خودروبر تهران با داشتن رانندگان متخصص در حمل و نقل تهران یکی از بهترین شرکت‌های حمل و نقل خودرو در تهران محسوب می شود. مجهز به جدیدترین سیستم حمل و نقل خودرو است که به شما امکان می‌دهد با خیال راحت در هر نقطه از استان تهران رانندگی کنید.

همه موتورهای خودرو نیاز به همگام سازی مناسب با سایر قطعات دارند و تسمه‌های تایم این وظیفه را بر عهده دارند. تسمه‌های تایم برای ایمنی شما در جاده‌ها حیاتی هستند. زیرا مطمئن می‌شوند همه چیز در موتور شما طبق برنامه‌ریزی کار می‌کند. در این مقاله به بررسی عملکرد تسمه تایم، علائم خرابی و نحوه تعویض آن توسط امداد خودرو فلاحی می‌پردازیم.

فهرست مطالب

آشنایی با تسمه تایم و نحوه ی عملکرد آن

تفاوت تسمه تایم و زنجیر تایم در چیست و کدام بهتر است

خرابی یا شکستگی تسمه تایم چه نشانه ای دارد

علت شنیدن صدای تق تق یا تیک موتور

خودرو پس از استارت دود سیاه از خود متصاعد می کند

چه مواقعی در استارت زدن مشکل ایجاد می شود

 چه مواقعی نشان می هد که تسمه تایم باید تعویض شود

 در چه مواقعی قدرت خودرو کاهش می یابد

از مهترین دلایل خرابی تمه تایم می توان به این موارد اشاره نمود

کاهش تغییرات دما چه تاثیری در خرابی تسمه دارد

 نشت روغن در موتور خودرو و خطرات آن

 نشت آب در خودرو و خطرات احتمالی آن

خشکی آب و هوا و تعویض تسمه توسط خودروبر تهران

کهنگی تسمه تایم و از دست دادن عملکرد آن

خوابیدن ماشین در پارکینگ و خرابی تسمه تایم

چه زمانی باید تسمه تایم توسط خودروبر تهران تعویض شود

آیا خودمان می توانیم تسمه تایم را تعویض کنیم

آیا می توان با تسمه تایم شکسته رانندگی کرد

نتیجه گیری عوامل خرابی تسمه تایم و تعویض به موقع آن

سوالات متداول خرابی تسمه تایم خودرو و تعمیر آن با خودروبر

فهرست تصاویر

حمل خودرو 1 علت دود سیاه از خودرو

حمل خودرو 2 نشت روغن در خودرو و خطرات آن

حمل خودرو 3 رانندگی با تسمه شکسته

آشنایی با تسمه تایم و نحوه ی عملکرد آن

تسمه تایم شبیه زنجیر دوچرخه است. این تسمه تمام قطعات متحرک داخلی موتور را در کنار هم نگه می‌دارد. گاهی اوقات وظیفه تسمه تایم تامین انرژی پمپ آب، سوخت و انژکتورها است.

تسمه تایم در واقع یک تسمه لاستیکی با دندانه سخت است که دور چرخ دنده‌های میل لنگ و میل بادامک می‌چرخد. این تسمه حرکت میل لنگ و میل بادامک را هماهنگ می کند. اطمینان می دهد که دریچه‌های ورودی و خروجی موتور به موقع با پیستون‌ها باز و بسته می‌شوند. اگر میل لنگ و میل بادامک هماهنگ کار نکنند، عملکرد خودرو آسیب می‌بیند.

اگر سوپاپ ورودی خیلی زود باز شود، مخلوط هوا و سوخت بیش از حد می‌تواند وارد محفظه احتراق موتور شود. اگر دریچه‌های خروجی یا اگزوز خیلی زود باز شوند، محفظه احتراق فشار لازم را از دست داده و قدرت خودرو دوباره کاهش می‌یابد.

عنوان خودروبر تهران
نویسنده ملیحه نعمتی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 2126کلمه
مدت زمان مکالمه 21دقیقه

تفاوت تسمه تایم و زنجیر تایم در چیست و کدام بهتر است

بسته به مدل خودروی خود، ممکن است بتوانید از زنجیر فلزی به جای نوار لاستیکی استفاده کنید. هر دوی آنها در واقع یک کار را انجام می‌دهند. تسمه‌های تایم در دهه 1960 رایج شدند و به دلیل سبک‌تر و کم‌صدا بودن، محبوبیت بیشتری پیدا کردند. با این حال، با پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از وسایل نقلیه مدرن به استفاده از زنجیر زمان بازگشته‌اند.

این به این دلیل است که زنجیر از لاستیک دوام بیشتری دارد و بنابراین عمر طولانی تری دارد. البته طراحی زنجیر تایم نیز بهبود یافته است و دیگر مانند زنجیرهای گذشته پر سر و صدا و حجیم نیست. به حمل خودرو 1 توجه نمایید.

خرابی یا شکستگی تسمه تایم چه نشانه ای دارد

علت شنیدن صدای تق تق یا تیک موتور

تسمه تایم از یک سری قرقره عبور می‌کند که میل بادامک و میل لنگ را به حرکت در می‌آورد. دندانه های تسمه که با قرقره مشبک می‌شوند بسیار نرم حرکت می‌کنند، اما اگر تسمه تایم آسیب ببیند یا ساییده شود، ممکن است صدای تق تق یا تیک در داخل موتور بشنوید. برای آشنایی با نقص قطعات موتور خودرو می توانید به مقاله قبلی مراجعه کنید.

حمل خودرو 1 علت دود سیاه از خودرو

خودرو پس از استارت دود سیاه از خود متصاعد می کند

سایش و کشیدگی تسمه تایم می‌تواند باعث شود که سوخت و هوای ورودی به محفظه احتراق به طور نامناسب با هم مخلوط شوند و از سوختن کامل سوخت جلوگیری کنند. این به نوبه خود به کاتالیزور آسیب می‌رساند و سوخت نسوخته به سیستم اگزوز هدایت می‌شود. اگر هنگام استارت زدن صدای تق تق اگزوز و دود سیاه می‌شنوید، یکی از دلایل اصلی شکستگی یا پاره شدن تسمه تایم است. شما می‌توانید در هر نقاط از شهر توسط خودروبر تهران با شماره 09190303476  تماس بگیرید.

 چه مواقعی در استارت زدن مشکل ایجاد می شود

از آنجایی که تسمه تایم به قرقره‌ای که میل لنگ را به حرکت در می‌آورد متصل است. در صورت ساییدگی می‌تواند بر سرعت روشن شدن موتور تأثیر بگذارد. پس از آن، تسمه تایم می‌تواند روی میل بادامک بلغزد و باعث می‌شود سیلندرهای موتور در زمان‌های نامناسب باز و بسته شوند.

به دلیل کشیدگی یا ساییدگی تسمه تایم، ممکن است یک یا چند دندان آن نامرتب شود و در نتیجه زمان جرقه طولانی‌تر شود. علاوه بر این، پرش یا لغزش تسمه تایم باعث می‌شود که اجزای موتور به هم نخورند. خرید خودروبر امداد خودرو فلاحی به شما این امکان را می دهد تا در هر نقاط شهر با ما تماس بگیرید.

 چه مواقعی نشان می هد که تسمه تایم باید تعویض شود

یکی دیگر از نشانه های آسیب دیده یا پاره شدن تسمه تایم ظاهر آن است. اگر خودروی خود را در حین سرویس برنامه ریزی شده یا به هر دلیل دیگری بازرسی می‌کنید. و تسمه تایمی با ترک‌های ریز، قطعات یا دندانه‌های گم شده یا هر گونه نشانه ساییدگی دیگر پیدا کردید، وقت آن رسیده است که آن را تعویض کنید. کافیست با خودروبر تهران تماس بگیرید تا در محل خود خودروی خود را تعمیر کنید.

 در چه مواقعی قدرت خودرو کاهش می یابد

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی تسمه تایم کشش بیش از حد است. هنگامی که این اتفاق می افتد، کمربند کشش را از دست می دهد. بنابراین، تسمه ممکن است در هنگام کار کردن موتور بلغزد یا جدا شود. همانطور که گفتیم، جهش یا سر خوردن تسمه می‌تواند به اجزای موتور آسیب برساند و قدرت خودروی شما را کاهش دهد. همچنین قطعاتی مانند پیستون و بادامک می‌توانند با هم برخورد کرده و آسیب زیادی به موتور وارد کنند.

علائم دیگر عبارتند از:

  • داغ شدن بیش از حد موتور
  • لرزش یا لرزش شدید خودرو
  • نشت روغن
  • چراغ چک موتور روشن است

خرید خودروبر در تهران شما را از خطرات وارد شده به خودرو و پرداخت هزینه اضافی جلوگیری می‌کند. اکنون در حمل خودرو 2 با ما همراه باشید.

از مهترین دلایل خرابی تسمه تایم می توان به این موارد اشاره نمود

1-کاهش تغییرات دما چه تاثیری در خرابی تسمه دارد

تسمه تایم از لاستیک ساخته شده است. دمای بالا می‌تواند تایر را باد کرده و باعث کشیدگی آن شود و سرمای شدید باعث جمع شدن آن می‌شود. این گرما و سرما می تواند باعث ایجاد ترک‌های جزئی در سطح بیرونی تسمه شود. پارک کردن خودرو در پارکینگ می‌تواند به کاهش اثرات تغییرات دما کمک کند.

حمل خودرو 2 نشت روغن در خودرو و خطرات آن

 2-نشت روغن در موتور خودرو و خطرات آن

اگر موتور خودرو روغن نشت کند و تسمه تایم را چرب کند، می تواند دندانه های تسمه تایم را از جا کنده و باعث لیز خوردن و جدا شدن کامل تسمه می‌شود. اگر متوجه نشت روغن شدید، فورا آن را تعمیر کنید. با خرید خودروبر در تهران دیگر نگران تعمیر خودروی خود نباشید. ما با کمترین هزینه و با نرخ اتحادیه به شما کمک خواهیم کرد.

 3-نشت آب در خودرو و خطرات احتمالی آن

نشت آب مانند نشت روغن تسمه تایم است. اگر خودرو آب به ضد یخ نشت کند، ضربه به تسمه تایم بدتر خواهد شد. اگر متوجه نشت آب در مکان‌های غیرعادی ماشین خود شدید، آن را برای بررسی توسط خرید خودروبر نزد مکانیک ببرید.

4-خشکی آب و هوا و تعویض تسمه توسط خودروبر تهران

اگر در آب و هوای گرم و خشک رانندگی می‌کنید، معمولاً تسمه تایم خودروی شما سریعتر از کسی که در آب و هوای معتدل رانندگی می‌کند فرسوده می‌شود. هوای خشک می‌تواند لاستیک را شکننده کند که می‌تواند باعث ترک خوردن تسمه شود. تسمه تایم را هر 90000 کیلومتر تعویض کنید، خودرو درست می‌شود. شما می توانید جهت خرید خودروبر با امداد گر emdadkhodrofalahi تماس بگیرید.

5-کهنگی تسمه تایم و از دست دادن عملکرد آن

وقتی تسمه تایم کهنه و فرسوده می‌شود، عملکرد خود را از دست می‌دهد و باید تعویض شود. کمربندهای خودروهای قدیمی دارای دندانه‌های مارپیچ ذوزنقه ای شکل هستند. امروزه دندان های تسمه تایم منحنی هستند و کندتر سایش می‌شوند. اگر می‌توانید نوع تسمه تایم را انتخاب کنید، نوع منحنی آن بهتر است زیرا دوام بیشتری دارد.

6-خوابیدن ماشین در پارکینگ و خرابی تسمه تایم

اگر به ندرت رانندگی می‌کنید، تسمه تایم می‌تواند به مرور زمان سفت و شکننده شود. به طور معمول، یک اتومبیل در حال حرکت معمولی در مقایسه با اتومبیلی که برای مدت زمان طولانی‌تر پارک شده است، پس از طی مسافت معینی به تعویض تسمه تایم نیاز دارد. خرید خودروبر به شما کمک می‌کند تا ماشین شما در منزل توسط امدادگران امداد خودرو فلاحی تعمیر شود.

چه زمانی باید تسمه تایم توسط خودروبر تهران تعویض شود

تعویض تسمه تایم در فواصل زمانی مشخص شده توسط سازنده خودرو بسیار مهم است. اگرچه عمر تسمه از این نظر متفاوت است، اما به طور کلی هر 100000 تا 160000 کیلومتر تعویض می‌شود. این مقادیر در کتابچه راهنمای ماشین شما ذکر شده است.

از آنجایی که اکثر تسمه‌های تایم از لاستیک ساخته شده‌اند، به مرور زمان فرسوده شده و در نهایت می‌شکند. اگر به موقع تعویض نشود، سوپاپ‌ها ممکن است ترک بخورند یا خم شوند. سر سیلندر یا میل بادامک آسیب ببینند و آسیب پیستون و سیلندر خیلی سریع اتفاق بیفتد. بهتر است این کار را قبل از شکستن انجام دهید. معمولاً بهتر است پمپ آب را به همراه تسمه تایم تعویض کنید، زیرا طول عمر مشابهی دارند. از طرفی با برداشتن بند، پمپ آب به راحتی در دسترس خواهد بود؛ بنابراین فرصت خوبی برای تعویض این قطعه است. سپس به حمل خودرو 3 دقت نمایید.

آیا خودمان می توانیم تسمه تایم را تعویض کنیم

تعویض تسمه تایم یک فرآیند پیچیده است که بسته به مدل می‌تواند بین 4 تا 8 ساعت طول بکشد. زیرا دسترسی به آن تا حدودی دشوار است. بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید، آن را به خودروبر تهران بسپارید.

حمل خودرو 3 رانندگی با تسمه شکسته

آیا می توان با تسمه تایم شکسته رانندگی کرد

وقتی تسمه تایم می‌شکند، ماشین نمی تواند حرکت کند. همچنین در حین رانندگی تسمه پاره شد که مطمئناً به قطعات خودرو آسیب جزئی وارد می کند، اگر در حال رانندگی بودید آسیب بیشتری می بینید. هنگامی که تسمه تایم می شکند، میل لنگ با سرعت 1000 دور در دقیقه به چرخش خود ادامه می دهد، اما میل بادامک از چرخش باز می ایستد.

در نتیجه پیستون به بالا و پایین رفتن سیلندر ادامه می دهد و ممکن است به سوپاپ برخورد کند. آسیب به این نواحی معمولاً فوراً رخ می‌دهد. بنابراین بهتر است تسمه تایم را قبل از پاره شدن تعویض کنید، یا حداقل تلاش برای رانندگی در هنگام شکستن آن را متوقف کنید. مشتریان عزیز با خرید خودروبر در تهران می‌توانند خرابی ماشین خود را توسط emdadkhodrofalahi تعمیر کنند.

نتیجه گیری عوامل خرابی تسمه تایم و تعویض به موقع آن

در این مقاله به تسمه تایم و نقش آنها در خودروی شما پرداختیم. همچنین علائم شکستگی یا پارگی تسمه تایم را می‌پوشانیم و علت مشکل را بررسی کردیم. تسمه تایم نقش مهمی در عملکرد میل لنگ، میل بادامک، پیستون و حتی موتور خودروی شما دارد. بنابراین موتور باید به موقع تعویض شود.

آیا ماشین شما تا به حال تسمه تایم بدی داشته است؟ چه مشکلاتی برای بقیه ماشین شما ایجاد می‌کند؟ لطفا تجربه ی خود را با ما به اشتراک بگذارید. تنها با خرید خودروبر در تهران و تعمیر خودروی خود در محل می‌توانید در هر نقاط از شهر ماشین خود را تعمیر کنید.

سوالات متداول خرابی تسمه تایم خودرو و تعمیر آن با خرید خودروبر

  • چه زمانی باید تسمه تایم خودرو تعویض شود؟

تسمه تایم با توجه به هر خودرو متفاوت است و مقادیر متفاوت است. به طور کلی بین 100 تا 160 کیلومتر است.

  • تعویض تسمه تایم چقدر زمان می برد ؟

معمولا بین 4 الی 8 ساعت طول می‌کشد.

  • چه مواقعی قدرت خودرو کاهش می یابد ؟

داغ شدن بیش از حد موتور – لرزش یا لرزش شدید خودرو – نشت روغن- روشن بودن چراغ چک موتور و خرابی تسمه تایم

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *