تصویر شاخص - یدک کش کرج

تصویر شاخص - یدک کش کرج امداد خودو فلاحی


امداد خودرو کرج متخصص در زمینه امداد جاده ای. شاید برای شما پیش آمده باشد که شروع به رانندگی می‏کنید، متوجه می شوید که باد لاستیک ها کم است. اما اگر کمی دیر به این نتیجه رسیدید، ممکن است به رینگ ها و لاستیک ها آسیب وارد کرده باشید. همچنین با افزایش قیمت ها در کشور ما و گرانی تعویض لاستیک، اهمیت توجه به فشار باد لاستیک بیشتر می‏شود. در این مقاله از امداد خودرو فلاحی درباره سیستم کنترل فشار باد لاستیک میپردازیم.

عنوان امداد خودرو کرج
نویسنده علی فکریان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1578 کلمه
مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

فهرست مطالب

لاستیک ها، نزدیک ترین قسمت خودرو در تماس زمین

نحوه عملکرد سیستم کنترل فشار باد لاستیک ها در خودرو ها

سیستم کنترل فشار باد لاستیک غیر مستقیم در خودرو ها

سیستم کتنترل فشار باد لاستیک مستقیم در خودرو ها

سیستم TPMS و تاثیر گذاری آن در کیفیت رانندگی

انواع سیستم های TPMS مورد استفاده در خودرو ها

نتیجه گیری: آیا سیستم کنترل فشار باد لاستیک ها موثر اند؟

سوالات متداول در مورد سیستم کنترل فشار باد لاستیک

فهرست تصاویر

TPMS 1لاستیک

TPMS 2تنظیم باد لاستیک

TPMS 3ABS

لاستیک ها، نزدیک ترین قسمت خودرو در تماس زمین

لاستیک خودرو تنها قسمتی از خودرو است که به سطح جاده متصل است. یدک کش کمال آباد آماده ارائه خدمات سیار لاستیک. بروز مشکل کوچکی مانند کم شدن باد آن در سرعت های بالا می تواند منجر به تصادف ناگوار شود. راه حلی که شرکت خودروسازی برای حل این مشکل ارائه کرده اند، سیستم TPMS یا کنترل فشار باد لاستیک است. نمونه ای از لاستیک را در TPMS 1 مشاهده میکنید.

این سیستم فشار باد لاستیک های خودرو را به صورت لحظه ای کنترل می کند. اگر باد هر لاستیک کم باشد به سرعت از طریق پنل پشت فرمان به راننده اطلاع می دهد. با تماس با یدک کش کمال آباد از بهترین خدمات امدادی بهره مند شوید. در این صورت راننده میتواند قبل از اینکه دیر شود، مشکل را بررسی کند.

TPMS 1لاستیک

لاستیک - یدک کش کرج
لاستیک – یدک کش کرج امداد خودرو فلاحی

نحوه عملکرد سیستم کنترل فشار باد لاستیک ها در خودرو ها

هدف از ایجاد سیستم پایش فشار باد لاستیک اعلام هشدار فشار هوای ناکافی(TPMS 2) در یکی از لاستیک های خودرو است. که ممکن است خطرات جدی در رانندگی ایجاد کند. علامت هشدار سیستم TPMS در پشت آمپر خودرو و به شکل علامت هشدار داخل سازه نعل اسبی می باشد. این سیستم می‏تواند با هشدار به موقع از خطرات جدی ناشی از رانندگی با فشار کم تایر جلوگیری کند. امداد خودرو کرج آماده خدمت رسانی در زمان و مکان های مختلف. روزانه تعداد قابل توجهی از خودروها بدون در نظر گرفتن باد لاستیک مناسب در جاده ها تردد می‏کنند.

قبل از به وجود آمدن سیستم TPMS، تنها راه برای بررسی فشار باد تایرها استفاده از فشارسنج تایر بود. پس از مشکلات ناشی از عدم فشار باد لاستیک ها، دولت ایالات متحده در سال 2008 قوانینی را تصویب کرد. طبق آن استفاده از این سیستم را در تمامی خودروهای تولیدی اجباری اعلام کرد. شمتا میتوانید برای دریافت خدمات امداد با یدک کش کمال آباد تماس بگیرید. سیستم TPMS به طور کلی به دو نوع مختلف تقسیم می شود. در ادامه به توضیح هر دو نوع مختلف می پردازیم.

TPMS 2تنظیم باد لاستیک

تنظیم باد لاستیک - یدک کش کرج
تنظیم باد لاستیک – یدک کش کرج امداد خودرو فلاحی

سیستم کنترل فشار باد لاستیک غیر مستقیم در خودرو ها

سیستم غیرمستقیم TPMS دقیقاً از سنسورهای استفاده شده در ترمز های ABS استفاده می کند. این سنسورها سرعت چرخش هر چرخ را محاسبه کرده و با سایر چرخ ها و داده های موجود مقایسه می‏کنند. بر اساس سرعت چرخش هر چرخ، رایانه خودرو می تواند اندازه هر چرخ را تخمین بزند. برای تماس با امداد خودرو کرج به وبسایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید.

اگر چرخی سریعتر از حد انتظار بچرخد، رایانه به راننده اطلاع می دهد که فشار باد لاستیک پایین است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، سیستم TPMS در واقع فشار تایر را با سرعت سنج هر چرخ تخمین می‏زند. از فناوری مشابه فشارسنج های معمولی استفاده نمی کند. هر مشکلی که باعث اختلال در سرعت چرخش چرخ شود، چراغ هشدار TMPS روی پنل فرمان روشن می‏شود.

از مزایای سیستم TPMS می‏توان به دوام بیشتر، نیاز به نگهداری کمتر در خودروها اشاره کرد. عیب یابی سیستم های مختلف خودرو از خدمات یدک کش کمال آباد است. معایب سیستم نظارت بر فشار باد تایرها عملکرد نادرست در هنگام تعویض لاستیک با لاستیک های کوچکتر یا بزرگتر است. همچنین عملکرد نادرست در صورت نامتقارن بودن لاستیک ها از دیگر معایب این سیستم است. نیاز به بازیابی و تنظیم مجدد پس از تعویض لاستیک ها نیز از دیگر معایب این سیستم است.

سیستم کنترل فشار باد لاستیک مستقیم در خودرو ها

با توجه به توضیحات سیستم غیر مستقیم، حدس زدن عملکرد سیستم مستقیم کار سختی نخواهد بود. سیستم نظارت مستقیم به جای استفاده از سنسورهای سیستم ABS، از سنسورهای مخصوص برای نظارت استفاده می‏کند. امداد خودرو کرج ارائه دهنده خدمات سیار مختلف در حوزه خودرو. علاوه بر این، سیستم نظارت مستقیم فشار می تواند دمای هر تایر را اندازه گیری کند. داده های محاسبه شده توسط هر سنسور برای پردازش و تفسیر به یک ماژول مرکزی ارسال می شود. اگر کمبود فشار هوا در هر تایر تشخیص داده شود، چراغ سیستم TPMS پشت آمپلی فایر خودرو روشن می شود. برای مطالعه در مورد خودرو به وبلاگ سایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید. نمونه ای از سیستم ABS را در TPMS 3 مشاهده میکنید.

نکته جالب این سیستم انتقال بی سیم داده از هر سنسور به ماژول پردازش است. هر یک از سنسورها شماره سریال مخصوص به خود را دارند. یدک کش کمال آباد آماده امداد رسانی در هر ساعت از شبانه روز است. از تداخل سیگنال های ارسالی هر سنسور با سنسورهای چرخ های دیگر جلوگیری می کند. از مزایای سیستم TPMS مستقیم می توان به اندازه گیری دقیق فشار باد در هر لاستیک اشاره کرد. این سنسور دیگر به میزان چرخش هر چرخ وابسته نیست.

TPMS 3ABS

ترمز ABS - یدک کش کرج
ترمز ABS – یدک کش کرج امداد خودرو فلاحی

معایب این نوع سیستم مانیتورینگ عبارتند از:

  • هزینه بیشتر تولید نسبت به نمونه غیر مستقیم
  • عدم امکان تعویض باتری اکثر سنسورها
  • تعویض سنسور در صورت به وجود آمدن مشکل
  • احتمال آسیب دیدن سنسور در صورت فشار نامتعارف به لاستیک و رینگ ماشین. امداد خودرو کرج ارائه دهنده خدمات لاستیک و چرخ خودرو در محل

سیستم TPMS و تاثیر گذاری آن در کیفیت رانندگی

وجود این سیستم از یک طرف خیال راننده را برای داشتن فشار باد صحیح در لاستیک های خودرو راحت می‏کند. از طرف دیگر به دلیل حفظ فشار باد لاستیک در حد بهینه، عمر لاستیک خودرو لاستیک ها نیز افزایش می‏یابد. استهلاک آنها کاهش می یابد.

انواع سیستم های TPMS مورد استفاده در خودرو ها

سیستم TPMS به دو نوع تقسیم می شود: iTPMS و dTPMS. iTPMS مخفف TPMS غیرمستقیم است که در آن از سنسورهای درگیر فیزیکی در تایر استفاده نمی‌شود. برای تماس با یدک کش کمال آباد به وبسایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید. فقط از سرعت چرخش چرخ‌ها و سایر سیگنال‌های خارج از تایر و مستقیماً با ترمز ABS قرار می‌گیرند استفاده می‌کنند. EBD ارتباط برقرار می کند، فشار لاستیک را تخمین می زند و به راننده اطلاع می دهد. این سیستم نمی‏تواند فشار باد لاستیک را به طور دقیق تعیین کند. در صورت تعویض لاستیک، سیستم باید توسط راننده ریست شود.

اما dTPMS مخفف Direct TPMS است و امروزه اکثر خودروها از این نوع سیستم استفاده می کنند. با امداد خودرو کرج از کیفیت خدمات خود مطمئن شوید. به طور جداگانه فشار لاستیک ها را به راننده اطلاع می دهند. برخی از این نوع سیستم ها حتی می توانند دمای تایر را گزارش کنند.

دو نوع از این سیستم ها وجود دارد که برخی از آنها داخل لاستیک و برخی خارج از لاستیک قرار می‏گیرند. جهت مطالعه مقاده های دیگر یدک کش کمال آباد به وبسایت امداد خودرو فلاحی مراجعه کنید. یا اگر سنسورها داخل لاستیک هستند باید با باتری کار کنند. اما چون داخل لاستیک هستند تعویض باطری یا تعمیر آنها بسیار مشکل خواهد بود.

نتیجه گیری: آیا سیستم کنترل فشار باد لاستیک ها موثر اند؟

سنسور TMPS سرعت را بر اساس نیروی گریز از مرکز هر چرخ نشان می دهد. تعداد اندازه گیری فشار باد با توجه به سرعت چرخ تعیین می شود. با امداد خودرو کرج بهترین خدمات را دریافت کنید. اگر سرعت کمتر از 20 کیلومتر در ساعت باشد، سیستم در حالت آماده به کار در نظر گرفته می شود. در این سرعت تعداد اندازه گیری کم است و هر 15 عدد ارسال می کند.

یک بار در دقیقه یک پالس الکترونیکی به واحد کنترل. اگر سرعت از 20 کیلومتر در ساعت بیشتر شود، سیستم از حالت آماده به کار به حالت رانندگی تغییر می کند. تعداد دفعات اندازه گیری فشار باد افزایش می یابد و اندازه گیری هر 10 ثانیه و هر دقیقه انجام می‏شود. نبض متوسط در گیرنده احساس می شود.

سوالات متداول در مورد سیستم کنترل فشار باد لاستیک

  • چرا وجود سیستم کنترل فشار باد لاستیک مهم است؟

پاسخ: بروز مشکل کوچکی مانند کم شدن باد آن در سرعت های بالا می تواند منجر به تصادف ناگوار شود. راه حلی که شرکت خودروسازی برای حل این مشکل ارائه کرده اند، سیستم TPMS یا کنترل فشار باد لاستیک است. یدک کش کمال آباد ارائه دهنده خدمات سیار لاستیک.

  • هدف از ساخت سیستم کنتل فشار باد لاستیک چیست؟

پاسخ: هدف از ایجاد سیستم پایش فشار باد لاستیک اعلام هشدار فشار هوای ناکافی در یکی از لاستیک های خودرو است. که ممکن است خطرات جدی در رانندگی ایجاد کند.

  • مزایای سیستم TPMS چیست؟

پاسخ: دوام بیشتر، نیاز به نگهداری کمتر در خودروها

برای مطالعه در مورد سیستم ایموبلایزر به مقاله سیستم ضد سرقت از امداد خودرو فلاحی مراجعه کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *