نگهداری خودرو - امداد خودرو کرج

نگهداری خودرو - امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی


امداد خودرو کرج آماده ارائه خدمات چرخ و سیستم خنک کننده خودرو می باشد. استفاده از لاستیک های مناسب برای شرایط آب و هوایی مختلف بسیار در رانندگی مهم است. یک لاستیک تابستانی بسیار محکم تر از لاستیک های زمستانی است. استفاده از آن ها به جای یکدیگر میتواند در رانندگی دردسر ساز باشد. یا نگهداری و چک کردن مواد خنک کننده موتور در صورتی که به موقع و اصولی انجام نشود میتواند به موتور و رادیاتور خودرو آسیب برساند. در این مقاله از امداد خودرو فلاحی در مورد موارد نگهداری خودرو صحبت میکنیم.

عنوان امداد خودرو کرج
نویسنده علی فکریان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1949 کلمه
مدت زمان مطالعه 19 دقیقه

فهرست مطالب

چگونه لاستیک زمستانی مناسب برای ماشین خود انتخاب کنید

تفاوت لاستیک های تمام فصل با لاستیک های برفی چیست؟

چه زمانی لاستیک های زمستانی را روی ماشین شما قرار دهیم؟

آیا لاستیک برفی در شهری مانند ماساچوست مورد نیاز است؟

مزایای مهم شستشوی مایع خنک کننده موتور و رادیاتور خودرو

مزایای تخلیه کردن مایع خنک کننده موتور و رادیاتور

چرا باید برای شستشوی مایع خنک کننده موتور برنامه ریزی کرد؟

نتیجه گیری: چرا خودرو ها باید رسیدگی برنامه ریزی شده داشته باشند؟

سوالات متداول در مورد موارد نگهداری از خودرو ها

فهرست تصاویر

نگهداری خودرو 1لاستیک زمستانی

نگهداری خودرو 2لاستیک چهار فصل

نگهداری خودرو 3مایع خنک کننده

چگونه لاستیک زمستانی مناسب برای ماشین خود انتخاب کنید

امداد خودرو باغستان آماده خدمت رسانی برای چرخ و لاستیک خودرو هاست. سرمایه گذاری روی لاستیک های زمستانی نه تنها یک موضوع ایمنی است، بلکه در هزینه شما نیز صرفه جویی میکند. لاستیک های زمستانی چسبندگی بهتری بر برف و یخ ایجاد می‏کنند. به طور قابل توجهی بهره وری سوخت را بهبود می‏بخشند. نمونه ای از لاستیک های زمستانی را در نگهداری خودرو 1 مشاهده میکنید. با این حال، ایمنی و بهره وری سوخت تنها با انتخاب لاستیک های زمستانی مناسب بهبود می یابد. برای انجام این کار باید موارد زیر را برای آن در نظر بگیرید:

– شاخص کشش لاستیک: تایرهای دارای رتبه AA بهترین کشش را ارائه می دهند. برای تماس با امداد خودرو در کرج با امداد خودرو باغستان تماس بگیرید.

– ترکیب آج: الاستومر، فیلر تقویت کننده و فرمت

– میخ دار یا بدون میخ: اگر در تپه ها و/یا جاده هایی رانندگی می کنید که نمک یخ زدا به آنها پاشیده نمی شود. لاستیک های میخی بهترین نوع لاستیک هستند.

– لاستیک های برفی یا یخی: لاستیک های برفی برای مناطق روستایی مناسب تر هستند. تایرهای یخی برای رانندگی عمدتاً در جاده های آسفالته مناسب تر هستند.

نگهداری خودرو 1لاستیک زمستانی

لاستیک زمستانی - امداد خودرو کرج
لاستیک زمستانی – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

تفاوت لاستیک های تمام فصل با لاستیک های برفی چیست؟

لاستیک های تمام فصل لاستیک های معمولی هستند که خودرو از کارخانه خارج می شود. با استفاده از امداد خودرو کرج از بهترین و با کیفیت ترین خدمات بهره مند شوید. لاستیک ها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که دوام داشته باشند. در برخی موارد، 50000 مایل تضمین شده است. برای دریافت خدمات خودروبری به وبسایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه نمایید.

از نظر کاربرد، برای شرایط آب و هوایی مختلف طراحی شده اند. آنها در برف خشک، برف مرطوب و برف سبک به خوبی کار می کنند. با این حال، به منظور ایجاد تعادل، تایر حداکثر عملکرد را در شرایط شدید قربانی می کند. تایرهای تمام فصل در شرایط مرطوب شدید، شرایط یخبندان یا شرایط پیست عملکرد خوبی ندارند. امداد خودرو باغستان ارائه دهنده خدمات مختلف خودرویی و سیار جاده ای در کرج و حومه. به طور خلاصه، آنها حرفه ای هستند، اما در مورد لاستیک هیچ چیز نیستند. نمونه ای از لاستیک تمام فصل را در نگهداری خودرو 2 مشاهده میکنید.

تایرهای زمستانی که به عنوان تایرهای برفی نیز شناخته می‌شوند، برای شرایط واقعی زمستانی طراحی شده‌اند. با دمای انجماد، برف و یخ از جمله یخ سیاه مشخص می‌شوند. لاستیک ها برای چسبندگی کافی در شرایط زمستانی کم چسب طراحی شده اند. برای این منظور، از یک لاستیک آج منحصر به فرد استفاده می‏کند که در سرما انعطاف پذیر است. امداد خودرو کرج آماده ارائه خدمات جاده ای باکیفیت به موم مردم می باشد. چسبندگی بهتری به لاستیک می‏دهد. طرح و عمق آج نیز منحصر به فرد است. زیرا دارای عمق آج عمیق تر و الگوی هدایت برف و دفع آب است. لاستیک های زمستانی نیز با خطوط زیرین طراحی شده اند.

نگهداری خودرو 2لاستیک چهار فصل

لاستیک تابستانی - امداد خودرو کرج
لاستیک تابستانی – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

چه زمانی لاستیک های زمستانی را روی ماشین شما قرار دهیم؟

در حالی که استفاده از تایرهای برفی هنگام رانندگی در شرایط برفی بدیهی است، همیشه زمان نصب آنها مشخص نیست. از خدمات امداد خودرو باغستان پنچرگیری در محل است. آیا قصد دارید لاستیک های خود را در روز خاصی از سال تعویض کنید یا منتظر اولین بارش برف هستید. ممکن است در ابتدا تعیین زمان پوشیدن آنها دشوار به نظر برسد. جهت مطالعه مقاله های بیشتر به وبسایت امداد خودرو فلاحی مراجعه کنید.

بهترین زمان تعویض لاستیک خودرو از لاستیک تمام فصل به لاستیک های زمستانی در دمای به زیر 40 تا 45 است. باید لاستیک های زمستانی را زمانی نصب کنید که دما در محدوده 40-45 درجه فارنهایت باشد. در چنین دماهایی، تایرهای تمام فصل شما و البته تایرهای تابستانی شما چسبندگی خود را از دست می دهند. از خدمات دیگر امداد خودرو کرج می توان به عیب یابی در محل اشاره کرد. این مورد می تواند رانندگی را خطرناک کند.

به یاد داشته باشید که استفاده از لاستیک های زمستانی در شرایط بدون برف سریعتر به لاستیک ها آسیب می‏رساند. بنابراین پس از زمستان، تعویض تایرهای تمام فصل را به تاخیر نیندازید.

آیا لاستیک برفی در شهری مانند ماساچوست مورد نیاز است؟

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید مالکان خودرو باید با رسیدن زمستان به لاستیک های زمستانی روی بیاورند. به علاوه، ماساچوست برف زیادی نمی‌بارد – حدود 30 اینچ در سال. برای تماس و استفاده از خدمات امداد خودرو باغستان به وب سایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید. با این حال، برای ایمنی خود، در زمستان هنگام سوار شدن به تایرهای زمستانی تغییر دهید. برای افزایش عمر لاستیک های خود، باید آنها را به طور مرتب تعویض کنید. جابجایی لاستیکهای جلو به عقب وسیله نقلیه به شما کمک می‏کند به طور یکنواخت به عنوان یک مجموعه فرسوده شوند.

مزایای مهم شستشوی مایع خنک کننده موتور و رادیاتور خودرو

خنک کننده موتور، مایعی است که برای حذف گرمای اضافی حاصل از احتراق استفاده می‏شود. در حالی که انواع مختلفی از خنک کننده موتور وجود دارد. امداد خودرو کرج آماده خدمت رسانی در هر زمان و مکان به خصوص در ایام عید نوروز است. بیشتر خنک کننده های موجود در بازار 50٪ پروپیلن گلیکول یا اتیلن و 50٪ آب هستند. از دفترچه راهنمای مالک خود برای پیدا کردن مایع خنک کننده موتور مناسب برای وسیله نقلیه خود استفاده کنید.

شستشوی مایع خنک کننده موتور شامل حذف مایع خنک کننده سیستم و از بین بردن تجمعات شیمیایی مانند زنگ زدگی، لجن و کثیفی است. پس از آن، سیستم با خنک کننده جدید پر می شود و کارایی سیستم خنک کننده را بازیابی می کند. زیرا ماده خنک کننده دمای موتور را به طور موثرتری تنظیم می کند. امداد خودرو باغستان آماده ارائه انواع خدمات خودروبری در کرج و حومه می باشد.

مزایای تخلیه کردن مایع خنک کننده موتور و رادیاتور

مایع خنک کننده رسوب، زنگ زدگی و سایر رسوباتی را که در طول زمان در سیستم خنک کننده ایجاد می شوند، شستشو می دهد. حذف این رسوبات بسیار مهم است زیرا می توانند باعث داغ شدن بیش از حد موتور و آسیب به موتور و/یا کل سیستم خنک کننده شوند. نمونه ای از مایع خنک کننده را در نگهداری خودرو 3 مشاهده میکنید.

خنک کننده های مدرن همچنین حاوی مواد افزودنی هستند که به روغن کاری پمپ آب و افزایش عمر آن کمک می کند. برای تماس با امداد خودرو کرج میتوانید به وبسایت امداد خودرو فلاحی مراجعه نمایید. شستشوی موتور تضمین می کند که روان کننده ضد یخ در وضعیت خوبی کار می کند.

نگهداری خودرو 3مایع خنک کننده

آب رادیاتور - امداد خودرو کرج
آب رادیاتور – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

با افزایش سن مایع خنک کننده، مواد افزودنی که از موتور در برابر زنگ زدگی محافظت می کنند، خراب می شوند. در نتیجه زنگ زدگی و آلودگی در موتور و پمپ آب ایجاد می شود و باعث از دست رفتن توان می شود. فلاش ضد یخ از بروز این مشکلات جلوگیری می کند.

شستشوی مایع خنک کننده همچنین به پرسنل تعمیر و نگهداری اجازه می دهد تا سایر قطعات و سیستم ها را بررسی کنند. از دیگر خدمات امداد خودرو باغستان حمل خودرو ها تا تعمیرگاه مجاز است. اینها شامل تمام سیستم های خنک کننده مانند رادیاتور، ترموستات، تسمه و شیلنگ خنک کننده می‏شود. این بررسی ها به شناسایی مسائلی مانند نشت و سایر مشکلات کمک می کند.

خنک کننده کهنه می تواند اسیدی شود که می تواند مشکلاتی ایجاد کند. مایع خنک کننده اسیدی می تواند شیلنگ های لاستیکی، یاتاقان های پمپ آب و حتی اجزای بلوک فلزی موتور را خورده و آسیب برساند. شما میتوانید برای دریافت خدمات مختلف جاده ای و امدادی به وب سایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید.

چرا باید برای شستشوی مایع خنک کننده موتور برنامه ریزی کرد؟

تکنسین های تعمیرگاه ما به شما توصیه می کنند که آیا نیاز به شستشوی موتور دارید یا خیر. امداد خودرو کرج دارای خدمات با قیمت مناسب است. شما باید شرایط، ویژگی ها و عملکرد وسیله نقلیه خود را بدانید. آیا ماشین شما به شستشوی موتور نیاز دارد یا خیر. شستشوی مایع خنک کننده شما وسیله نقلیه خود را بهتر می‏شناسید و زمانی که مشکلی پیش می آید بهتر می‏دانید. برای اطلاع از زمان برنامه ریزی مایع خنک کننده موتور، به علائم زیر توجه کنید:

ماشین های قدیمی: اگر مدت زیادی است که مایع خنک کننده را تمیز نکردید، وقت آن رسیده که یک مایع خنک کننده را تخلیه کنید.

گرمای بیش از حد: یک موتور بیش از حد گرم شده نشان می‏دهد که مایع خنک کننده به خوبی کار نمی‏کند. برای بازگرداندن تعادل حرارتی به تصفیه مایع خنک کننده نیاز دارید.

چراغ های چک موتور مربوط به دما: اگر گیج دمای داخل خودرو چراغ چک موتور به طور مکرر روشن می‏شود، نشانه ای از کارکرد نادرست موتور است. شستشوی مایع خنک کننده فشار را کاهش می دهد.

نتیجه گیری: چرا خودرو ها باید رسیدگی برنامه ریزی شده داشته باشند؟

خودرو ها وسایل نقلیه ای هستند که از قطعات مکانیکی و متحرک زیادی تشکیل شده اند. با توجه به چرخش و تحرک زیاد قطعات لازم است آن هارا دائما چک کنید. سیستم خنک کننده موتور با توجه به سرد و گرم شدن آب در درون آن باید کنترل شود. چراکه گاهی اوقات رادیاتور به دلایل مختلف آب کم میکند. این مورد باعث جوش آوردن موتور میشود. پس لازم است توصیه های لازم را در مورد خودرو خود جدی بگیرید. امداد خودرو باغستان دارای خدمات مفید و با کیفیت در حوزه خودرو می باشد.

سوالات متداول در مورد موارد نگهداری از خودرو ها

  • لاستیک های برفی چه ویژگی هایی دارند؟

پاسخ: لاستیک های زمستانی چسبندگی بهتری بر برف و یخ ایجاد می‏کنند. به طور قابل توجهی بهره وری سوخت را بهبود می‏بخشند.

  • تفاوت لاستیک های زمستانی با لاستیک های چهار فصل چیست؟

پاسخ: برای شرایط آب و هوایی مختلف طراحی شده اند. آنها در برف خشک، برف مرطوب و برف سبک به خوبی کار می کنند. با این حال، به منظور ایجاد تعادل، تایر حداکثر عملکرد را در شرایط شدید قربانی می کند. تایرهای تمام فصل در شرایط مرطوب شدید، شرایط یخبندان یا شرایط پیست عملکرد خوبی ندارند.

  • مزایای تخلیه ماده خنک کننده خودرو چیست؟

پاسخ: مایع خنک کننده رسوب، زنگ زدگی و سایر رسوباتی را که در طول زمان در سیستم خنک کننده ایجاد می شوند، شستشو می دهد. حذف این رسوبات بسیار مهم است زیرا می توانند باعث داغ شدن بیش از حد موتور و آسیب به موتور و/یا کل سیستم خنک کننده شوند.

جهت مطالعه در مورد دور موتور خودرو به مقاله همه چیز در مورد RPM مراجعه کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *