سوختگیری - امداد خودرو کرج

سوختگیری - امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی


امداد خودرو کرج آماده تحویل سوخت سیار در هر نقطه است. اصطلاح عدد اکتان اغلب با کارایی بنزین مرتبط است. علاقه مندان همیشه به دنبال سوخت با اکتان بالا برای وسایل نقلیه خود هستند. اما این کلمه بسیار بحث برانگیز دقیقا به چه معناست؟ آیا اکتان بالاتر همیشه خوب است؟ آیا همیشه باید از سوخت اکتان بالاتر استفاده کنم؟ آیا اکتان بالا منفی است؟ چرا اکتان مهم است؟ در این مقاله از امداد خودرو فلاحی تا حد امکان به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

عنوان امداد خودرو کرج
نویسنده علی فکریان
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1500 کلمه
مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

فهرست مطالب

خواص و ویژگی های سوخت مناسب برای موتورهای احتراق داخلی بنزینی

فشار نسبتا کم، دلیل و عامل ضریب پیش بینی سوخت

عدد اکتان سوخت چیست و چه زمانی اختراع شد؟

درصد ایزواکتان و عدد اکتان دو چیز جدا اما مرتبط هستند!

استفاده از بنزین با اکتان کم تاثیر منفی زیادی روی موتور دارد

آیا انتخاب سوخت با اکتان بالاتر همیشه سودمند است؟

نتیجه گیری در مورد عدد اکتان مناسب برای خودروها

سوالات متداول در مورد اعداد اکتان بنزین و کاربرد آنها

فهرست تصاویر

سوختگیری 1

سوختگیری 2

سوختگیری 3

خواص و ویژگی های سوخت مناسب برای موتورهای احتراق داخلی بنزینی

امداد خودرو گرمدره آماده ارائه خدمات امدادی مختلف در هر زمان و مکان می باشد. برای درک اهمیت و کاربردهای اکتان، ابتدا باید خواص بنزین را به عنوان سوخت مناسب برای موتورهای احتراق داخلی درک کرد. مانند همه موتورهای چهار زمانه، مخلوط هوا و سوخت فشرده شده و سپس توسط جرقه مشتعل می شود. یک انفجار کنترل شده ایجاد می شود که به نوبه خود پیستون را حرکت می دهد.

اگر جرقه قبل از استارت بر اثر حرارت بسوزد، موتور را کاملا از بین می برد. قیمت و کیفیت مناسب را با امداد خودرو گرمدره تجربه کنید. به این یک کلیک الزام آور غیرمنتظره و زودرس می گویند. آنها کنترل نشده هستند، اجزای موتور برای چنین انفجارهای کنترل نشده ای طراحی نشده اند.

بنابراین، آنها می توانند صداهای ناخوشایند، ارتعاشات آزاردهنده و حتی آسیب به اجزای موتور را ایجاد کنند. برای مطالعه مقالات بیشتر در مورد رد شدن خودرو و قطعات آن به سایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید. نمونه ای از سوخت را در سوختگیری 1 مشاهده میکنید.

فشار نسبتا کم، دلیل و عامل ضریب پیش بینی سوخت

این سوختن کنترل نشده و غیرضروری سوخت در موتورهای کم تراکم نسبتاً نادر است. به دلیل فشار نسبتا پایینی که مخلوط هوا و سوخت تجربه می کند، سوخت معمولاً به طور قابل پیش بینی می سوزد. سرویس گاراژ خودرو شامل کلیه خدمات امداد خودرو کرج در محل می باشد. با این حال، موتورهای با عملکرد بالا نسبت تراکم بالاتری دارند.

شرایط سایش می تواند به عملکرد موتور آسیب برساند. در این صورت دستگاه صدای زیادی ایجاد می کند، لرزش می کند و ممکن است آسیب جبران ناپذیری به آن وارد شود. اینجاست که درجه اکتان سوخت مطرح می شود.

سوختگیری 1

سوختگیری - امداد خودرو کرج
سوختگیری – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

عدد اکتان سوخت چیست و چه زمانی اختراع شد؟

امداد خودرو گرمدره می تواند خودروی شما را در محل عیب یابی کند. هرچه درجه اکتان بالاتر باشد، سوخت قابل پیش بینی تر و سوختن آن بیشتر خواهد بود. در برابر احتراق خودبخودی بسیار مقاوم است. برای ارتباط با امداد خودرو می توانید به سایت امداد خودرو فلاحی امداد خودرو مراجعه کنید.

بنابراین، درجه اکتان یک سوخت یک معیار است. عدد اکتان پس از آزمایش سوخت در برابر ایده آل ترین سوخت استفاده می شود. وقتی به رتبه بندی اکتان نگاه می کنیم، ایزومرهای خالص اکتان نمره استاندارد 100 را می گیرند. ناوگان امداد خودرو کرج آماده ارائه خدمات خودرو و امداد و نجات در هر زمان و مکان می باشد. از سوی دیگر ترکیب دیگری به نام هپتان n نمره صفر دریافت کرد.(سوختگیری 2)

در سال 1926، گراهام ادگار کشف کرد که افزودن ایزواکتان می تواند از ضربه زدن در موتورهای احتراق داخلی جلوگیری کند. او موارد آزمایشی را توسعه داد که در آن استفاده از ایزواکتان خواص خاصی ایجاد کرد. در نهایت اکتان به 100 رسید که طبیعی بود.

دوباره همان موتور آزمایشی با n-هپتان کار کرد، نتایج آزمایش به “اکتان صفر” تغییر یافت. یکی از خدمات تحویل امداد خودرو گرمدره پانچرگیری در محل می باشد. نتایج این آزمایشات در لاگ ثبت می شود. تمام ترکیبات مختلف بر اساس این دو پارامتر در مقیاسی از 0 تا 100 طبقه بندی می شوند. سپس اعداد اکتانی مربوطه به آنها اختصاص داده می شود.

سوختگیری 2

سوختگیری - امداد خودرو کرج
سوختگیری – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

درصد ایزواکتان و عدد اکتان دو چیز جدا اما مرتبط هستند!

کلاس مقاومت ترکیبات سوخت برای احتراق نفت با یک معیار استاندارد تعیین می شود. برای دریافت مزایای امداد خودرو کرج به سایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید. بنابراین سوخت ترکیبی نمی تواند درصد ایزواکتان بالایی داشته باشد. با این حال، مقاومت آن در برابر اشتعال تحت فشار به آن درجه اکتان می دهد.

بنابراین می توان از سوخت اکتان بالا برای دستیابی به عملکرد بالای موتور استفاده کرد. این بدان معنی است که فقط در صورت دنبال کردن می سوزد. این امر اقدامات لازم را تضمین می کند. انتقال قدرت صاف و کارآمد امکان پذیر است.

استفاده از بنزین با اکتان کم تاثیر منفی زیادی روی موتور دارد

یک رتبه اکتان توصیه شده پایین می تواند تأثیر مضری بر عملکرد موتور و راندمان سوخت داشته باشد. کمک باتری خودرو یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط امداد خودرو گرمدره است. موتور عصر جدید مجهز به سیستم تزریق سوخت پیشرفته و حسگرهایی در محفظه احتراق است. این سنسورها به راحتی می توانند انحراف از شرایط دما یا فشار مورد نظر را تشخیص دهند.
هنگامی که سنسورها یک ضربه را تشخیص می دهند، سیستم تزریق سوخت چندین پارامتر مانند زمان جرقه زنی را تغییر می دهد. با انجام این کار تاثیر منفی را به حداقل می رساند و تاثیر را به حداقل می رساند. با این حال، تغییر تنظیمات می تواند بر عملکرد موتور و راندمان سوخت تأثیر بگذارد.

سرویس خودرو از دیگر خدمات امداد خودرو کرج می باشد. بنابراین همیشه توصیه می شود از سوخت با عدد اکتان توصیه شده توسط سازنده استفاده شود. موتورهای کاربراتوری با پمپ های تغذیه گرانشی در مدیریت سوخت کارایی کمتری نسبت به موتورهای تزریق سوخت دارند.

یکی دیگر از جنبه های مهم اکتان این است که تنظیمات مختلف اکتان برای اهداف مختلف استفاده می شود. رتبه بندی اکتان مورد استفاده در جاده ها را رتبه بندی اکتان تحقیقاتی یا RON می نامند. برای مطالعه سایر مقالات امداد خودرو گرمدره به سایت امداد خودرو فلاحی مراجعه کنید.

در نتیجه، سوخت در پمپ بنزین های جداگانه با رتبه RON ارائه می شود. رتبه‌بندی‌های دیگر عبارتند از: رتبه‌بندی اکتان موتور (MON)، رتبه مقاومت در برابر ضربه (AKI) و میانگین RON و MON (R+M/2).

آیا انتخاب سوخت با اکتان بالاتر همیشه سودمند است؟

هر موتور طوری طراحی شده است که با اکتان مشخصی کار کند. یکی دیگر از خدمات امداد خودرو کرج ارسال سوخت سیار در تمامی مناطق است. مهم است که به آن درجه سوخت پایبند باشید. هند بازاری حساس به قیمت است. اکثر خودروها عملکرد متوسط ​​تا متوسط ​​دارند. آنها می توانند با سوخت معمولی RON 87 کار کنند که در همه جا استاندارد است. برای ارتباط با امداد خودرو می توانید به وب سایت emdadkhodrofalahi.ir مراجعه کنید.(سوختگیری 3)

با این حال، اگر از یک ماشین قدرتمند استفاده می کنید، قطعاً باید توصیه های او را دنبال کنید. مکانیک سیار توسط امداد خودرو گرمدره اعزام شد. کاهش عدد اکتان توصیه شده به موتور خودروی شما فشار وارد می کند. در واقع می تواند باعث آسیب طولانی مدت شود. بنابراین، به عنوان یک قانون کلی، از عدد اکتان توصیه شده توسط سازنده خودرو پیروی کنید. هرگز از این توصیه پیروی نکنید. اگر توانایی مالی دارید، می توانید کلاس سوخت بالاتری را انتخاب کنید. اگرچه مزایای عملکرد و کارایی را ارائه نمی دهد.

سوختگیری 3

سوختگیری - امداد خودرو کرج
سوختگیری – امداد خودرو کرج امداد خودرو فلاحی

نتیجه گیری در مورد عدد اکتان مناسب برای خودروها

با توجه به موارد فوق می بینیم که از بنزین اکتان بالا استفاده می کنیم. تعمیر لاستیک سیار در محل یکی از خدمات امداد خودرو کرج می باشد. زیرا برای سلامت موتور بهتر هستند. استانداردها و سوخت های پتروشیمی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. اما عدد اکتان یک استاندارد بین المللی است که در تمام کشورهای دنیا استفاده می شود. همچنین بدانید که سرویس روغن خودرو می تواند تفاوت زیادی در بهبود اقتصاد خودرو شما ایجاد کند.

سوالات متداول در مورد اعداد اکتان بنزین و کاربرد آنها

  • چرا روغن به طور قابل پیش بینی می سوزد؟

پاسخ: به خاطر فشار نسبتا پایین مخلوط سوخت و هوا، سوخت به روش قابل پیش بینی می سوزد. امداد خودرو گرمدره سالی پربار و پر برکت برای شما آرزومند است.

  • عدد اکتان بنزین چیست؟

پاسخ: اکتان بنزین در برابر سوختن بسیار معمول است.

  • آیا درجه اکتان سوخت برای خودروهای مختلف یکسان است؟

پاسخ: نکته مهم این است که درجه بندی های مختلف اکتان برای کار های مختلف کاربرد دارد. به عنوان مثال، درجه اکتان مورد استفاده در سوخت جت با درجه اکتان مورد استفاده در خودروها متفاوت است.

برای آشنایی با خودرو های کم خرج می توانید به مقاله 3 خودرو کم خرج و جمع و جور مراجعه کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *