته باشید. علاوه بر موتور و گیربکس، ترمزها مهمترین بخش خودرو هستند. خرابی ترمز و ترمزهای گیر کرده در جاده می تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به تصادف شود.

بنابراین اطمینان از درست کار کردن ترمزهای خودرو بسیار مهم است که نمی توان آن را نادیده گرفت. اگر به خرابی ترمز در جاده مشکوک هستید، ادامه ندهید. هر چه زودتر برای کمک به کنار جاده بروید. امداد خودرو فلاحی لنت های ترمز خودروی شما را در محل شما تعویض می کند و هرگونه خدمات ترمز و تعمیر را به شما ارائه می دهد. اگر در محل ماشین قابل تعمیر نبود می بایست خرید کامیونت خودروبر انجام دهید.

فهرست مطالب

چرا و اگر های ترمز نگرفتن خودرو با خودروبر تهران

اکنون با هم دلایل گیرکردن ترمز را بررسی کنیم

اگر ترمز ماشین تان صدای غیر عادی دارد دلیلش چیست

ماشین من هنگام ترمز می لرزد، چگونه می توانم آن را تعمیر کنم

اگر ترمزگیری به نیروی زیادی نیاز داشته باشد چیکار کنیم

چرا در هنگام ترمز گرفتن از لاستیک دود بلند می شود

برای پیشگیری از بریدن ترمز خودرو چه کاری انجام دهیم

نتیجه گیری خرابی ترمز اتومبیل و خرید کامیونت خودروبر

سوالات متداول علت های خرابی ترمز نگرفتن ماشین و اقدامات آن

فهرست تصاویر

حمل خودرو 1 صداهای غیرعادی در هنگام ترمز گرفتن

حمل خودرو 2 وارد کردن فشار زیاد بر ترمز ها

حمل خودرو 3 جلوگیری از بریدن ترمز اتومبیل

چرا و اگر های ترمز نگرفتن خودرو با خودروبر تهران

ترمزگیری ممکن است برای هر خودرویی به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. ترمز گیر کرده به این معنی است که هر چقدر هم که ترمز را فشار دهید، ترمز شما کار نمی کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، معمولاً پدال ترمز را بیشتر از حد معمول فشار می‌دهند. مشکلاتی که می تواند در نتیجه خرابی ترمز ایجاد شود شامل از دست دادن کنترل خودرو، صدای آزاردهنده لنت ترمز، روتورهای ترمز آسیب دیده، ناتوانی در حرکت خودرو، عدم توانایی در شتاب گیری و غیره است.

در صورت بروز هر خرابی کافیست خرید کامیونت خودروبر انجام دهید. امدادگران ما خیلی سریع به محل اعزام خواهند شد. اینجا در حمل خودرو 1 با ما همراه شوید.

عنوان خودروبر تهران
نویسنده ملیحه نعمتی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1568کلمه
مدت زمان مطالعه 15دقیقه

اکنون با هم دلایل گیرکردن ترمز را بررسی کنیم

معمولاً دلایل زیادی برای ترمزگیری وجود دارد، از جمله موارد زیر:

 • یکی دیگر از علل خرابی ترمز گیرکردن پیستون و سیلندر چرخ است. سیلندر ترمز بخشی از سیستم ترمز است که مایع در آن فشرده می شود. سیلندر ترمز آسیب دیده می تواند باعث از بین رفتن قدرت سیستم ترمز شود. حتما آنها را دور بیندازید یا جایگزین کنید.
 • اگر فنر آزاد کننده لنت ترمز ضعیف یا شکسته باشد، ترمزها به درستی کار نمی کنند. بهتر است آنها را جایگزین کنید.
 • همچنین اگر غبارگیر سیلندر ترمز حل شود باعث چسبیدن ترمزها می شود. این نشان می دهد که روغن اشتباه استفاده شده است، روغن را تخلیه کنید و از روغن جدید استفاده کنید. برای رفع خرابی ترمز خودرو کافیست با خودروبر تهران تماس بگیرید.

حمل خودرو 1 صداهای غیرعادی در هنگام ترمز گرفتن

اگر ترمز ماشین تان صدای غیر عادی دارد دلیلش چیست

ممکن است اتصال شل باشد و صفحه یا کاسه چرخیده یا آسیب دیده باشد. اگر در خیابان مشکلی برایتان رخ داد کافیست خرید کامیونت خودروبر انجام دهید.

2- علت بعدی می تواند شکستگی لنت باشد. بارزترین علائم خرابی لنت ترمز، صدای خفگی لنت ترمز است. به این ترتیب وقتی پدال ترمز را فشار می دهیم و لنت های ترمز به دیسک می چسبند، صدای سوت را می شنویم.

مورد بعدی اینکه اگر خودرو هنگام ترمز به یک سمت کشیده و منحرف شده و پدال ترمز را فشار می دهد. البته اگر کیفیت لنت پایین باشد صدای زوزه به گوش می رسد اما این صدا به زودی از بین می رود. اگر این صداها ادامه دار باشد باید تعویض شود. کافیست خودروبر تهران تماس بگیرید. تیم حرفه ای امداد خودرو فلاحی در هر ساعت از روز به مشتریان خدمات ارائه می دهد.

ماشین من هنگام ترمز می لرزد، چگونه می توانم آن را تعمیر کنم

1- در صورت ناسالم بودن دیسک، آسیب دیدن روکش چرخ و یا خرابی مدار، باید تعویض شود.

2- گاهی ممکن است لنت ها نو و استفاده نشده باشند و باعث لرزش خودرو شوند. در این صورت کم کم با کار بهتر می شود.

 • دلیل آخر شل بودن بلبرینگ چرخ شماست. تنظیم یا جایگزین کنید. خودروبر تهران قادر است در هر ساعتی از روز به مشتریان خدمات ارائه دهد. کافیست با امداد خودرو فلاحی به شماره ی 09190303476 تماس بگیرید. با ما در حمل خودرو 2 همراه باشید.

حمل خودرو 2 وارد کردن فشار زیاد بر ترمز ها

اگر ترمزگیری به نیروی زیادی نیاز داشته باشد چیکار کنیم

1- گاهی اوقات پیش می آید که باید فشار زیادی به پدال ترمز وارد کنید تا ترمزها کار کنند، در این حالت ممکن است سیلندر چرخ گیر کرده و باید تعمیر یا تنظیم شود. کافیست خرید کامیونت خودروبر انجام دهید. برای آگاهی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

2- تقویت کننده ترمز یکی از مهم ترین اجزای سیستم ترمز خودرو شماست. آسیب دیدگی می تواند مشکلات جبران ناپذیری ایجاد کند. تقویت کننده ترمز بخشی از سیستم ترمز است و به رنگ مشکی است و اندازه آن خیلی بزرگ نیست. بوستر به پدال ترمز متصل است و وظیفه آن نرم شدن و افزایش قدرت سیستم ترمز است.

می توانید مطمئن باشید که تقویت کننده ترمز مشکل دارد. برای رفع این مشکل حتما تاثیر وکیوم روی آمپر را بررسی کنید. برای تعمیرات در منزل می توانید با خودروبر تهران تماس بگیرید یا به نزدیکترین تعمیرگاه حمل و نقل خودرو emdadkhodrofalahi بروید.

چرا در هنگام ترمز گرفتن از لاستیک دود بلند می شود

ترمز گرفتن خودرو و دود بلند شدن از لاستیک ها می تواند موقعیت خطرناکی ایجاد کند. در این شرایط بحرانی به شماره 09190303476 تماس بگیرید. اما اگر علائمی متفاوت از موارد فوق مشاهده کردید به دلیل مشکلات فنی است که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

• لنت ها یا دیسک ها به اشتباه یا کج نصب شده اند.
• قسمت های جانبی سیستم ترمز آسیب دیده است؛ مانند لوله های روغن ترمز، روغن ترمز و سایر قسمت ها.
• قطعات یا لنت های فرسوده.
• دیسک ترمز تاب خورده است.
• اجزای ضعیف استفاده شده در سیستم ترمز مانند لنت ترمز بی کیفیت.

امدادگران حرفه ای ما خیلی زود به محل شما اعزام خواهند شد. در این قسمت به حمل خودرو 3 توجه کافی داشته باشید.

حمل خودرو 3 جلوگیری از بریدن ترمز اتومبیل

برای پیشگیری از بریدن ترمز خودرو چه کاری انجام دهیم

اکنون می توانید از هر گونه تصادف مرتبط با ترمز در جاده های شلوغ، سراشیبی و جاده های کوهستانی جلوگیری کنید. اگرچه این اقدامات ممکن است ناچیز به نظر برسند، اما به طور موثر خطر برش ترمز را کاهش می دهند.

 • مراقب هر گونه صدای جیر جیر، خراش یا ضربه باشید.
 • از رانندگی طولانی مدت در آب یا گل و لای خودداری کنید، حداقل سعی کنید از ترمز استفاده نکنید.
 • قبل از رفتن به جاده، خودرو را به معاینه فنی ببرید تا لنت ترمز، سطح روغن و … بررسی شود.
 • مگر در موارد ضروری از ترمز استفاده نکنید زیرا استفاده مداوم و سنگین باعث افزایش ساییدگی و پارگی آنها می شود.

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان از ما در هر ساعتی از روز با ما تماس بگیرید. متخصصین ما به سوالات شما پاسخ می دهند و در صورت نیاز به محل شما اعزام خواهند شد.

نتیجه گیری خرابی ترمز اتومبیل و خرید کامیونت خودروبر

جیر جیر لنت ترمز یکی از آن مشکلاتی است که برخی خودروها و برخی مالکان آن را جدی نمی گیرند. اما این مشکل می تواند منجر به آسیب دیدن سایر قطعات مانند لنت ترمز خودرو شود. اگر در هنگام ترمزگیری فقط صدای زوزه لنت های ترمز را می شنوید. ممکن است لنت های ترمز خودرو فرسوده شده و انتهای لنت ترمز به سمت دیسک کشیده شده و صدای غیرعادی ایجاد کند.

همچنین، لنت های جایگزین ممکن است کیفیت پایین تری داشته باشند و صدای اضافی ایجاد کنند. در هر صورت بهتر است برای بررسی این مسائل و مشکلات به emdadkhodrofalahi مراجعه کنید. در صورت خرابی خودرو کافیست خرید کامیونت خودروبر انجام دهید. تیم مجرب ما به سریع در محل شما خواهند بود. برای آگاهی داشتن از عیب یابی موتور سیکلت انژکتور می توانید به مقاله قبلی بروید.

سوالات متداول علت های خرابی ترمز نگرفتن ماشین و اقدامات آن

 • اگر به هنگام ترمز گرفتن ماشین لرزش داشت چه اقدامی باید انجام داد؟

لرزش خودرو می تواند از خرابی دیسک ، لنت و شل بودن بلبرینگ باشد کافیست به emdadkhodrofalahi تماس بگیرید و خرید کامیونت خودروبر انجام دهید. تیم حرفه ای ما خیلی سریع در محل حاضر خواهند شد.

 • اگر هنگام ترمز گرفتن صدای غیر عادی اومد نشانه ی چیست؟

از نشانه های صداهای غیرعادی در ترمز گرفتن می توان به شکستگی لنت و کیفیت پایین آن اشاره نمود و در صورت ادامه دار بودن این صداها حتما باید تعویض شود. برای تعویض با ما تماس بگیرید. تا نیروهای متخصص ما برای ارائه خدمات با شما همراه شوند.

 • برای پیشگیری از بریدن ترمز چه اقداماتی می توان انجام داد ؟

شنیدن صداهای جیرجیر- عدم رانندگی طولانی مدت در آب و یا گل – قبل رانندگی در جاده خودرو توسط معاینه فنی بررسی گردد.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *