باتری خودرو - امداد خودرو کرج

باتری خودرو - امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی


امداد خودرو کرج آماده خدمت رسانی در حوزه برق خودرو است. وقتی صحبت از باتری و سیستم الکتریکی ماشین شما می‏شود، دانش قدرت است. در واقع، این قلب و روح وسیله نقلیه شماست. آخرین چیزی که می خواهید این است که خود را با باتری مرده گیر بیاورید. هر چه بیشتر در مورد باتری و سیستم الکتریکی خود بدانید، احتمال گیر افتادن شما کمتر می شود. در این مقاله از امداد خودرو فلاحی اینجا هستیم تا کمک کنیم بفهمید دقیقاً در مورد باتری خودروتان چه می‌گذرد.

عنوان امداد خودرو کرج
نویسنده علی فکریان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1502 کلمه
مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

فهرست مطالب

معمولا عمر مفید باتری های خودرو ها چقدر است؟

نحوه کار باتری های ماشین و خودرو دقیقا چطور است؟

آیا علائم هشداردهنده ای وجود دارد که نشان دهد باتری خراب است؟

چگونه می توانیم تشخیص دهیم که باتری خودرو خیلی قدیمی است؟

باتری های بد می توانند به سیستم شارژ یا استارت آسیب برسانند؟

از کجا بفهمیم که دینام برق کافی باتری تامین نمی‏کند؟

نتیجه گیری: چطور از باتری خودرو خود مراقبت کنیم؟

سوالات متداول در مورد نگهداری باتری های خودرو ها

فهرست تصاویر

باتری 1باتری خودرو

باتری 2 مایع باتری

باتری 3دینام

معمولا عمر مفید باتری های خودرو ها چقدر است؟

به طور متوسط، یک باتری 3 تا 5 سال دوام می آورد. عادات رانندگی و قرار گرفتن در معرض عوامل مختلف می تواند در عمر باتری ماشین تاثیر بگذارد. در امداد خودرو عظیمیه، با هر بازدید از فروشگاه خود، یک بررسی رایگان باتری ارائه می‌دهیم. این یک بررسی سریع تشخیصی برای تخمین دمایی است که ممکن است باتری شما از کار بیفتد. همچنین ایده ای از عمر باتری باقی مانده را به شما می دهد. یک آزمایش کوتاه به شما می گوید که آیا باتری شما آماده کار است یا خیر. نمونه ای از باتری خودرو را در باتری 1 مشاهده میکنید.

نحوه کار باتری های ماشین و خودرو دقیقا چطور است؟

باتری ماشین تکان الکتریکی مورد نیاز برای تامین انرژی تمام اجزای الکتریکی وسیله نقلیه شما را فراهم می کند. امداد خودرو عظیمیه در مورد یک مسئولیت بسیار بزرگ صحبت می‏کند. همانطور که میدانید، بدون وجود باتری خودرو ها روشن نمی شوند. شما میتوانید برای دریافت خدمات امدادی به وبسایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه نمایید. بیایید ببینیم این جعبه کوچک قدرتمند چگونه کار می کند.

باتری 1باتری خودرو

باتری - امداد خودرو کرج
باتری – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

یک واکنش شیمیایی ماشین شما را وارد عمل می کند: باتری انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی نیاز برای تامین انرژی خودرو تبدیل می‏کند. ولتاژی را به موتور استارت می‏دهد. باتری ها انرژی لازم برای روشن کردن خودرو را فراهم می کنند. امداد خودرو کرج آماده خدمت رسانی در حوزه های برق و باتری خودرو است. اکنون می توانید باتری خود را با تستر مجازی باتری ما تست کنید.

آیا علائم هشداردهنده ای وجود دارد که نشان دهد باتری خراب است؟

خوشبختانه، نشانه ها و علائم مختلفی وجود دارد که ممکن است باتری شما نیاز به تعویض داشته باشد:

  • میل لنگ موتور آهسته: بهترین خدمات برق خودرو را با امداد خودرو عظیمیه بخواهید. هنگام تلاش برای راه اندازی خودرو، موتور به آرامی روشن می‏شود. یعنی خودرو به سختی روشن میشود.
  • چراغ چک موتور: چراغ چک موتور گاهی اوقات زمانی که قدرت باتری کم است ظاهر می شود. چراغ‌های سیستم، مانند چراغ‌های چک موتور و کم خنک‌ کننده، می‌تواند به معنای وجود مشکل در باتری شما باشد. بهترین خدمات و بهترین قیمت را از امداد خودرو فلاحی بخواهید.
  • سطح مایع باتری کم: باتری های خودرو معمولاً قسمتی دارند که شفاف است. سطح مایع باتری را زیر نظر بگیرید. امداد خودرو کرج ارائه دهنده بهترین خدمات الکترونیکی خودرویی. نمونه ای از مایع باتری را در باتری 2 مشاهده میکنید.
  • قاب باتری پف کرده: اگر کیف باتری شما به نظر می رسد که یک وعده غذایی بسیار بزرگ خورده است. این می‏تواند نشان دهنده معیوب بودن باتری باشد.
  • بوی بد گوگرد می آید: ممکن است بوی تند تخم مرغ فاسد (بوی گوگرد) را در اطراف باتری مشاهده کنید. علت نشتی باتری نشتی همچنین باعث خوردگی در اطراف پست ها (محل اتصالات کابل + و -) می شود.

باتری 2 مایع باتری

مایع درون باتری - امداد خودرو کرج
مایع درون باتری – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

بهترین خدمات برقی سیار و امدادی خودرو را از امداد خودرو عظیمیه بخواهید. عمر سه ساله یک تایمر قدیمی در نظر گرفته می شود. باتری ماشین شما می تواند بیش از سه سال دوام بیاورد. برای تماس با امداد خودرو جاده ای به وبسایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید.

چگونه می توانیم تشخیص دهیم که باتری خودرو خیلی قدیمی است؟

رسالت امداد خودرو کرج ارائه خدمات با کیفیت در حوزه های مختلف است. قسمت اول کد کلید است: حرف و عدد را پیدا کنید. به هر ماه یک حرف لاتین اختصاص داده می شود. می دانید، مانند A برای ژانویه، B برای فوریه و غیره. عددی که به دنبال سال است، مانند 9 برای سال 2009 و 1 برای سال 2011. این کد به شما اعلام میکند که باتری شما چه زمانی از کارخانه به عمده فروشی ارسال شده است. اعداد اضافی نشان می دهد که باتری در کجا تولید شده است.

امداد خودرو عظیمیه آماده ارائه خدمات د هر زمان و مکان است. همچنین نشانه هایی از باتری کم وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. مانند کند بودن سطح سیال میل لنگ موتور. اگر جعبه باتری شما متورم شده است، بوی تخم مرغ گندیده از باتری می آید. یا چراغ چک موتور شما ظاهر می شود، ممکن است مشکل فراتر از خم شدن باشد. اگر بیش از سه سال سن داشته باشد چه؟ زمان آن را برای نظارت دقیق در نظر بگیرید. امداد خودرو کرج نازلترین قیمت امدادی را ارائه میدهد.

باتری های بد می توانند به سیستم شارژ یا استارت آسیب برسانند؟

اگر مچ پا ضعیفی دارید، تمایل دارید بیش از حد جبران کنید. استرس بیشتری را روی مچ پای سالم وارد کنید. مفهوم مشابه با باتری کم. هنگامی که باتری شما کم است، خودروی شما در نهایت به قطعات سالم فشار بیشتری وارد می‏کند. ممکن است مدار شارژ، استارت و یا برق استارت خودرو تحت تأثیر قرار گیرد. جهت مطالعه در مورد قطعات مختلف خودرو میتوانید به وبسایت امداد خودرو فلاحی مراجعه کنید.

این قطعات ممکن است دچار مشکل شوند زیرا ولتاژ بیش از حدی برای جبران کمبود باتری می کشند. از خدمات مهم خودرو و امداد جاده ای امداد خودرو عظیمیه، خدمات برق خودرو است. این مشکل را حل نشده رها کنید. ممکن است متوجه شوید که قطعات الکتریکی گران قیمت را، معمولاً بدون هشدار، تعویض می‌کنید.

نکته سریع: بررسی سیستم الکتریکی ما اطمینان حاصل می کند که تمام قطعات لازم ولتاژ صحیح را می کشند. ما متوجه خواهیم شد که آیا قطعات ضعیف وجود دارند که نیاز به تعویض فوری دارند یا نه. قدرت ماشین خود را به ضعیف نکنید، ممکن است بعداً پشیمان شوید. جهت تماس با امداد خودرو میتوانید با امداد خودرو کرج تماس بگیرید.

از کجا بفهمیم که دینام برق کافی باتری تامین نمی‏کند؟

سیستم برق در اختیار است. چراغ های سوسو زدن عجیب یا چراغ های هشدار مانند «Check Engine» چشمک می‏زنند، ناپدید می‏شوند و دوباره ظاهر می‏شوند. همه این نقص‌ها معمولاً زمانی رخ می‌دهند که باتری خودرو تقریباً خالی شده و در تامین برق مشکل دارد. اگر دینام از کار بیفتد، باتری شما دیگر شارژی دریافت نمی کند و چند لحظه تا شارژ کامل فاصله دارد. جهت مطالعه مقاله های بیشتر امداد خودرو عظیمیه به وبسایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه نمایید. نمونه ای از دینام را در باتری 3 مشاهده میکنید.

شما ماشین خود را روشن می‏کنید، و به دور و دور خود ادامه می‏دهد، در نهایت شروع می‏شود یا نه. ممکن است دینام باتری خودرو را به درستی شارژ نکند. اگر شما نیز احساس می‌کنید که سیستم الکتریکی در اختیار شماست، لطفاً به نزدیک‌ترین مرکز خدمات مراجعه کنید. ماشین شما ممکن است چند لحظه با باتری و دینام مرده فاصله داشته باشد.

باتری 3دینام

دینام - امداد خودرو کرج
دینام – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

نتیجه گیری: چطور از باتری خودرو خود مراقبت کنیم؟

همه موارد بالا زمانی اتفاق می افتد که باتری شارژ نمی شود (به دلیل معیوب بودن دینام). امداد خودرو کرج آماده خدمت رسانی با کیفیت در ایام نوروز است. شارژ باتری شما ادامه خواهد داشت. وقتی کاملاً خالی شد خوب، همه ما می دانیم که بعداً چه اتفاقی می افتد: یک ماشین ترمز شده. و نه شما و نه ما نمی خواهیم که شما از آن عبور کنید. هر چه زودتر بتوانیم وسیله نقلیه شما را بررسی کنیم. احتمال اینکه با بزرگترین ترس هر راننده که روشن نشدن است روبرو شوید، کمتر می‏شود.

سوالات متداول در مورد نگهداری باتری های خودرو ها

  • نحوه کار باتری خودرو چطور است؟

پاسخ: یک واکنش شیمیایی ماشین شما را وارد عمل می کند: باتری شما انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی مورد نیاز برای تامین انرژی ماشین شما تبدیل می‏کند. امداد خودرو عظیمیه آماده خدمت رسانی در هر زمان و مکان. ولتاژی را به موتور استارت می‏دهد.

  • عمر مفید باتری خودرو ها چقدر است؟

پاسخ: به طور متوسط، یک باتری 3 تا 5 سال دوام می آورد.

  • علایم هشدار دهنده خرابی باتری چیست؟

پاسخ: بوی بد گوگرد، قاب باتری پف کرده، سطح مایع باتری کم، چراغ چک موتور، میل لنگ موتور آهسته.

جهت مطالعه در مورد نحوه انتخاب شرکت حمل و نقل به مقاله انتخاب شرکت مراجعه کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *