موتور خودرو - امداد خودرو کرج

موتور خودرو - امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی


امداد خودرو کرج متخصص خدمات موتوری خودرو. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک ماشین چقدر می تواند جذاب باشد؟ این وسیله ای است که در آن مایعی می‏ریزید و روی صندلی می‏نشینید. همچنین از حرکات دست و پا برای حرکت سریعتر استفاده می‏کنید. 200 سال پیش، هیچکس تصور نمی‏کرد یک 4 چرخ فلزی بتواند بیش از 27 متر در یک ثانیه حرکت کند. اما این اتفاق افتاد و با سرعتی که اوضاع پیش می‌رود، اوضاع فقط بهتر می‌شود. امروز به بررسی عملکرد اجزای موتور می پردازیم که به خودرو اجازه می دهد با این سرعت ها حرکت کند.

ما اجزای پیچیده آن و عملکردهای مربوط به آنها را در نظر خواهیم گرفت. پس با این مقاله از امداد خودرو فلاحی همراه باشید و بفهمیم موتور ماشین چگونه کار می کند.

عنوان امداد خودرو کرج
نویسنده علی فکریان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1690 کلمه
مدت زمان مطالعه 17 دقیقه

فهرست مطالب

موتور خودرو ها چگونه کار می کند: اجزای اصلی موتور

نحوه کار موتور خودرو ها به چه شکل است؟

جریان احتراق و نحوه عملکرد موتور در زمان انجام احتراق

میل بادامک، عامل حرکت سوپاپ ها، ورود سوخت، خروج دود از موتور

فرآیند های مورد نیاز در درون بلوک و بدنه موتور

شمع ها، عامل اصلی انجام عمل احتراق در موتور

پیستون ها، متحرک ترین قطعه موتور، پایه و اساس عمل احتراق!

مخزن روغن، پایین ترین نقطه موتور خودرو و محل نگداری روغن موتور

نتیجه گیری: موتور خودرو ها چطور کار میکنند؟ چرا نیاز به نگهداری دارند؟

سوالات متداول در مورد موتور خودرو و موارد نگهداری آن ها

فهرست تصاویر

موتور 1 سرسیلدر

موتور 2میل بادامک

موتور 3اگزوز

موتور خودرو ها چگونه کار می کند: اجزای اصلی موتور

به طور کلی، یک موتور را می توان به سه جزء کلیدی تقسیم کرد، سرسیلندر، بلوک سیلندر و تابه روغن. نمونه ای از سرسیلندر را در موتور 1 مشاهده میکنید. امداد خودرو گوهردشت آماده جابجایی خودرو در صورت نیاز به تعمیرگاه است.

  • سرسیلندر کانالی است که سوخت از طریق آن وارد محفظه موتور می شود و گازهای خروجی اگزوز خارج می‏شوند. اجزای اصلی آن میل بادامک، سوپاپ ها و شمع ها هستند.

موتور 1 سرسیلدر

سرسیلندر - امداد خودرو کرج
سرسیلندر – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی
  • بلوک سیلندر جایی است که تمام عملیات احتراق در آن انجام می شود. اجزای اصلی در اینجا محفظه احتراق، پیستون و میل لنگ هستند.
  • تابه روغن پایین ترین قسمت موتور است. اجزای اصلی آن تشک روغن و فیلتر روغن است.

نحوه کار موتور خودرو ها به چه شکل است؟

امداد خودرو کرج متخصص در عیب یابی سیار موتور خودرو. موتور یک ماشین مدرن یک موتور 4 زمانه است، یعنی در 4 زمانه قدرت قابل استفاده تولید می کند. هر ضربه به عنوان حرکت پیستون از پایین ترین موقعیت به بالاترین موقعیت و بالعکس تعریف می شود. 4 ضربه عبارتند از: سکته ورودی، ضربه فشرده سازی، استروک قدرت، کورس اگزوز. در اینجا یک نمای کلی از آنچه از شروع چرخه قدرت تا پایان اتفاق می افتد وجود دارد: شما میتوانید برای تماس با امدادگر با امداد خودرو فلاحی تماس بگیرید.

جریان احتراق و نحوه عملکرد موتور در زمان انجام احتراق

امداد خودرو گوهردشت آماده ارائه خدمت در ایام فرخنده نوروز باستانی در جاده ها است. فرآیند احتراق از سر موتور، درست در منیفولد ورودی شروع می شود. منیفولد ورودی کانالی است که از طریق آن مخلوط به محفظه احتراق جریان می یابد. هوا از بدنه دریچه گاز مستقیماً به منیفولد کشیده می شود. از سوی دیگر، سوخت از طریق نازل هایی به نام انژکتور سوخت به انتهای منیفولد تزریق می شود.

سپس به سراغ شیرهایی می رویم که رهاسازی سوخت را کنترل می کنند، سوپاپ ها. دریافت بهترین کیفیت خدمات با امداد خودرو کرج. به زبان ساده، سوپاپ وسیله ای است که در حین احتراق محفظه احتراق را آب بندی می کند. زمانی که سوخت نیاز به ورود به محفظه احتراق یا خروج گازها لازم است در را باز می کند. دریچه با توجه به ضربه ای که رخ می دهد باز و بسته می شود. سوپاپ توسط یک میله محرک به نام میل بادامک باز و بسته می شود.

میل بادامک، عامل حرکت سوپاپ ها، ورود سوخت، خروج دود از موتور

میل بادامک ها میله های استوانه ای با برآمدگی های قطره ای شکل به نام بادامک هستند. نمونه ای از آن ها را در موتور 2 مشاهده میکنید. از خدمات سیار امداد خودرو گوهردشت عیب یابی خودرو در محل است که در اسرع وقت انجام میشود. هنگامی که پین ​​بادامک در برابر شیر می‏چرخد، شیر را به سمت پایین فشار می‏دهد و درگاه را باز می‏کند. هنگامی که انتهای نوک تیز به انتهای گرد باز می‏گردد، فنر سوپاپ شیر را می‏بندد. چرخش میل بادامک توسط یک تسمه و یک قرقره به چرخش میل لنگ متصل می شود. کرنوگراف چرخان از مکانیزم زمان بندی بسیار ظریف و دقیقی استفاده می کند که به صورت دستی قابل تنظیم است.

فرآیند های مورد نیاز در درون بلوک و بدنه موتور

حالا به کار جدی، فرآیند سوزاندن. برای تماس با امداد خودرو کرج به وبسایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه نمایید. فرآیند احتراق در محفظه احتراق سر انجام می شود. مهمترین بخش در اینجا پیستون است. نیروی چرخشی ایجاد شده روی چرخ با حرکت پیستون شروع می شود. پیستون توان قابل استفاده را از طریق مجموع 4 ضربه یا 4 ضربه پیستون از انتها به انتها تولید می‏کند. بیایید این 4 نکته را با جزئیات در موتور 4 زمانه بررسی کنیم.

موتور 2میل بادامک

میل بادامک - امداد خودرو کرج
میل بادامک – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی
  • کورس ورودی: احتراق زمانی شروع می شود که پیستون در نقطه مرگ بالا یا TDC باشد. اکنون پیستون شروع به پایین آمدن می کند. تعمیرگاه امداد خودرو گوهردشت آماده ارائه خدمات تعمیرگاهی متنوع می باشد. با پایین آمدن پیستون، مخلوط هوا و سوخت تازه را از منیفولد بیرون می کشد. هنگامی که پیستون به نقطه مرگ پایین یا BDC می رسد، محفظه با مخلوط هوا و سوخت پر می شود.
  • ضربه فشرده سازی: هنگامی که پیستون به نقطه مرگ پایین می رسد، ضربه فشرده سازی آغاز می شود. با تماس با امداد خودرو کرج خدمات امدادی با کیفیت را دریافت کنید. حالا پیستون بالا میرود. با بالا رفتن، مخلوط هوا و سوخت را فشرده می کند زیرا جایی برای فرار از زیر شیر بسته ندارد.

شمع ها، عامل اصلی انجام عمل احتراق در موتور

  • Power Stroke: قبل از اینکه پیستون به موقعیت بالای حرکت فشاری برسد، شمع موتور جرقه بسیار کوچکی را منتشر می‏کند. برای مطالعه مقاله های دیگر امداد خودرو گوهردشت به وبسایت امداد خودرو فلاحی مراجعه کنید. پس از شعله ور شدن، شعله به سرعت منبسط می شود. با بسته بودن دریچه، شعله جایی برای فرار ندارد و پیستون را به سمت پایین هل می دهد. این ضربه قدرتی است که در آن حرکت پیستون قدرت قابل استفاده تولید می کند.

نکته – موتورهای دیزلی شمع ندارند. در عوض، انژکتورها در آنجا قرار دارند. تعویض قطعات سبک در محل از دیگر خدمات امداد خودرو کرج است. در موتورهای دیزلی، مکانیسم احتراق کمی متفاوت است. در طول سکته ورودی، فقط هوای گرم به داخل محفظه احتراق فرستاده می شود. سپس هوا فشرده می شود که آن را حتی بیشتر گرم می کند. در طول جریان برق، انژکتورها سوختی را می‏پاشند که در تماس با هوای داغ بودند و شروع به سوختن می‏کند. بقیه چرخه مانند موتورهای بنزینی است. جهت مطالعه مقاله های دیگر در مورد قطعات مختلف خودرو به emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید.

  • اگزوز: آخرین ضربه اگزوز است. پیستون از ضربان قبلی تکانه می گیرد و شروع به حرکت به سمت بالا می کند. امداد خودرو گوهردشت در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به درخواست های شماست. هنگامی که شروع به حرکت می کند، دریچه اگزوز باز می شود. گازهای باقی مانده در حین احتراق تخلیه می شوند. چنین چرخه چهار زمانه ای کامل شده است. سپس پیستون دوباره از TDC به TDC حرکت می کند و سیکل دوباره شروع می شود. نمونه ای از اگزوز را در موتور 3 مشاهده میکنید.

پیستون ها، متحرک ترین قطعه موتور، پایه و اساس عمل احتراق!

پیستون ها توسط میله های اتصال به یک محور چرخشی به نام میل لنگ متصل می شوند. پیستون به یک برآمدگی افست روی میله به نام میل لنگ متصل است. با تماس با امداد خودرو کرج از خدمات با کیفیت این شرکت بهره مند شوید. بنابراین، به طور موثر حرکت بالا و پایین پیستون را به یک حرکت چرخشی تبدیل می کند. چرخش میل لنگ از طریق اجزای مختلف در طول مسیر به چرخ ها حرکت می کند. نحوه رسیدن نیرو به چرخ ها را در مقاله دیگری به تفصیل شرح خواهیم داد.

موتور 3اگزوز

اگزوز - امداد خودرو کرج
اگزوز – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

مخزن روغن، پایین ترین نقطه موتور خودرو و محل نگداری روغن موتور

تابه روغن پایین ترین قسمت موتور است. وظيفه ي روغن نگهداري و گردش روغن روانكار به قسمت هاي متحرك مختلف موتور است. دو جزء اصلی در تابه روغن قرار دارند، تابه روغن و پمپ روغن. اگر سؤالی در مورد موتور دارید میتوانید با امداد خودرو گوهردشت تماس بگیرید. ظرف روغن ظرفی است که تمام روغن روان کننده در آن ذخیره می شود. پمپ روغن غوطه ور در این مخزن روغن است که روغن را می‏مکد و آن را به مسیرهای روانکاری می‏فرستد.

نتیجه گیری: موتور خودرو ها چطور کار میکنند؟ چرا نیاز به نگهداری دارند؟

در بالا توضیح ما در مورد نحوه عملکرد موتور خودرو است. برای فصل بعدی، از جایی که از اینجا شروع کردیم، با میل لنگ شروع می کنیم. در آن، نحوه انتقال نیرو از موتور و اجزای مختلفی که در راه با آن مواجه می‌شود، خواهیم دید. برای خواندن مطالب بیشتر به وبسایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد موتور خودرو و موارد نگهداری آن ها

  • اجزای اصلی موتور خودرو ها شامل چه اجرایی میشود؟

پاسخ: یک موتور را می توان به سه جزء کلیدی تقسیم کرد، سرسیلندر، بلوک سیلندر و تابه روغن. امداد خودرو گوهردشت آماده خدمت رسانی در تمام ساعات شبانه روز است.

  • فرایند های اصلی داخل بلوک موتور چیست؟

پاسخ: کورس ورودی ضربه فشرده سازی، Power Stroke، اگزوز

  • لزوم وجود روغن در موتور چیست و چه اجزایی دارند؟

پاسخ: وظيفه ي روغن نگهداري و گردش روغن روانكار به قسمت هاي متحرك مختلف موتور است. دو جزء اصلی در تابه روغن قرار دارند، تابه روغن و پمپ روغن.

جهت مطالعه در مورد برق خودرو می توانید به مقاله همه چیز در مورد برق خودرو مراجعه کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *