خودروبر تهران یکی از ارائه دهندگان خدمات حرفه‌ای در زمینه حمل و نقل 24 ساعته خودرو و بالاترین سطح کیفی حمل و نقل خودرو آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. همه خودروها دارای قطعات الکتریکی بسیاری از جمله سنسورها هستند که هر کدام وظیفه کنترل و نظارت بر عملکرد سیستم‌ها و اجزای مختلف خودرو را بر عهده دارند.

اگر هر یک از این سنسورها خراب شود، می‌تواند اطلاعات نادرستی را به کامپیوتر خودرو ارسال کند و باعث خرابی خودرو شود. یکی از این سنسورهای بسیار مهم سنسور MAP است که جریان هوا را به داخل موتور کنترل می‌کند. برای مطالعه انواع خرابی‌ها می توانید از سایت امداد خودرو ما به قسمت وبلاگ مراجعه کنید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد علائم خرابی سنسور نقشه و نحوه رفع آن ها صحبت کنیم.

فهرست مطالب

سنسور مپ در کدام قسمت از خودرو قرار دارد

آشنایی با علامت های خرابی سنسور مپ با خودروبر

مورد اول : هنگامی که خودرو سوخت بسیار زیاد مصرف می کند

مورد دوم : زمانی که قدرت خودرو کم می شود

مورد سوم : زمانی که ماشین آلاینده های زیادی دارد

مورد چهارم : ماشین در سرعت کم سخت کار می کند

مورد پنجم : وقتی که موتور ماشین به سختی روشن می شود

مورد ششم : هنگامی که ماشین به درستی گاز نمی دهد

مورد هفتم : در زمانی که چراغ چک موتور روشن می شود

خراب شدن سنسور مپ در خودرو چه دلیلی دارد

آشنایی با عوارضی که خرابی سنسور مپ در خودرو دارد

آشنایی با عیب یابی کد های خطا کامپیوتر ماشین

نتیجه گیری سنسور نقشه خودرو و علائم خرابی آن با خودروبر تهران

سوالات متداول نقش خرابی سنسور نقشه خودرو همراه با امداد خودرو

فهرست تصاویر

خودروبر 1 مصرف زیاد سوخت در خودرو

خودروبر 2 عدم شتاب خودرو به هنگام فشار روی پدال گاز

خودروبر 3 عملکرد نادرست هنگام خرابی سنسور مپ

سنسور مپ در کدام قسمت از خودرو قرار دارد

بسته به مدل خودرو، سنسور نقشه ممکن است در زیر داشبورد، در دیوار آتش (حداقل بین موتور و کابین)، داخل گلگیرها یا در کنار منیفولد ورودی قرار گیرد. اگر روی هیچ یک از این اجزا نیست، به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید تا دقیقاً بدانید که سنسور نقشه ماشین شما کجاست. سایت امداد خودرو در انواع خودروبرها، کفی‌ها، با قیمت اتحادیه را به شما آگاهی می‌دهد.  به قسمت خودروبر 1 توجه داشته باشید.

عنوان خودروبر تهران
نویسنده ملیحه نعمتی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1657کلمه
مدت زمان مطالعه 16 دقیقه

آشنایی با علامت های خرابی سنسور مپ با خودروبر تهران

ممکن است بپرسید، چگونه می توانیم ایرادات را در حسگرهای نقشه پیدا کنیم؟ 7 علامت وجود دارد که می‌توانید ببینید که آیا سنسور نقشه کار نمی‌کند یا خیر. این 7 مورد عبارتند از:

خودروبر 1 مصرف زیاد سوخت در خودرو

مورد اول : هنگامی که خودرو سوخت بسیار زیاد مصرف می کند

اگر سنسور MAP از کار بیفتد، ممکن است به اشتباه رایانه خودرو (ECM) را از خلاء کم مطلع کند. به این ترتیب، رایانه فکر می‌کند که موتور به شدت بارگذاری شده است، بنابراین سوخت بیشتری منتشر می‌کند و زمان احتراق را بهبود می‌بخشد. این منجر به مصرف بیش از حد سوخت و انفجار می‌شود.

شما از طریق سایت امداد خودرو می توانید درخواست امدادگر بدهید. تا تیم حرفه‌ای امداد خودرو فلاحی در کمترین زمان در محل شما حاضر شوند.

مورد دوم : زمانی که قدرت خودرو کم می شود

اگر کامپیوتر خلاء بالا را بخواند، موتور خلاء کم در نظر گرفته می‌شود. این امر باعث کاهش تزریق سوخت و تاخیر در زمان جرقه زنی می‌شود. این ممکن است مصرف سوخت را کاهش دهد، اما اگر موتور سوخت کافی دریافت نکند، قدرت و شتاب خودرو آسیب می‌بیند. برای تماس با خودروبر تهران برای تعمیرات ماشین‌تان کافیست با شماره 09190303476 تماس بگیرید.

مورد سوم : زمانی که ماشین آلاینده های زیادی دارد

یکی از علائم نقص سنسور نقشه عدم تطابق بین تزریق سوخت و بار موتور است که باعث افزایش آلاینده‌های مضر می‌شود. مصرف بیش از حد سوخت باعث افزایش تولید گازهای گلخانه‌ای هیدروکربن (HC) و مونوکسید کربن (CO) می‌شود، در حالی که سوخت ناکافی باعث افزایش انتشار اکسید نیتروژن (NOx) می‌شود. برای مشاهده مقالات سایت امداد خودرو کافیست به آدرس emdadkhodrofalahi بروید. اکنون به خودروبر 2 توجه کنید.

مورد چهارم : ماشین در سرعت کم سخت کار می کند

پاشش سوخت ناکافی می‌تواند باعث عملکرد نامنظم خودرو شود و حتی ممکن است باعث سوختن ناقص یا سوختن ناقص سیلندرها شود. سایت امداد خودرو ما به شما کمک می‌کند تا در تعمیرات خودرو و نحوه عملکردهای آن آشنایی کامل پیدا کنید.

مورد پنجم : وقتی که موتور ماشین به سختی روشن می شود

مخلوط سوخت و هوا غلیظ یا بدون چربی می‌تواند باعث روشن شدن موتور شود. اگر فقط با گذاشتن پای خود روی پدال گاز ماشین را روشن کنید. ممکن است مشکل از سنسور نقشه باشد. خودروبر تهران در هر ساعت از روز آماده‌ی ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد. امدادگران حرفه‌ای امداد خودرو فلاحی در زمان کمی در محل شما خواهند بود.

خودروبر 2 عدم شتاب خودرو به هنگام فشار روی پدال گاز

مورد ششم : هنگامی که ماشین به درستی گاز نمی دهد

بگویید ماشینتان را پارک کرده‌اید و می‌خواهید دوباره راه اندازی کنید. پا می گذاری روی گاز؛ اما ماشین آنطور که باید شتاب نمی‌گیرد. در این مورد، مشکل ممکن است مربوط به سنسور نقشه باشد. به خصوص اگر کامپیوتر تشخیص دهد که سنسور معیوب است، باید مخلوط سوخت و هوا را رقیق کند. وقتی هوا بیشتر از سوخت باشد، ماشین کشش ندارد.

برای درخواست امدادگر از سایت امداد خودرو کافیست با شماره تماس 09190303476  تماس بگیرید. تیم مجرب ما با هزینه مقرون به صرفه ماشین شما را تعمیر خواهند کرد.

مورد هفتم : در زمانی که چراغ چک موتور روشن می شود

همانطور که می‌دانید دلایل زیادی برای روشن شدن چراغ چک موتور وجود دارد که یکی از آنها معیوب بودن سنسور نقشه است. بسته به سن وسیله نقلیه شما، کدهای تشخیصی MAP ممکن است متفاوت باشد. اگر سنسور نقشه به طور کامل از کار بیفتد، هیچ اطلاعاتی ارسال نمی کند و یک سنسور نقشه ناموفق ممکن است اطلاعات غیر منطقی به کامپیوتر بدهد.

به عنوان مثال، سنسور MAP خلاء کم را نشان می دهد، در حالی که سنسور موقعیت دریچه گاز و سنسور موقعیت میل لنگ هر دو نشان دهنده سرعت دور موتور هستند. این اطلاعات بی معنی است، بنابراین نقشه حسگر ممکن است اطلاعات نادرستی ارسال کند. به قسمت خودروبر 3 توجه کافی داشته باشید.

خراب شدن سنسور مپ در خودرو چه دلیلی دارد

اکنون تعجب می کنیم که چرا سنسور نقشه خراب یا خراب است. از آنجایی که عملکرد یک سنسور نقشه به اجزای فیزیکی و الکتریکی آن بستگی دارد، دلایل مختلفی برای خرابی آن وجود دارد. یکی از رایج ترین دلایل مشکلات این سنسور این است که کثیفی یا زباله در محفظه موتور آن را مسدود کرده است.

در غیر این صورت، سنسور ممکن است آسیب ببیند و دچار نقص شود. گاهی اوقات گرم شدن بیش از حد موتور می‌تواند باعث گرم شدن الکترونیک سنسور یا پاره شدن خط خلاء شود. همچنین اگر محفظه خلاء نشتی داشته باشد یا آسیب ببیند، سنسور همچنان نمی‌تواند اطلاعات صحیحی را ارائه دهد و باید تعویض شود.

خودروبر 3 عملکرد نادرست هنگام خرابی سنسور مپ

آشنایی با عوارضی که خرابی سنسور مپ در خودرو دارد

یک سنسور نقشه معیوب یا خرابی آن می‌تواند مشکلات مختلفی را در سیستم سوخت رسانی و عملکرد خودرو ایجاد کند. خواندن اطلاعات اشتباه ارسال شده از این سنسور می‌تواند باعث شود کامپیوتر ورودی سوخت را تغییر دهد و باعث از دست دادن قدرت موتور یا عملکرد ضعیف آن شود.

با سوخت کمتر، مخلوط سوخت و هوا رقیق شده و در نتیجه عملکرد ضعیفی دارد. اگر سوخت بیش از حد باشد، مخلوط سوخت و هوا غلیظ می‌شود و مسائل ایمنی ایجاد می شود. مشتریان می‌توانند برای آشنایی به تعمیرات خودرو به سایت امداد خودرو مراجعه کنند. یا می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان از emdadkhodrofalahi با شماره 09190303476 تماس بگیرید.

آشنایی با عیب یابی کد های خطا کامپیوتر ماشین

هنگامی که یک سنسور نقشه از کار می‌افتد، کامپیوتر ماشین یک کد خطا تولید می‌کند. این کدها را می‌توان با استفاده از دستگاه OBD2 یا عیب یابی روی برد خواند. برخی از این کدها عبارتند از:

 • P0068: خوانش سنسور نقشه با خوانش سنسور موقعیت دریچه گاز تضاد دارد.
 • P0069: فشار اتمسفر با فشار منیفولد مطلق متفاوت است.
 • P0105: مدار نقشه برداری با مشکل مواجه شد.
 • P0106: خرابی گیج فشار/برد مدار فشار.
 • P1107: مقدار ورودی مدار فشار/فشار هوا نقشه برداری کم است.
 • P0108: مقدار ورودی مدار نقشه برداری زیاد است.
 • P0109: نوسان مدار فشار هوا/فشار ترسیم شده (در حال افزایش و کاهش ورودی).
 • P1107: ولتاژ مدار سنسور فشار هوا کم است.

توجه: گاهی اوقات سنسورهای مختلف یا حتی سایر اجزای معیوب می‌توانند باعث ایجاد این کدها شوند. بنابراین زمانی که این کدها را دریافت کردید، سنسور نقشه را قبل از تعویض آن تست کنید تا از معیوب بودن آن مطمئن شوید. به محض دیدن کد آن را جایگزین نکنید. در صورت مشاهده هر خرابی در خودرو با خودروبر تهران تماس بگیرید.

نتیجه گیری سنسور نقشه خودرو و علائم خرابی آن با خودروبر تهران

در این مقاله سعی شد به سنسور نقشه خودرو و علائم خرابی آن بپردازیم تا بتوانید اطلاعات انکارناپذیری را که سنسور نقشه در هنگام آسیب دیدگی و ترک خوردگی، افزایش سوخت و افزایش سوخت به ECU یا ECU گزارش می دهد، درک کنید. قدرت کاهش می یابد.

ماشین کامپیوتر در واقع این قسمت از مشکل را ارسال نمی کند. به طور کلی کامپیوتر خودرو بر اساس اطلاعات دریافتی از سنسورهای نقشه خودرو، باز یا بسته شدن سوپاپ‌های هوا و سوخت را برای احتراق بهینه و کامل تنظیم می کند و هرگونه وقفه در این فرآیند باعث توقف موتور خودرو می شود.

سوالات متداول نقش خرابی سنسور نقشه خودرو همراه با امداد خودرو فلاحی

 • برای رفتن به سایت امداد خودرو از چه آدرسی می‌توان استفاده کرد؟

Emdadkhodrofalahi.ir

 • مصرف زیاد سوخت باعث تولید چه گازهایی می‌شود؟

گازهای گلخانه‌ای هیدروکربن (HC) و مونوکسید کربن (CO)

 • کد P0068 نشانه ی چیست؟

خوانش سنسور نقشه با خوانش سنسور موقعیت دریچه گاز تضاد دارد.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *